RAU

RAU

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-29 13:00 przez: Kontakt (komentarze: 1)

Brakuje Wam dobrego rapu w stacjach radiowych? Na falach Czwórki znajdziecie szereg audycji, prezentujących różne muzyczne odcienie i klimat.

Numer Raz, RAU, GrubSon, Emil Młodak – każdy z nich w radiowej Czwórce prowadzi program, w którym dzieli się muzycznymi inspiracjami i rozmawia z gośćmi z branży.

video
dodano: 2021-01-18 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Do sieci trafił remix drugiej części głośnego posse-cuta "Życie Warszawy". Tym razem nie otrzymaliśmy żadnych nowych zwrotek członków Hemp Gru. Zespół zaprezentował natomiast młodą gwardię Warszawy, głównie reprezentujących uliczny nurt.

dodano: 2020-03-11 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

"Woda Taka Głeboka" to kolejny singiel promujący "Szkołę 81". Co ciekawe, zostali do niego zaproszeni goście pojawiający się w dodawanych do preorderu remiksach "Powiedz na osiedlu". Refrenem w kawałku zajął się Louis Villain, a produkcją RAU. Klip nakręcił za to Hollywood Kris.

kategorie:
dodano: 2018-10-14 11:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Mistrz Sztuki” to kolejna solowa płyta RAU-a. Zarówno tytuł, muzyka jak i oprawa wizualna to strumień świadomości. Na najnowszej produkcji RAU zawarł sporo satyrycznych obserwacji otaczającej nas rzeczywistości, autoironii, ale też i mroczne, a nawet osobiste utwory oraz potyczki z technologią i przemysłem. Stylistyka muzyczna mocno wchodzi w rejony elektroniki, techno i okazjonalnie trapu – wszystko jednak w typowej dla RAU a stylówce. Na płycie usłyszymy takie persony jak Żyto, Adi Nowak, Kapota oraz Frosti Rege.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-04-14 15:01 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Kaukaz to łańcuch górski, którym skułem wszystkie negatywne emocje. Częściej niż zdobywałem szczyty tytułowych gór, toczyłem walki u ich podnóża i o tym właśnie jest ta płyta" - w taki sposób krążek "Kaukaz" opisuje jego autor, Hubert W. Na płycie dystrybuowanej przez Pierwszy Milion znalazło się 11 kawałków. Klarenz i Kay należą do gości tego projektu, z kolei produkcją zajęli się m.in. RAU, BobAir i Mario Kontrargument.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-03-21 00:39 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

"Molza", specjalny album artystów Alkopoligamii wydany z okazji 10-lecia wytwórni, swojej premiery doczekał się 17 marca. Tego dnia pojawiła się też możliwość odsłuchu całości materiału, na którym pojawiają się m.in. Ten Typ Mes, Stasiak, Kuba Knap, RAU czy Rosalie. Oprócz świeżych nagrań zrealizowanych w tytułowej mazurskiej miejscowości na drugim krążku znalazł się przegląd utworów spod szyldu Alkopoligamii powstałych w ciągu ostatniej dekady. Impreza premierowa już w środę w klubie BAL.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-20 13:05 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Molza" to album artystów współpracujących z Alkopoligamia.com nagrany podczas tygodniowego wypadu na wieś (Molza w woj. warmińsko-mazurskim - stąd też nazwa płyty). Na składance lub, jak kto woli, koncept albumie znajdą się zarówno zbiorowe "przeplatańce", jak i kompletne utwory Mesa, Emila Blefa z Rosalie czy 2cztery7. Singlem pochodzącym z projektu jest "Bit forte" wyprodukowany przez Szoguna. W utworze udzielają się RAU, Głośny, Kuba Knap, Jordah, Holak oraz Leh. Premiera "Molzy" przesunięta została na 17 marca.

video
dodano: 2016-05-22 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Tydzień po premierze debiutanckiego krążka “Konkretna rozrywka” mamy przyjemność zaprezentować trzeci teledysk promujący album RAU. Po świetnie przyjętych “Nie śpię bo trzymam poziom” oraz “Papierowy man” przyszedł czas na delikatnie spokojniejszy klimat oraz odrobine refleksji. Utwór “Mieczysław Fog” jest następstwem często występującego, aczkolwiek bliżej nieokreślonego zjawiska, jakim jest “Za daleki odlot” - tak we wkładce płyty opisuje utwór RAU. Mglisty, hipnotyzujący obraz autorstwa Macieja Krajewskiego idealnie wpasował się w klimat utworu i tworzy spójną, nieco niepokojącą i tajemniczą całość.

Tagi:
video
dodano: 2016-05-06 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Z nieskrywaną radością prezentujemy drugi klip promujący debiutancki album RAU "Konkretna rozrywka", który swoją premierę będzie miał już 13 maja. Wielkie domy z basenem, piękne kobiety i szybkie samochody, czyli wszystko to co powinno być w życiu i w rapowym teledysku. Ale czy to wszystko? Czy dokładnie o to w tym chodzi? Zapraszamy do obejrzenia wideo powstałego w kooperacji Alkopoligamii i WOW Pictures oraz wsłuchania się w treść utworu" - intrygująco zapowiada Alko'.

video
dodano: 2016-04-22 17:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach, że nie będzie nikogo na płycie “Konkretna rozrywka” oraz zapewnialiśmy o tym, że to żadna ujma dla tego materiału. Dzisiaj mamy przyjemność potwierdzić te zapowiedzi premierą pierwszego wideoklipu, w którym RAU nie pozostawia wątpliwości, że dokładnie wie jak to robić. Zapraszamy do obejrzenia teledysku w reżyserii Piotra Kumika, gwarantujemy uciechę zarówno dla ucha jak i dla oka" - pisze Alkopoligamia.