Sadat X

Sadat X

kategorie:
dodano: 2018-10-01 18:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Połączone siły dwóch nowojorskich legend i album dla fanów klasycznego podziemnego grania.

video
dodano: 2017-10-02 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jeden z najbystrzejszych i najlepiej zapowiadających się tekściarzy w nowojorskim podziemiu lat 2000., znany z umiejętności serwowania niecodziennych gierek słownych na codzienne tematy - Wordsworth - nie zwalnia tempa i po wydanym w 2015 r. "New Beginning" uderza z czwartym studynym albumem.

Tym razem za produkcję odpowiada gustujący w ciepłych, soulowo-jazzowych samplach producent z Północnej Karoliny Sam Brown, a  gościnnie na mikrofonie dumnego członka eMC wsparli m.in. jego kompan Masta Ace, Sadat X czy yU z Diamond District. Odsłuch całego krążka, jak i dwa teledyski promujące wydawnictwo w rozwinięciu.

video
dodano: 2013-10-24 12:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 6)

R.A. the Rugged Man - Sam Peckinpah ft. Vinnie Paz, Sadat X

Oto kolejny klip do znakomitego "Legends Never Die". Na warsztat poszedł utwór gdzie obok gospodarza, nawijają Vinnie Paz i Sadat X. Na bicie C-Lance. Co do samego klipu to "jest tak ostry, że nie można pokazywać go w wypożyczalni video". Sprawdźcie, to dowiecie się dlaczego.

video
dodano: 2013-05-13 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Grand Daddy I.U. feat. Sadat X - She Said (Official Video)

Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam kawałek, w międzyczasie ukazał się teledysk. Grand Daddy I.U. nie śpi i wraca w swoim stylu z Sadat X'em u boku. "It's hard to find a nigga like this in these times" - taka prawda. Sprawdźcie koniecznie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-05-06 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Grand Daddy I.U. to prawdopodobnie jeden z najbardziej niedocenionych MC's z Queens. Autor znakomitego "Lead Pipe" z 1994 w ostatnich lat znowu zaczął pokazywać swoje umiejętności (pamiętacie świetne "Ready To Kill" na bicie Marco Polo?). Prawdopodobnie w czerwcu ukaże się nowy album I.U. zatytułowany "P.I.M.P. (Paper Is My Priority)". Jednym z numerów, które mają nas skłonić do sięgnięcia po materiał jest "She Said" z gościnnym udziałem Sadata X. Muszę przyznać, że mnie skłoniłby bez najmniejszego problemu. Świetny numer.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-05-11 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 11)


J Rawlsa możecie znać z Lone Catalysts albo 3582, ale zdecydowanie musicie z genialnego "Brown Skin Lady" z "Mos Def & Talib Kweli Are Blackstar". 17 maja do sklepów trafia jego nowy album "The Hip-Hop Affect", a promowany jest tym singlem. Kiedy członkowie Brand Nubian i Poor Righteous Teachers spotykają się w jednym numerze, warto zwracać na niego uwagę. Wyszło co najmniej nieźle.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-04-20 15:00 przez: Dawid Bartkowski (komentarze: 2)
Jeszcze nie tak dawno, gdyby powiedziano o powrocie Brand Nubian, to nikt prawdopodobnie nie miałby obaw o poziom ich nowej płyty. Problem pojawił się kilka dni temu, w momencie pojawienia się na rynku sequela do "Wild Cowboys" - solowego debiutu jednego z filarów tego klasycznego przecież składu - Sadata X.

Zeszłoroczne wyczyny dwóch głównych głównych raperów Brand Nubian - Grand Puby i właśnie Sadata X - dawały nadzieję na comeback i przyzwoity poziom wspólnego wydawnictwa. "Retroactive" Puby było jedną z najlepszych pozycji minionego roku, a "Brand New Bein'" tego drugiego, przeszło trochę niesłusznie niezauważone. Nadzieję na inny stan rzeczy, wniosła wieść o wydaniu w tym roku "Wild Cowboys II".
Tagi: