Klasyka

Klasyka

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-05-15 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Cypress Hill wypuścili ostatnio nowy album zatytułowany "Back In Black". Zespół udzielił niedawno wywiadu serwisowi HipHopDX, w którym mówi, czemu to Black Milk, a nie DJ Muggs, zajął się produkcją tego wydawnictwa.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-05-13 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Big L zginął w 1999 roku, ale jego spuścizna wciąż żyje. Teraz także jedna z ulic nowojorskiego Harlemu zostanie nazwana imieniem legendarnego członka D.I.T.C.

Tagi:
dodano: 2022-05-11 19:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Zapowiedzi MARO dot. obecności członków WU-TANG CLANU na jego autorskim albumie obiegły kilka tygodni temu media muzyczne. Dzisiaj otrzymaliśmy singiel pt. “THROWBACK BOOGIE” z udziałem GHOSTFACE KILLAH oraz RAEKWONA, a ponadto wystartował preorder albumu REJECTS - na CD oraz na klasycznym winylu. Wydanie fizyczne zostało okraszone autorskimi pracami malarzy i grafików, co powoduje, że może stać się graalem dla kolekcjonerów. Premiera albumu zaplanowana została na czerwiec.

video
dodano: 2022-05-01 18:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

My, ukryty w mieście krzyk...
Występ Pezeta na dachu Sali Kongresowej to dla nas miesiące starań, dopinania pozwoleń, szacowania ilości niezbędnego sprzętu a ostatecznie też wciąganie go po roboczych drabinkach na docelową część dachu - oraz brak pewności do ostatniej chwili czy wszystko się uda ze względu na niesprzyjającą pogodę, moknący sprzęt i wynikające z tego problemy z prądem. Sprawdźcie krótkie video z za kulis odsłaniające kawałek tego z czym się mierzyliśmy!

dodano: 2022-04-29 20:11 przez: Jan Stokowski (komentarze: 7)

Waldemar Kasta powraca i publikuje jeden z najbardziej zaskakujących utworów w swoim dorobku. Piosenka wykonana w duecie z Sariusem, zapowiada nowy album Kasty, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku. „Delirka” wbrew pozorom nie mówi o uzależnieniu, a miłosnej historii dopełnionej filmowym klipem w reżyserii Macieja Kawulskiego.

video
dodano: 2022-04-28 19:21 przez: Redakcja (komentarze: 0)

To najbardziej spektakularna rzecz, którą udało nam się zrealizować w ramach tegorocznej gali Popkillerów. Dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa uzyskaliśmy dostęp do dachu kultowej Sali Kongresowej przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie nie wystąpił wcześniej jeszcze żaden artysta.

Zaprosiliśmy w to miejsce Pezeta, by godnie zwieńczyć obchody 20-lecia "Muzyki Klasycznej", którą nagrał z Noonem - nie umielibyśmy sobie wyobrazić utworu, który wybrzmiałby tam dobitniej niż "Ukryty W Mieście Krzyk".

dodano: 2022-04-22 19:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Wyjątkowa nagroda wymaga wyjątkowego Gremium.
30 lat temu ukazała się pierwsza płyta rapowa w Stolicy wydana przez Trials-X. Jeśli zdecydowaliśmy więc przyznać jednorazową nagrodę dla Warszawskiego Rapera 30-lecia to musieliśmy być pewni, że zostanie on wybrany w najlepszy możliwy sposób. Dlatego w tej kategorii oprócz Gremium Dziennikarskiego i Publiczności głosowało też specjalne Gremium Artystyczne.
Znalazło się w nim 15 bardzo ważnych dla warszawskiej sceny raperów, reprezentujących zarazem 15 stołecznych ekip, a także różne pokolenia i różne spojrzenia na hip-hop. Gremium uzupełniły 3 osoby kluczowe dla rozwoju warszawskiego rapu jako producenci i wydawcy.
Jesteśmy zaszczyceni, że wszyscy oni entuzjastycznie odnieśli się do naszego zaproszenia i oddali swoje głosy. Jutro poznacie Top 5 wyłonione z głosowań Dziennikarzy, Publiczności oraz Artystów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Galę Popkillery organizujemy od 2019 roku, jednak jej idea jest dużo dłuższa - pierwszą "galę Popkillerów" zrobiliśmy w 2012 roku, gdy w kameralnym klubie Urban Garden wręczyliśmy dyplomy oddające wyniki głosowań redakcji Popkillera oraz naszych czytelników. Po tamtej edycji zawiesiliśmy cały projekt, czekając na moment, gdy będziemy mogli zorganizować go w większej skali. Odbyła się ona wówczas w Wielki Piątek, co sprawia, że te Święta dają symboliczną rocznicę.

