Fenomen

Fenomen

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-21 14:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Członkowie legendarnej warszawskiej formacji wznowili muzyczną aktywność. W ostatnich kilkunastu miesiącach mogliśmy zobaczyć ich na żywo na koncertowych scenach - nawet na rodzinnych Jelonkach. A teraz stopniowo przekłada się to na nową muzykę.

wydarzenie
dodano: 2023-09-22 07:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Fenomen w pełnym składzie z koncertem na Jelonkach? Tak, to wydarzy się już jutro!

23 września od godz. 18.00 na deskach Amfiteatru Bemowo wystąpią legendy polskiego hip-hopu. Do wcześniej zapowiadanego koncertu O.S.T.R. dołączy Fenomen! Gościnnie na scenie pojawi się także Zuza Jabłońska.

Tagi:
video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-09-17 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Michał Wyszyński / Popkillery 2021

21 lat temu ukazał się "Efekt" Fenomenu, który wciąż znajduje się w głośnikach wielu fanów i na dobre wszedł do kanonu polskiego rapu. Dawno nie widziany przed kamerą Ekonom pojawił się w podcaście Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka, gdzie opowiedział o kulisach powstawania tego albumu.

Tagi:
dodano: 2022-06-26 17:00 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 17)

Zainspirowany dwudziestą rocznicą wydania "Muzyki klasycznej", a w tym wypadku pamiętnymi skitami z rozmów NOON-a i Pezeta zgłosiłem się do zaprzyjaźnionych dziennikarzy o wskazanie trzech ulubionych skitów w całej historii polskiego rapu. Sprawdźcie co wytypowali m.in. Marcin Flint, Filip Kalinowski czy Kuba Głogowski.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-02-23 13:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)
fot. Michał Wyszyński / Popkillery 2021

W ubiegłym roku minęło 20 lat od debiutu Fenomenu, co uczciliśmy też na gali Popkillerów 2021 - "Sensację" wykonali reprezentujący kolejne pokolenie warszawskiej sceny WCK. Sam Fenomen ostatnio na scenie pojawił się w 2013 roku, gdy zagrał na koncercie charytatywnym dla Centrum Zdrowia Dziecka. I po 9 latach pojawi się ponownie!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-07 21:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Michał Wyszyński

Fenomen publikuje obecnie ciekawostki związane z "Efektem" a wszystko w związku z 20-leciem premiery klasycznego albumu. Do niedzieli trwa też jeszcze preorder reedycji kultowego materiału. Dziś otrzymaliśmy wspomnienie związane z singlową "Szansą".

Tagi:
dodano: 2021-09-04 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Nie do wiary, że to już 20 lat od kiedy po ukończeniu podstawówki na przedgimnazjalnych koloniach zajarałem się "Konfrontacjami" Kalibra 44, a po powrocie zacząłem intensywnie słuchać nie istniejącej już Radiostacji. Tam moją uwagę przykuł wrześniowy powerplay - "Sensacja" debiutującej warszawskiej ekipy Fenomen, co sprawiło, że popędziłem do Empiku na Nowym Świecie, by nabyć swój pierwszy rapowy kompakt... po którym wsiąkłem w hip-hop na dobre i nie było odwrotu.

Do dziś to jedna z ewidentnie najbardziej przekatowanych (a przez to porysowanych) płyt w mojej kolekcji, z powycieranym od wszelakich wojaży digipackiem. Ale nie może to dziwić, bo mimo upływu lat wciąż ten krążek chłonie się w całości z uwagą i zajawką.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-08-16 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)
fot. Michał Wyszyński

Zbliża się 20-lecie premiery "Efektu" Fenomenu, jednego z najlepszych i najważniejszych debiutów w historii polskiego rapu. Z tej okazji warszawska grupa publikuje na swoim fanpage'u kulisy powstania poszczególnych utworów z albumu. Teraz poznaliśmy garść ciekawostek dotyczących "Sensacji", singlowego klasyka.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2021-06-30 17:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Dominik Czubak

W tym roku mija 20 lat od premiery kultowego "Efektu" Fenomenu, jednego z największych klasyków i najlepszych debiutów w historii polskiego rapu. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować specjalny muzyczny tribute - legendarną "Sensację" na gali Popkillery 2021 zagrali przedstawiciele kolejnego pokolenia warszawskiej sceny, formacja WCK. A Ekonom, Żółf i Mazsa na koniec występu podbili do nich, by zbić piątki i podziękować za taki muzyczny ukłon. Czysty hip-hop i międzypokoleniowy szacunek!

