Popkillery

Popkillery

dodano: 2021-04-26 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 64)

Rok 2020 to rekordowy zalew muzyki, około 300 płyt w mainstreamie i czołówce podziemia oraz tysiące singli... Nie mówiąc o złotych, platynowych czy diamentowych płytach. Pora byście spośród nich wskazali Album Roku 2020!

W tej kategorii możecie głosować na 3 albumy!

wydarzenie
dodano: 2021-04-26 18:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 36)

Ciężko zliczyć rapowe hity, które ukazały się w 2020 roku - dominacja widoczna była wszędzie, od YouTube'a, przez serwisy streamingowe, po coraz chętniej sięgające po hip-hop radia. Single generowały milion za milionem - a który z nich zrobił największe wrażenie i najmocniej Was poruszył? Zapraszamy do głosowania na Singiel Roku!

W tej kategorii możecie głosować na 3 utwory!

dodano: 2021-04-26 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 57)

Czy raperów jest więcej niż słuchaczy? Aż tak chyba nie, ale z roku na rok rapujących przybywa, przebić się i zaznaczyć jest więc coraz ciężej. Kto najmocniej udowodnił on swoje umiejętności w 2020 roku? Zapraszamy do głosowania!

wydarzenie
dodano: 2021-04-25 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Akcja #hot16challenge2 zmobilizowała całą Polskę, a w hip-hopową inicjatywę zaangażowało się też wiele osób publicznych, ale i cenionych artystów z innych gatunków. Uznaliśmy, że nie można pomijać i marginalizować ich wkładu oraz faktu, że podjęli wyzwanie z rapowego środowiska - a równocześnie, że ciężko oceniać ich identycznie jak raperów, będących na "swoim boisku".

Przyznamy więc także drugą statuetkę za najlepsze nierapowe #hot16challenge2 - wciąż skupiamy się jednak na muzyce, więc grono nominowanych zawężyliśmy do osób, mających wcześniej styczność z muzyką i nagrywających ją (na stałe lub dorywczo). Ominęliśmy zwrotki od postaci publicznych oraz marek komercyjnych, ominęliśmy także zwrotki bardziej recytowane, teatralne lub happeningowe - postawiliśmy na samą muzykę. Również "Piorun" został tu uwzględniony jako postać wykreowana przez Krzysztofa Skoniecznego, ale jednak nagrywająca wcześniej utwory. Z uwagi na powyższe kryteria musieliśmy za to pominąć część pamiętnych wykonań (takich jak Tata Maty czy Kanalersi), które także stanowiły oczywiście ważną część akcji i złożyły się na jej unikatowy koloryt.

W tej kategorii możecie głosować na 3 zwrotki!

wydarzenie
dodano: 2021-04-25 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 72)

Nie da się mówić o roku 2020 w polskim rapie bez wspomnienia #hot16challenge2 - już na Popkillerach 2020 wręczyliśmy Solarowi nagrodę #dowhatmovesyou za organizację tej akcji, a w tym roku postanowiliśmy przyznać specjalną statuetkę już za nagrane zwrotki. A nawet dwie - ale zacznijmy od tej, w której weźmiemy pod uwagę tylko raperów. Czyja 16-tka zrobiła na Was największe wrażenie?

W tej kategorii możecie głosować na 3 zwrotki!

dodano: 2021-04-25 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 30)

Od wielu lat słuchacze są zgodni - producenci w polskim rapie często wkraczają na poziom światowy. Charakterystyczne brzmienie, ciekawe kombinacje czy patenty... W 2020 roku też było czego posłuchać a przekrój klimatów był naprawdę spory. No dobra, ale kto zasłużył na miano producenta roku?

dodano: 2021-04-25 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 30)

To dla słuchaczy jest, to dla słuchaczy! Raperzy potrafią wytworzyć z fanami wyjątkową więź, często skracając dystans i okazując szacunek odbiorcy. Zarówno przy okazji koncertów (np zostając by porozmawiać i podpisać płyty), jak w Internecie. Część artystów żywo prowadzi swoje social-media, pozostając w ciągłym kontakcie z fanami. Jedni robią to na poważnie, inni luźno i humorystycznie, postanowiliśmy jednak w tym roku dać Wam możliwość wskazania rapera, którego aktywność w tej kwestii była w 2020 najbardziej warta uznania. Oto nowa i dość niestandardowa kategoria - Kontakt z fanami!

