Książki

Książki

dodano: 2024-01-02 15:46 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 8)

Bonus RPK jest już na wolności, ale temat odsiadki poruszy jeszcze w obszernej formie - połączył siły z cenionym dziennikarzem, z którym pracuje nad książką.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2023-10-26 12:30 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Już w przyszłym miesiącu na półki w księgarniach w całej Polsce trafi "Księga Beastie Boys", nazwana jedną z najlepszych książek roku według Rolling Stone, The Guardian i Paste!

A co w środku? 574 strony, mnóstwo niepublikowanych wcześniej zdjęć, książka kucharska szefa kuchni zespołu Roya Choi, powieść graficzna, mapa Nowego Jorku związana z Beastie Boys, playlisty składanek, utwory autorstwa gości i wiele innych niespodzianek. To wszystko okraszone opowieściami dwóch członków zespołu – Michaela Diamonda i Adama Horovitza. Za polskie wydanie tej hip-hopowej perełki odpowiada Wydawnictwo SQN, znane z autobiografii Rahima czy Krzysztofa Kozaka.

Tagi:
dodano: 2022-11-20 18:00 przez: Michael Moch (komentarze: 0)

Fat Joe napisał wspólnie z Shaheemem Reidem swoją autobiografię pt: "The Book of Jose". Raper rzucił tam światło na napięty moment podczas MTV VMA's 2005 z udziałem 50 Centa, z którym był skłócony w tym czasie.

dodano: 2022-11-08 08:30 przez: Jan Stokowski (komentarze: 2)

Kariera Sentino to pasmo wzlotów, upadków i nieprzewidzianych zwrotów akcji. 20 lat od pierwszych sukcesów w Niemczech po życiowe rekordy w Polsce. Teraz raper jest na swojej pierwszej koncertowej trasie w naszym kraju i w Katowicach podzielił się z fanami ciekawą informacją.

Tagi:
dodano: 2022-11-05 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Światy rapu i komiksu często się ze sobą przeplatają - by podać tylko obecność Birdmana czy Rae Sremmurd na marvelowych okładkach lub serial o Luke'u Cage'u, który aż kipiał od klasycznego nowojorskiego rapu. Tym razem twórcy wykonali ukłon w stronę Biggie Smallsa.

kategorie: Polska, Książki, News, Sport
dodano: 2022-09-08 08:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Przemysław Rudzki powrócił na rynek wydawniczy z książką, która diametralnie różni się od jego trzech poprzednich publikacji. Tym razem autor stworzył dzieło literackie pt. "Bagno. Czternaście historii o ucieczce".

Znajdziemy w nim influencerkę odkrywającą „prawdziwą Polskę”, sfrustrowanego brakiem sportowych sukcesów bramkarza, zdemoralizowaną i niepotrafiącą normalnie funkcjonować bez dostępu do sieci nastolatkę, futbolistę, który przeszedł mentalną metamorfozę dzięki choremu na nowotwór chłopcu oraz uwielbianego przez miliony obserwujących na portalu ElitePunk chirurga, wielokrotnego triumfatora lekarskiej Ligi Mistrzów. Wszystkich bohaterów tych 14 opowiadań autora łączy wspólny mianownik – Bagno, które „może być wszędzie. Małe czy duże wciąga dokładnie tak samo”.

dodano: 2022-08-24 12:32 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Bisz od zawsze miał ciągoty do form pisanych - pamiętamy jego poezję, a i nad zwrotkami zawsze musiał posiedzieć, nigdy nie schodząc poniżej swojego poziomu. Teraz dokłada do tego nową aktywność - książkę dla dzieci!

Tagi:
kategorie: Książki, News, Premiery, Sport
dodano: 2022-07-20 17:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Wiecie, że zawsze lubiliśmy fajne inicjatywy i nie raz zdarzało nam się wspierać ciekawe projekty - szczególnie, jeśli przynajmniej w pewnym elemencie łączyły się z motywem przewodnim naszego medium, czyli pasją do hip-hopu. A że koszykówka i rap przenikały się ze sobą od zawsze, rosnąc wspólnie w siłę i stająć się symbolem popkultury od lat 90-tych aż po obecne czasy, to z akcji takich jak ta jesteśmy szczególnie dumni!

dodano: 2022-01-29 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Sny z betonu” to wyjątkowa książka o tym, jak hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk. Dzięki muzyce i wszystkiemu, co się z nią wiąże, młodzi ludzie odzyskują własny głos, sprawczość, poczucie własnej wartości. Otrzymują impuls, by planować, kształcić się i rozwijać.

Tagi:
dodano: 2021-12-18 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Mija właśnie kolejna rocznica premiery "Kinematografii" a za chwilę rocznica śmierci Magika - od obu wydarzeń mija 21. lat. Możecie więc domyślić się, że zrobiliśmy wielkie oczy czytając o tym, że nadciąga... książka Magika.

dodano: 2021-12-10 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

"Raper w sutannie" to nowy teledysk Ks. Jakuba Bartczaka... ale także tytuł jego książki, prawie trzystu stronnicowego wywiadu rzeki! Przeprowadził go Maciej Rajfur, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, który nie bał się zadawać trudnych i niewygodnych pytań, ale który też złapał świetny kontakt z księdzem-raperem.

Bohater książki opowiedział o swoim dzieciństwie, okresie formacji w seminarium, o tworzeniu rapu przed i po święceniach. Ale nie jest to pozycja tylko o hip-hopie, muzyce, czy kapłaństwie.