dodano: 2017-11-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

2 listopada to w polskiej tradycji Dzień Zaduszny, święto stojące pod znakiem zadumy i wspomnień zmarłych osób. Nie brak tego tematu również w polskim rapie, a my z tej okazji postanowiliśmy przygotować małą selekcję utworów, które oddają hołd nieżyjącym, poruszają tematykę nieubłaganej śmierci oraz przez kumulację emocji chwytają za serce jak mało co...

video
dodano: 2014-07-05 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Zapraszamy do sprawdzenia teledysku będącego soundtrackiem do książki "Być kimś być sobą - pierwsze 7 dni" autorstwa Jarosława Podsiadlika. W teledysku główne role zagrali Bartek Topa, Katarzyna Ankudowicz, Antek Topa oraz Adam Różycki. Bit do kawałka wyprodukował Zetena. Poniżej szersze info o płycie i książce.

wydarzenie
dodano: 2013-11-24 22:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

26 października w warszawskiej Proximie miejsce miała wspierana przez nas charytatywna impreza, z której cały zysk przeznaczony został na Centrum Zdrowia Dziecka a dokładniej remont Kliniki Audiolandu (w skład której wchodzą: poradnia logopedyczna, laryngologiczna, audiologiczna oraz foniatryczna). Dzień przed koncertem organizatorzy i nasza popkillerowa ekipa razem z Te-Trisem odwiedzili małych pacjentów CZD, a wszystko po to, by naładować dzieci pozytywną energią i dodać otuchy w zwalczaniu zdrowotnych problemów. Natomiast już scenicznie swoją cegiełkę dołożyli Fenomen, Mor W.A. oraz trójka Młodych Wilków - Vixen, 2sty oraz Mam Na Imię Aleksander. Poniżej krótka foto oraz videorelacja z tej imprezy.

dodano: 2013-11-01 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Diss mówi Ci to coś? Beef mówi Ci to coś? A Freeze, kurwa wiesz jak rapował ten gość? Kto o nim pamięta? My! Bo był najlepszy i chociaż go nie znałem daje mu te cztery wersy" - te wersy z numery "My" Mesa zna zapewne każdy, nie każdy pamięta jednak o raperze, któremu są poświęcone. W końcówce lat 90-tych Freeze bez wątpienia mocno wyróżniał się talentem na tle ówczesnej sceny, a przedwczesna śmierć ucięła świetnie zapowiadającą się karierę. Z okazji 1 listopada warto przedstawić związaną z nim ciekawostkę dotyczącą klasycznego debiutu Fenomenu. Oddajmy więc głos Mazsie, producentowi składu z warszawskich Jelonek...

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-10-24 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

26 października w stołecznym klubie PROXIMA reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej łączą siły w szczytnym celu, by wspólnymi siłami zebrać pieniądze na rzecz warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce, który od wielu lat dba o zdrowie młodych pacjentów. Zyski z imprezy przeznaczone będą na remont Kliniki Audiolandu (w skład której wchodzą: poradnia logopedyczna, laryngologiczna, audiologiczna oraz foniatryczna).
Dzień przed koncertem organizatorzy i nasza popkillerowa ekipa razem z Te-Trisem odwiedzą małych pacjentów CZD, a wszystko po to, by naładować dzieci pozytywną energią i dodać otuchy w zwalczaniu zdrowotnych problemów. Poniżej również specjalny dokument o głównym organizatorze imprezy, byłym pacjencie Centrum Zdrowia Dziecka, który po latach postanowił zrewanżować się za opiekę i leczenie.

Na scenie Proximy zaprezentują się zarówno ikony, jak i nowe twarze polskiej sceny. Wystąpią...

wydarzenie
dodano: 2013-08-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Do tej pory Płock na rapowej mapie Polski kojarzył się głównie z Bitwą Płocką między Obrońcami Tytułu i Gib Gibon Składem a także różnie odbieraną twórczością Jeden Osiem L. Teraz ma spore szanse kojarzyc się i ze sporym hip-hopowym festiwalem, bo wrażenia z pierwszej edycji, która miejsce miała w ostatni weekend muszą byc jednoznacznie pozytywne.

Strony