Klasyka

Klasyka

video
dodano: 2021-08-01 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 9)

Pod koniec czerwca światło dzienne ujrzał nowy album jedynego w swoim rodzaju, uwielbianego przez fanów na całym świecie Mr. Slow Flow - Evidence'a. "Unlearning vol. 1", zrywający z szyldem Weatherman, to otwarcie nowego rozdziału i w twórczości, i w życiu Evidence'a - to ewolucja jego dotychczasowego brzmienia, szlifowanie i ugruntowanie własnego, oryginalnego soundu - i również po prostu kozacki album, do którego odsłuchu osobiście szczerze zachęcam.

Korzystając z magii Internetu, zaprosiliśmy Evidence'a na krótką pogawędkę, gdzie rzecz jasna porozmawialiśmy o nowym albumie i o tym, co oznacza on dla jego kariery - i nie tylko. Siedzący w otoczeniu pięknej kalifornijskiej flory i fauny (niestety, żadna wiewiórka nie była skora do wystepu przed kamerą) Ev opowiedział nam także m.in. o wytyczaniu własnej ścieżki jako solowy artysta, dorastaniu w Venice Beach w sąsiedztwie Quincy'ego Jonesa III, o kultowym singlu "This Way", znajomości z Kanye Westem i dziedzictwie Dilated Peoples - jak i przybliżył nam swoje plany na przyszłość w ramach własnej wytwórni Bigger Picture Recordings. Nie omieszkaliśmy spytać także o polski akcent w twórczości Eva - sample z twórczości Czesława Niemena na ostatnim albumie Brothera AliZapraszamy do oglądania!

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-20 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Gościnki ReTo i Jana-rapowanie na poprzednich singlach z jego solowego debiutu wskazywały, że na płycie Saful chętnie będzie współpracował z młodszymi graczami ze sceny. Tymczasem raper całkowicie zaskoczył fanów, zapowiadając kooperację z legendarnym Kazikiem Staszewskim.

Tagi:
dodano: 2021-07-19 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie spotkały nas przy okazji Hot16Challenge2 był powrót niezliczonych zastępów nieaktywnych graczy, którzy swego czasu rozgrzewali nasze membrany. Od tych tworzących fundamenty sceny po podziemne talenty, których kariery nie wystrzeliły tak, jak predysponował ich potencjał. Do ostatniej grupy zaliczyć musimy Pierrota.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-17 03:09 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Jak podaje TMZ, legenda Harlemu zmarła wczoraj wieczorem w szpitalu Baltimore. Raper znany ze swojego komicznego stylu już w zeszłym roku miał poważne problemy ze zdrowiem związane z cukrzycą.

Tagi:
video
dodano: 2021-07-15 17:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W poniedziałek Liroy obchodził 50 urodziny, a my z tej okazji mamy dla Was wyjątkową historię związaną z wyjazdem rapera do USA w latach '90. Posłuchajcie jak szalony koncert w Nowym Jorku zakończył się... materiałem na temat Liroya w kultowym hip-hopowym magazynie i to jednym z jego najbardziej legendarnych wydań.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-15 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Kurupt gościł ostatnio w podcaście What's The Headline, w którym cofnął się do czasów legendarnego Death Row. Raper opowiedział o powstawaniu niektórych klasyków oraz zdradził, które z nich na początku były freestyle'ami, a dopiero później przerodziły się w pełnoprawne numery.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-15 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj na Instagramach członków legendarnego, warszawskiego zespołu pojawiły się wspólne zdjęcia i nagrania z planu filmowego. Czyżby grupa miała powrócić z klipem do wspólnego numeru?

video
dodano: 2021-07-14 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

W zeszłym roku pisaliśmy wam o niesamowitej inicjatywie Kayslaya, jaką było zebranie 50 raperów na jednym tracku. Teraz raper poszedł jeszcze dalej. W numerze "Rolling 110 Deep" udzieliło się 110 raperów.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-12 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Weteran i absolutny pionier polskiego hip-hopu kończy dziś okrągłe 50 urodziny. Z tej okazji cała nasza redakcja życzy wszystkiego najlepszego oraz realizacji kolejnych odważnych projektów biznesowych - a także oczywiście wydania długo oczekiwanego albumu! W rozwinięciu newsa przypominamy nasze materiały zrealizowane z raperem na przestrzeni dwóch ostatnich lat - a uwierzcie, trochę ich się uzbierało.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-08 19:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Prawie 3 miesiące po śmierci DMX-a poznaliśmy oficjalną przyczynę zgonu 50-letniego rapera. Informację podał portal Vulture.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2021-07-04 13:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Trudno wyrazić mi słowami, jak bardzo jest mi żal, że znów muszę pisać tekst taki jak ten. Znów w piękny dzień gruchnęła znienacka informacja, że hip-hop stracił kolejną legendę, że nie usłyszymy już kolejnego głosu. A jednak - 18 czerwca odszedł Timothy Parker a.k.a. Gift of Gab - jeden z najlepszych raperów w historii (tak, nie boję się takiej superlatywy), 1/2 kultowego składu Blackalicious. 

dodano: 2021-07-02 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Nas w kooperacji ze Spotify odświeża swój freestyle sprzed 28 lat w formie pełnego kawałka. "Life is Like a Dice Game" to boom-bapowy singiel z gościnnym udziałem Freddiego Gibbsa i Cordae powstały w ramach akcji Spotify Singles.

wydarzenie
dodano: 2021-06-30 17:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Dominik Czubak

W tym roku mija 20 lat od premiery kultowego "Efektu" Fenomenu, jednego z największych klasyków i najlepszych debiutów w historii polskiego rapu. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować specjalny muzyczny tribute - legendarną "Sensację" na gali Popkillery 2021 zagrali przedstawiciele kolejnego pokolenia warszawskiej sceny, formacja WCK. A Ekonom, Żółf i Mazsa na koniec występu podbili do nich, by zbić piątki i podziękować za taki muzyczny ukłon. Czysty hip-hop i międzypokoleniowy szacunek!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-06-30 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Legendarna ekipa ostatni album "The Foundation" wydała w 2005 roku, a w 2019 zmarł jeden z jej członków, Bushwick Bill. Dużo wskazuje jednak na to, że Scarface i Willie D powrócą z nowym krążkiem pod szyldem Geto Boys.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-06-29 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Tegoroczna gala BET Awards nie mogła się obyć bez tribute'u dla DMX-a. Skromny hołd acapella, który rozpoczął Method Man przerodził się w serię występów z udziałem Griseldy, The LOX, Busta Rhymes'a i Swizz Beatza.

Strony