O.S.T.R.

O.S.T.R.

wydarzenie
dodano: 2022-01-06 21:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 11)

O.S.T.R. pojawił się gościnnie na katowickim koncercie Tedego. Teraz współpraca powtórzy się... i to aż trzykrotnie!

Tagi:
dodano: 2021-12-20 11:47 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 1)

Wczoraj pisaliśmy o tajemniczych wpisach Ostrego - teraz mamy wyjaśnienie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-12-19 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 2)

Jesteśmy obecnie w ogniu rocznic i jubileuszów, dopiero co 20-lecie "S.P.O.R.T." świętował Tede, a "Na Legalu?" Peja, teraz O.S.T.R. opublikował tajemniczy wpis, który również nasuwa skojarzenia z klasykiem...

Tagi:
dodano: 2021-11-16 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kilka lat temu głośno było o projekcie, w którym Jeru The Damaja, Peja i O.S.T.R. mieli połączyć polskich raperów z amerykańskimi - materiał finalnie się nie ukazał (przynajmniej do teraz), jednak Jeru ostatnio zaczął publikować utwory nagrane na ten krążek. Najpierw dostaliśmy numer z Lil Dapem na bicie Ostrego, a teraz... z samym O.C.!

video
dodano: 2021-11-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Działo się wczoraj w Katowicach! Po oficjalnym pojednaniu Tedego i Borixona padły też inne ważne słowa - Tede oficjalnie w chillwagonie!

Po tym ogłoszeniu na scenę wszedł także Wojtas WYP3, którego BRX nazwał ojcem swojego rapu, a z głośników rozbrzmiało "Ja mam to co Ty" - które sprawiło, że za mikrofon chwycił również O.S.T.R., a z tyłu sceny bawił się w najlepsze Joka. Wszystko mamy dla Was na filmie, którego autorem jest @_migatenogokui.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-18 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W ostatnich dniach na profilach wielu polskich raperów zaczęły się pojawiać plansze z tajemniczymi zestawieniami, osadzone w podobnej estetyce. Widzimy na nich ksywki MC z różnych pokoleń, od Liroya przez Mesa po schaftera, zestawione po 3-4 osoby wraz z producentami (również zróżnicowanymi wiekowo).

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-08 18:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Masz to jak w banku" było pierwszym krokiem Ostrego na legalnej scenie, a zarazem sygnałem na to, że w Łodzi dorasta kandydat do czołówki rapgry. Mocny, bezkompromisowy, szczery materiał wypuszczony nakładem Asfaltu rozpoczął na dobre karierę artysty, który przez ostatnie 20 lat dostarczył nam niezliczoną liczbę klasyków.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-08 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Niedawno kolekcjoner kaset magentofonowych Grędziu wypuścił swoją nową rozmowę z O.S.T.R.-em, który od dłuższego czasu nie udziela w wywiadów. Podczas godzinnej rozmowy raper stwierdził, że reedycja drugiego CD "Jazzu w wolnych chwilach" tylko na kasecie to dobry pomysł oraz zdradził, że trzeci krążek Dead Man Funk, czyli duetu O.S.T.R. i DJ Haem, jest już gotowy.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-26 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

O.S.T.R. był jedną z osób, która wspierała Sariusa na początku jego kariery. Z okazji wspólnego spotkania szef ANTIHYPE podzielił się ciekawym wspomnieniem związanym z łódzkim raperem.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-20 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj na fanpage'u DREJK pojawił się wywiad z Edziem, którego konto na TikToku zdobyło niedawno milion obserwujących. Z oczywistych względów to właśnie wokół tematu tej platformy skupiła się rozmowa. Edzio przyznał, że otrzymał wiele propsów w środowisku za jego działalność na TikToku i przytoczył ciekawą historię związaną z O.S.T.R.-em.

Tagi:
kategorie: Polska, Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-22 13:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ekipa 9LITER FILMY ma powody do zadowolenia. Jej film dla O.S.T.R.-a, "GNIEW", który promował płytę o tym samym tytule, otrzymał jedną z nagród na prestiżowym, hiszpańskim festiwalu filmowym BARCIFF.

dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

video
dodano: 2021-02-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pora na Magazyn Popkillera, w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek! Dziś mamy dla Was więcej newsów, bo w ostatnich dniach działo się dużo... Komentujemy wyróżnienia i rekordy Quebo czy Maty, opowiadamy o debiutującym Miszelu czy powrocie Mielzky'ego, ale także przyglądamy się ważnym rocznicom - 15-leciu śmierci J.Dilli oraz 17-leciu debiutu Kanyego Westa.

Gościem tygodnia jest natomiast Tau, a we fragmencie wywiadu (całość już w weekend) usłyszycie m.in. o korzeniach jego znajomości z Hirkiem, o szukaniu winylowych sampli na saksach oraz o znaczeniu O.S.T.R.'a i jego muzyki w życiu Tau.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-28 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Cezary Pazura był gościem najnowszego 2 odcinka Magazynu Popkillera, gdzie wywiad przeprowadził z nim... Bober, który w tym roku nagrał dedykowany aktorowi singiel "Czarek". W rozmowie nie zabrakło ciekawych tematów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-12 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

O.S.T.R. od dłuższego czasu nie udziela wywiadów mediom muzycznym, a w social mediach również wykazuje się małą aktywnością. Wczoraj jednak raper zorganizował wspólnie z Hadesem instagramowe Q&A, w którym raperzy zdradzili szczegóły produkcji wydanego wczoraj albumu "HAO2". Dowiedzieliśmy się m.in. czemu na płycie nie ma żadnych gości, w jakim okresie i jak przebiegało jej nagrywanie, oraz kiedy możemy się spodziewać jej kontynuacji. Oprócz tego O.S.T.R. zdradził na jakim etapie powstawania jest jego płyta producencka, natomiast Hades wypowiedział sie na temat możliwości reaktywacji HIFI Bandy.

Tagi:

Strony