Sokół

Sokół

video
dodano: 2022-11-11 12:30 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

Potężne połączenie rożnych odcieni klasycznego warszawskiego rapu w nowym singlu z mixtape'u Ciemnej Strefy. Obok Bonusa RPK usłyszymy tu bowiem Sokoła i Hinola.

dodano: 2022-11-11 09:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

Wczoraj cała Polska dyskutowała o powołaniach na piłkarski Mundial, a jednym z największych zaskoczeń był brak Mateusza Klicha wśród 26 wybrańców Czesława Michniewicza. Piłkarz Leeds jest fanem rapu i to także poprzez doskonale znany rapowy singiel postanowił wyrazić swoje odczucia.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-11-06 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 14)

Rapowe supergrupy to temat, który zawsze rozgrzewa emocje a fani uwielbiają zastanawiać się co wyszłoby z połączeń gwiazd z absolutnego topu. W najnowszej rozmowie z Pezetem padł bardzo ciekawy wątek dotyczący hipotetycznego projektu na szczycie...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-10-31 14:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 3)

Sokół uczcił 25 lat na scenie dwoma wyjątkowymi koncertami, które wypełniły warszawski Torwar. Przelot przez cały muzyczny dorobek, specjalna oprawa i kreatywne patenty sprawiły, że te wydarzenia zapadną nam w pamięć na długo. A jak podsumowuje je sam raper?

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2022-10-21 16:02 przez: Redakcja (komentarze: 4)

Wojtek Sokół świętuje 25-lecie obecności na scenie i warszawską premierę koncertową albumu “NIC”. Dziś drugi i zarazem ostatni dzień wielkiego jubileuszu. To już ostatni dzwonek na kupno biletów na prawie 3-godzinne show będące podsumowaniem 25 lat scenicznej aktywności Sokoła!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-10-09 14:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)
fot. Sokoła - Young Sandi

Regionalny slang ma to do siebie, że w różnych miastach wygląda inaczej, co może wywołać nieplanowaną wpadkę i memiczny wers, który obejdzie całą Polskę. VNM przypomniał śmieszną sytuację w trakcie nagrywania numeru "Placek z Haszem", w której Sokół dał mu radę pozwalającą uniknąć niezręczności.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-09-09 15:03 przez: Jan Stokowski (komentarze: 8)

Dzisiaj na Instastory Pezeta pojawiła się infografika dot. jego nadchodzącego albumu pt. "Muzyka Komercyjna". Wynika z niej, że na wersji pre-orderowej płyty słuchacze otrzymają aż 19 utworów od rapera. Pezet poinformował również, że na albumie gościnnie udzielił się Sokół. Warto dodać, że to pierwszy wspólny utwór obu artystów w duecie - ostatnio Pezet pojawił się też wraz z Quebo w numerze "Na cały świat" z ostatniej płyty Sokoła.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2022-08-26 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Produkcja festiwali muzycznych w Polsce z roku na rok idzie mocno do przodu. Liczy się dużo więcej niż duża scena i mocny lineup - a doskonale pokazał to Fest Festival, gdzie w tym roku bawiło się ponad 40 000 osób.

Peany na cześć Festa słyszałem już od pierwszej edycji. Szczerze i emocjonalnie zachwalał mi go wtedy m.in. GrubSon, który festiwali zwiedził już tyle, że nic nie powinno robić na nim wrażenia. A zapewniał, że koniecznie powinniśmy odwiedzić Park Śląski, bo sednem tego wydarzenia jest klimat stworzony na miejscu.

W końcu w tym roku udało się jakoś zgrać kalendarze i zawitać do Chorzowa. I co?

dodano: 2022-08-09 18:54 przez: Redakcja (komentarze: 3)
fot. Young Sandi

3 godziny zajęło Sokołowi wyprzedanie do ostatniego biletu stołecznej hali COS Torwar! W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem artysta ogłosił wraz z organizatorami drugą datę jubileuszowego wydarzenia. Sprzedaż biletów na czwartek 20 października rusza w środę 10 sierpnia o godzinie 12:00.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2022-08-05 12:47 przez: Redakcja (komentarze: 2)

21 października w COS Torwar odbędzie się wyczekiwany pierwszy warszawski koncert Sokoła promujący album NIC. W tym roku mija dokładnie 25 lat od kiedy Sokół pojawił się na scenie i chociaż artysta informował, że nie chce robić żadnych jubileuszy ani „benefisu”, trudno oprzeć się wrażeniu, że coś jest na rzeczy, ponieważ lista gości będzie naprawdę imponująca i wyjątkowa.

Tagi:
dodano: 2022-06-10 15:39 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Koneksje Muńka Staszczyka i ZIP Składu sięgają jeszcze 2004 roku i numeru "Do Roboty". Teraz za to na płycie T.Love pojawił się Sokół!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2022-05-19 20:20 przez: Redakcja (komentarze: 0)

B.EAST FEST to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W stolicy województwa podlaskiego nie zorganizowano dotąd festiwalu rapowego w podobnym formacie. W ciągu 2 dni na festiwalowej scenie wystąpi 10 artystów i zespołów trzęsących dziś polską sceną rapową - Rusina, Kukon, Avi x Louis Villain, KęKę, Dziarma, Gruby Mielzky, Szczyl, OIO, Sokół i Kaz Bałagane.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-07 22:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Dokładnie 25 lat temu, 7 kwietnia 1997 roku, w warszawskim, nieistniejącym już Colosseum, odbyła się impreza Rap Day, na której przed Run-D.M.C. wystąpiła ówczesna czołówka polskiej sceny hip-hopowej - m.in. Molesta, Trzyha, Kaliber 44 czy Wzgórze Ya-Pa 3. Los chciał, że był to również pierwszy w życiu koncert, jaki wspólnie zagrali Sokół i Pono. Współtworzący już wówczas (o czym wielu pewnie nie wie) duet TPWC raperzy dali wtedy iskrę zapalną dla sformalizowania trzymającej się już jakiś czas razem ekipy ZIP Skład. A potem? Potem to już historia...

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-02-07 12:21 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 14)

Ostatnio Sokół, Pezet i PRO8L3M spotkali się z krytyką związaną z warunkami udziału w ich koncercie w Katowicach - część osób sugerowała, że w wydarzeniu mogli będą wziąć udział tylko zaszczepieni. Dodatkowo Sokół skrytykowany został także za opublikowanie zakupionej przez siebie małpy w NFT, czyli w formie cyfrowego tokena. Teraz raper odniósł się do obu kwestii.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-22 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Kawałek Sokoła z Fasolkami jest na płycie "NIC" jednym z najbardziej zaskakujących momentów. W wywiadzie z Onetem szef marki Prosto opowiedział jak doszło do tej współpracy i jakie miał co do niej obawy.

Tagi:

Strony