Klasyka

Klasyka

dodano: 2021-10-24 21:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Niedawno gruchnęła na Redditcie nowina, że Ghostface Killah szykuje kontynuację kultowego, wydanego w 2000 roku "Supreme Clientele". Chciałoby się powiedzieć: "świetnie", "super", "jest na co czekać", ale w całej tej sytuacji ważniejsze jest jednak to, kto ma odpowiadać za produkcję wykonawczą krążka. Ku zaskoczeniu wszystkich projekt pod opiekę wzięli Kanye West i Mike Dean. Wybór tego duetu jest co najmniej dziwny. Szczególnie dzisiaj, kiedy jest ktoś, kto nadawałby się do roli executive'a akurat tej płyty idealnie.

video
dodano: 2021-10-24 17:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przy okazji nagrania wywiadu Hirka Wrony z Magierą zarejestrowaliśmy też Rentgen - a w nim sporo ciekawych wątków dla fanów wrocławskiej legendy. Jakie 5 rad dałby Magiera młodym producentom? Jaki był najdziwniejszy dźwięk, który wysamplował? Z kim najszybciej i najlepiej mu się pracowało? Z kim odbył w ubiegłym roku najbardziej inspirującą rozmowę? O wszystkim (i więcej) w nowym odcinku cyklu Rentgen!

Tagi:
dodano: 2021-10-23 17:25 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 1)

„OK Boomer!” jest kolejnym utworem zapowiadającym dwupłytowy album FISZ EMADE TWORZYWO zatytułowany “Ballady i protesty”.

Tak o singlu „OK Boomer!” mówi Bartek Fisz Waglewski: - "Utwór „OK Boomer!” kończy naszą podwójną płytę „Ballady i Protesty”. To ironiczne spojrzenie na pewne nieodwracalne zmiany, które zachodzą na terenie starzejących się organizmów i rozumów. To rozgadany utwór pełny czarnego humoru o zmianie pokoleniowej, ale i o protekcjonalnym wtrącaniu się w sprawy młodych.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Video
dodano: 2021-10-21 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Mount Westmore to supergrupa założona przez Snoop Dogga, E-40'ego, Ice Cube'a i Too Shorta. Pierwszy singiel legend zachodniego wybrzeża, zatytułowany "Step Child", pojawił się już jakiś czas temu. Mogliśmy go usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do filmu "American Skin". Teraz panowie wypuścili klip do najnowszego kawałka pt. "Big Subwoofer".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-20 14:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Wrocławska Premiera" była potężnym uderzeniem prezentującym Polsce K.A.S.T.A. Skład, a połączenie brudnych bitów White House z chropowatym wokalem Wall-E'go robiło piorunujące wrażenie. Jaki był początek tej współpracy?

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-20 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Arrested Development to prawdziwi klasycy pozytywnego hip-hopu. Ostatni album "Don't Fight Your Demons" wydali rok temu, ale nie próżnują i teraz wjechali z nowym singlem zatytułowanym "Vibe".

video
dodano: 2021-10-19 16:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

20 lat temu Magiera przyjeżdżał do Hirka samplować winyle - teraz przyjechał na wywiad. W rozmowie związanej z premierą płyty "FEAT" posłuchacie o starych i nowych czasach, inspiracjach, a także o tym jak polska reprezentacja piłkarska wychodziła na mecz pod bit Magiery. Wrocławski producent otrzymał też od Hirka wyjątkowy prezent...

dodano: 2021-10-19 13:45 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 11)

W nocy z niedzieli na poniedziałek miała miejsce jedna z ważniejszych bitew, jakie odbyły się w ramach platformy Verzuz. Do walki stanęły prawdziwe legendy: KRS-One i Big Daddy Kane.

dodano: 2021-10-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ubiegłym tygodniu na naszych łamach pojawiła się godzinna rozmowa Hirka Wrony z Krzysztofem Kozakiem, związana z premierą książki "Za drinem drin. Za kreską kreska", opowiadającej o historii RRX. Jak się okazuje - pierwotnie wydawca planował wypuścić film i napisał nawet do niego scenariusz!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-18 22:53 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 17)

"Najnowszy album Rycha to powrót do klasycznych brzmień z lat 90-tych wzbogaconych o żywe instrumenty, na których stary, dobry Rychu sprawdza się najlepiej. Jako inspirację artysta podaje swoje wcześniejsze dokonania, do których chętnie sięga budując własną muzyczną teraźniejszość.
Przykład stanowi utwór Mój rap moja rzeczywistość  2 będący kontynuacją opowieści sprzed 20 lat. "Cała reszta została owiana tajemnicą i pozostanie tak aż do premiery płyty. Jeśli więc ufacie mi na tyle, żeby zamówić to coś w ciemno postaram się nie zawieść" - taki komentarz otrzymaliśmy od Ryśka, który nie ukrywa, że chce w jakiś sposób zaskoczyć po tylu latach swoich najwierniejszych fanów."

To pełna informacja widniejąca przy preorderze nowego albumu, który ukazać ma się 10 grudnia, a póki co jego tytuł to ** ******.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-16 21:30 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Nie ustaje dyskusja wokół wydanej w tym tygodniu ksiązki "Za drinem drin. Za kreską kreska" autorstwa Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski. Najpierw zawartą tam historię z Chadą i swoim udziałem skomentował DJ 600V, a teraz Peja wskazuje na elementy, które rozmijają się z tym jak on pamięta dane zdarzenia.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-15 18:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 8)

Snoop Dogg nagrał kawałek z Eminemem. To zaskakująca informacja, bo panowie ostatnio nie darzyli się sympatią. Zaczęło się od listy ulubionych MC's, jaką swego czasu podał Snoop. Eminem poczuł się urażony tym, że zabrakło go na niej. Reprezentant Detroit puścił nawet parę linijek w stronę Kalifornijczyka w kawałku "Zeus". Więcej o tej sprzeczce pisaliśmy np. tutaj. Jednak dzisiaj można chyba bezpiecznie powiedzieć, że konflikt został zażegnany.

dodano: 2021-10-14 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
zdjęcie z książki "Za drinem drin. Za kreską kreska"

W poniedziałek ukazała się na naszych łamach godzinna rozmowa Hirka Wrony z Krzysztofem Kozakiem. W trakcie wywiadu była z nami córka Krzysztofa, Klaudia Kozak, która w trakcie gdy dyskusja dotykała kwestii prywatnych i rodziny KNT... postanowiła włączyć się do rozmowy, rzucając swoją perspektywę na treści opisane w książce "Za drinem drin. Za kreską kreska", jak i na całą historię RRX i kulisy zarządzania wytwórnią przez swojego ojca.

Jak ona ocenia dorobek wytwórni, działania swojego taty oraz książkę, w której KNT nie unika trudnych tematów? Czy ta publikacja to forma spowiedzi przed dziećmi? Wyjątkowa sytuacja, która zdarzyła nam się w wywiadach po raz pierwszy!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-13 21:24 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 7)

Dziś ukazała się książka "Za drinem drin. Za kreską kreska" opowiadająca o historii wydawnictwa RRX... i już w dniu premiery robi się wokół niej gorąco, a DJ 600V zaprzecza, że przedstawiona tam sytuacja z jego udziałem faktycznie miała miejsce.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-13 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Przez lata wokół kontraktów w RRX narosło wiele mitów, lecz i sam sposób rozliczeń był bardzo nietypowy, o czym wielokrotnie mówili sami artyści. Jak dokładnie to wyglądało?

Strony