Premiery

Premiery

dodano: 2023-05-28 15:29 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Mamy koniec tygodnia, czas zatem na najważniejsze premiery minionych siedmiu dni.

dodano: 2023-04-16 15:01 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Jest niedziela, czas zatem na podsumowanie najważniejszych premier mijającego tygodnia. Jedziemy!

dodano: 2023-04-10 16:55 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Mamy już nowy tydzień, czas zatem na podsumowanie najważniejszych premier poprzednich siedmiu dni.

recenzja
dodano: 2023-04-02 16:00 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 3)

To już siódmy solowy krążek rapera ze Służewca, a pierwszy po bardzo dobrze przyjętym "W/88" z września pandemicznego roku. Całość materiału oparta jest na raczej ponurym i klasycznym brzmieniu, kontynuując obraną już dawno przez Włodiego ścieżkę stylistyczną. Sprawdźcie kilka obserwacji po dłuższym (dzięki przedpremierowemu dostępowi) osłuchaniu z tym materiałem.

dodano: 2023-03-15 07:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Powiedzmy sobie wprost - to był prześwietny rok jeśli chodzi o amerykański rap. Ogrom mocnych wydawnictw był tak duży, że łatwo było przegapić wartościowe pozycje, a jeśli ktoś narzekał na poziom... to zapewne przegapił większość. W tym roku swoje albumy wydawali prawie wszyscy najwyżej oceniani przez dziennikarzy raperzy - od Kendricka Lamara przez Pushę T po Nasa. Od Freddiego Gibbsa przez Denzela Curry'ego po Earla Sweatshirta. Głośne projekty dostarczali nam młodzi, ale też weterani, zbierający się nawet w supergrupy (Mount Westmore). Dostawaliśmy wiele eksperymentów łamiących gatunkowe granice, ale też wiele korzennych płyt sięgających po brzmienie lat '90. Działo się multum świetnych rzeczy w każdym możliwym nurcie.

Na początku głosowań w tegorocznych Popkillerach planowałem podrzucić Wam wykaz perełek z amerykańskiego rapu, których dużo słuchałem w 2022, a które mogły umknąć w natłoku głośnych wydawnictw, jednak lawina pracy przy gali sprawiła, że robię to ostatniego dnia głosowań. Ale... lepiej późno niż wcale. Jeśli jeszcze nie głosowaliście to może coś z tych pozycji porwie Was na tyle, że głos na nie wpadnie? Dajcie znać w komentarzach, która płyta z tej listy siadła Wam najmocniej! A ankietę do głosowania załączam na dole artykułu.

dodano: 2023-03-05 19:33 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Mamy niedzielę, więc czas na najważniejsze premiery tygodnia. Wielu ich nie ma, ale kilka jednak się pojawiło.

dodano: 2023-03-01 18:37 przez: Redakcja (komentarze: 0)

W poniedziałek ukazał się mixtape "KRUK" od reprezentanta z Warszawy DMNa. Raper współpracował do tej pory m.in. z takimi artystami jak Malik Montana czy Kaz Bałagane, w głośnych singlach "BlaBlaCar" i "Kulig". Na mixtape’ie usłyszeć możemy właśnie wspomnianego Kazka czy Pablo Novacciego.

Tagi:
dodano: 2023-02-27 13:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

W tym roku miną dokładnie trzy lata od ostatniego solowego albumu członka Hashashins - Franka. Wydane w 2020 roku "Widziadło" zamyka dotychczasową dyskografię mieszkającego w Krakowie rapera. Po długim czasie oczekiwania, w końcu przyszedł czas na nowości. Raper zaprezentował bowiem swój najnowszy singiel "Elizejskie Pola". Przy okazji wystartował również preorder jego najnowszego albumu "Proces Nieodwracalny".

dodano: 2023-02-15 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)
WBU-Niewazna-Reszta-RTN-2023-Poki-Jestem

Oto przed Wami drugi singiel promujący najnowszy album W.B.U. - "Póki Jestem", którego premiera miała miejsce 6 grudnia 2022 roku. "Nieważna Reszta" to zdecydowanie najbardziej emocjonalny i osobisty kawałek z płyty, dedykowany zmarłym rodzicom rapera. Melancholijny i pełen refleksji klimat numeru z pewnością chwyci za serce każdego, kto sam przeżył rodzinną tragedię, związaną ze śmiercią najbliższych…

dodano: 2023-01-30 22:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Początek roku to czas, w którym artyści się rozkręcają, nabierając rozpędu, jeśli chodzi o wydawanie nowych materiałów. Poszczególne tygodnie nie obfitują więc w zbyt duże ilości premier płytowych, ale jako że trzymamy rękę na pulsie, zebraliśmy dla Was najważniejsze krążki, które ukazały się w styczniu.

Strony