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Popkillery
dodano: 2021-04-24 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Pora na ostatnią zagraniczną kategorię - czyli amerykański Album Roku. Kto zasłużył na to, by w tym roku sięgnąć po to miano?

W tej kategorii możecie głosować na 3 albumy!

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Popkillery
dodano: 2021-04-24 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Ilości nowych singli, wychodzących co chwilę w Stanach są ogromne. Kto jednak w 2020 roku zaznaczył się najmocniej i zasłużył na nagrodę za Singiel Roku?

W tej kategorii możecie głosować na 3 utwory!

wydarzenie
dodano: 2021-04-24 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 33)

Nie wiemy czy szybciej rośnie liczba rapowych klipów (mierzona już w tysiącach rocznie), ich budżety czy ich jakość. Hip-hopowe klipy to coraz częściej dzieła same w sobie i na dobre minęły czasy prowizorki. Zanim damy Wam do wyboru single pora na teledysk - prosimy, by zwracać tu przede wszystkim uwagę na warstwę wizualną oraz na to, jak koresponduje ona z numerem.

wydarzenie
dodano: 2021-04-24 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Podczas gdy rynek muzyczny coraz częściej odchodzi od fizycznych wydań lub traktuje je powierzchownie to polski hip-hop ewidentnie przykłada do nich dużą wagę - począwszy od coraz lepszego poziomu grafiki, kończąc na ambitnym podejściu wizualnym i nietypowych formach opakowań. Nie moglibyśmy tego nie docenić. W kategorii 'wydanie roku' przyjrzymy się zarówno okładkom jak i całościowej oprawie graficznej wydawnictw.

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Popkillery
dodano: 2021-04-23 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

I ostatnia kategoria na dziś - czyli najlepszy amerykański Raper 2020 Roku. Kto zasłużył na to miano?

wydarzenie
dodano: 2021-04-23 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Amerykańska scena gwarantuje nam nieustanny dopływ nowych twarzy, które błyskawicznie wysuwają się na czołówki list. Tegoroczne głosowania dotyczące USA rozpoczniemy od Odkrycia Roku!

wydarzenie
dodano: 2021-04-23 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Zanim przejdziemy do singli czy płyt roku przyjrzyjmy się najciekawszym i najlepszym zestawieniom artystycznym, muzycznym krzyżówkom czy kontrastom, nieoczekiwanym zderzeniom dającym zapadający w pamięć efekt - albo wyczekiwanym od dawna współpracom, które wreszcie doszły do skutku. Która z wielu intrygujących kooperacji roku 2020 zrobiła najlepsze wrażenie?

W tej kategorii możecie głosować na 3 utwory!

wydarzenie
dodano: 2021-04-23 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)

Wczoraj odsłoniliśmy nominacje do Odkrycia Roku... dziś pora na nową kategorię, po części z nim powiązaną. Często jest tak, że raper był na scenie widoczny już wcześniej, ale w końcu nadchodzi dla niego "ten rok" - kiedy wszystko układa się pomyślnie, a kariera błyskawicznie przyspiesza. Rok gdy jego muzyka wskakuje na poziom wyżej, styl zyskuje wyrazistości, a rozpoznawalność rośnie. Odkryciem można było nazwać go rok czy dwa wcześniej, jednak warto też docenić przeskok i rozwój osiagnięty w ciągu ostatnich miesięcy. Pora byście wskazali kto zasłużył na nagrodę za największy Progres 2020 Roku!

Strony