Refleksją podzielił się Tau, który wówczas wygrał nagrodę dla Odkrycia Roku.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-18 18:00 przez: Kontakt (komentarze: 1)

Minęły niespełna cztery lata od ostatniej solowej płyty Borixona - Mołotow. Jednak tylko ignorant mógłby powiedzieć, że od tamtego czasu BRX siedział z założonymi rękami i z tylnego siedzenia obserwował rap grę.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2022-04-18 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Smutna informacja ze Stanów. 17 kwietnia, w Niedzielę Wielkanocną zmarł legendarny nowojorski DJ, producent i graficiarz DJ Kay Slay. Od czterech miesięcy walczył z COVID-19. Miał 55 lat. Informację potwierdził hip-hopowy promotor Van Silk, a do publicznej wiadomości podał portal HipHopDX.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-18 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Snoop Dogg był ostatnio gościem w programie Drink Champs. Podczas wywiadu z N.O.R.E.'em i DJ'em EFN'em nowy właściciel Death Row Records wyjaśnił, czemu postanowił usunąć z plarform streamingowych, takich jak Spotify, część albumów wydanych przez legendarną wytwórnię.

dodano: 2022-04-12 17:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 13)

Dzisiaj hip-hop to raczej domena młodych artystów, ale weterani też się trzymają i w zeszłym roku dość mocno zaznaczyli swoją obecność na scenie. Oto wyjadacze, którzy wypuścili krążki w minionych dwunastu miesiącach i ze swoimi płytami znaleźli się w nominacjach do Popkillera Roku za najlepszy Album z USA (głosowania już tylko do czwartku!).

dodano: 2022-04-12 14:00 przez: Kontakt (komentarze: 3)

W sobotę 9 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie odbył się wyjątkowy koncert O.S.T.R. sygnowany hasłem „120 minut z życia”. Atlas Arena wypełniła się do ostatniego miejsca gromadząc tego wieczoru 12 tysięcy ludzi!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-12 08:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Pamiętamy, że w 2017 roku, tj. na piątą rocznicę ukazania się "Wilka Chodnikowego", Bisz przygotował dla swoich fanów epkę pt. "Piękno i Bestia", wyprodukowaną przez niemal wszystkich producentów (zabrakło wówczas Szopsa i Pawbeatsa) będących współtwórcami tego niepodważalnie kultowego krążka. Już teraz wiadomo, że z okazji upływu dekady od pamiętnej premiery bydgoski raper postanowił zapowiedzieć pełnoprawne LP! Z obszernej zapowiedzi natomiast wynika, że po bardziej ambitnych, poetycko-filozoficznych projektach artysty, tym razem należy się spodziewać "bardziej rapowego albumu".

Tagi:
kategorie: Świat, Klasyka, News, Premiery
dodano: 2022-04-11 09:00 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 2)

Po pięciu latach solowej muzycznej ciszy oraz po zniknięciu z social mediów Dopo ogłosił wydał swój niezwykle oczekiwany powrót.

Powrót na który fani włoskiego rapu oczekiwali przez całe pięć lat. Fabri Fibra, żywa legenda włoskiego rapu ostatni album "Fenomeno" wydał w 2017 roku. Od tamtego czasu sporadycznie udzielał się jedynie na featuringach większych włoskich artystów.

Strony