Tede

Tede

video
dodano: 2022-01-11 14:25 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 10)

Konflikt Tedego i DJ-a Tuniziano kilka lat temu rozpalił środowisko. 4 lata temu mieliśmy wokół tego tematu mocną wymianę zdań, teraz DJ wraca do wątku poprzez publikację niecodziennego dissu.

wydarzenie
dodano: 2022-01-06 21:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 11)

O.S.T.R. pojawił się gościnnie na katowickim koncercie Tedego. Teraz współpraca powtórzy się... i to aż trzykrotnie!

Tagi:
dodano: 2022-01-03 19:27 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Przed Sylwestrem na kanale Tedego pojawiła się oficjalna relacja z katowickiego koncertu, który odbył się z okazji 20 rocznicy premiery płyty "S.P.O.R.T.", podczas którego na scenie pojawił się m.in. Borixon.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-09 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Sentino porozmawiał wczoraj z Oskarem Brzostowskim z Glamrapu w trakcie transmisji live na Instagramie (niestety obecnie niedostępnej już do obejrzenia), gdzie odniósł się do pytań rozmówcy oraz fanów w komentarzach. Nie brakowało oczywiście pytań o możliwe kooperacje.

video
dodano: 2021-12-03 18:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

"Grasz w to ziomek?" to nowy singiel Tede i... kontynuacja legendarnego utworu Warszafskiego Deszczu - Gram w zielone. Video zostało nagrane przez Borixona podczas wspólnego wyjazdu raperów do Holandii. Za montaż klipu odpowiada moher. Singiel zapowiada najnowszy album rapera - ESPEOERTE 0121.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-28 16:04 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Tede i Borixon wspólnie wybrali się do Amsterdamu, informując o tym w dość niecodzienny sposób.

Tagi:
video
dodano: 2021-11-23 18:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Na kanale YouTube TEDEWIZJA właśnie pojawił się teledysk do utworu TEDE - ESPEOERTE. Klip powstał dzięki połączonym siłom mohera., Mateusza Strojewskiego oraz Mikołaja Głowackiego, i jest jednocześnie relacją z koncertu premierowego reedycji płyty S.P.O.R.T., który odbył się 13 listopada w Katowicach. Singiel zapowiada najnowszy album rapera - ESPEOERTE 0121.

video
dodano: 2021-11-20 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jako uzupełnienie godzinnej rozmowy Hirka Wrony z Tede mamy dla Was Rentgen, a w nim sporo ciekawych wątków. Czego Tede bał się przed otwarciem książki Krzysztofa Kozaka? Ile najwięcej wydał na buty? Którego ze swoich muzycznych ruchów dziś się wstydzi? Jak czuje się z tym, że po tylu latach kariery najpopularniejszy numer z jego udziałem na YT to featuring ("Rainman")? W jakich hitach miał być, ale finalnie się nie znalazł? Te i inne kwestie w drugim już Rentgenie z TDF'em (pierwszy zrealizowaliśmy w 2017).

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-11-19 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W tym tygodniu na naszych łamach ukazał się godzinny wywiad Hirka Wrony i Tede, który był okazją do wielu ciekawych wspomnień krążących wokół okresu premiery "S.P.O.R.T.". Jackowi przypomniała się m.in. ciekawa historia.

Tagi:
dodano: 2021-11-16 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Historyczne pojednanie zostało uwiecznione na filmie - i to nie jednym. Ale Borixon przyjechał do Katowic naładowany oldschoolową energią, wsparty przez Wojtasa a także operatora dokumentującego całe wydarzenie. Sprawdźcie jak ten trip wyglądał z jego perspektywy - najnowszy vlog na kanale chillwagonu to wycieczka w przeszłość i rozmowy BRX'a z Wojtasem, Tede, Joką czy Cezarym Ciszewskim.

Tagi:
dodano: 2021-11-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

"Wygrał hip-hop jak mawiał Hirek Wrona" - nawinął kiedyś TDF. Znajomość Hirka i Tedego sięga wielu lat i wielu barwnych historii. Wspomnienia wróciły z okazji 20-lecia "S.P.O.R.T.", była to więc idealna okazja, by jeszcze w nich pokopać! Posłuchacie mnóstwa anegdot i ciekawostek z początków polskiego rapu, ale nie tylko - Tede opowiedział również o postrzeganiu dzisiejszego wchodzenia raperów w mainstream, genezie swoich konfliktów, absurdach polskiej codzienności oraz swojej 'pandemiosceptyczności' a udziale w kampanii promującej szczepienia.

Tagi:
dodano: 2021-11-14 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczorajsze wielkie pogodzenie Tedego i Borixona będziemy jeszcze długo wspominać, tak jak czekać na efekty dołączenia Tedego do chillwagonu. A jaka jest historia tej legendarnej, przerwanej i reaktywowanej przyjaźni? Opowiedział o tym przed naszą kamerą Krzysztof Kozak.

video
dodano: 2021-11-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Działo się wczoraj w Katowicach! Po oficjalnym pojednaniu Tedego i Borixona padły też inne ważne słowa - Tede oficjalnie w chillwagonie!

Po tym ogłoszeniu na scenę wszedł także Wojtas WYP3, którego BRX nazwał ojcem swojego rapu, a z głośników rozbrzmiało "Ja mam to co Ty" - które sprawiło, że za mikrofon chwycił również O.S.T.R., a z tyłu sceny bawił się w najlepsze Joka. Wszystko mamy dla Was na filmie, którego autorem jest @_migatenogokui.

kategorie:
dodano: 2021-11-14 04:29 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Album ESPEOERTE 0121 powstał równie niespodziewanie, jak niespodziewanie zostanie wydany 13 grudnia 2021 nakładem wytwórni Wielkie Joł oraz Polski Rap. Podczas prac nad jubileuszową reedycją swojego debiutu, TEDE przejrzał dziesiątki minidisców z nagraniami z epoki. Oprócz niepublikowanych kawałków, które wzbogaciły wydawnictwo, odnalazł także własne bity, których nigdy nie wykorzystał.
Czekały one 20 lat, by raper, na fali sentymentu wywołanego przez pracę nad reedycją, oraz wyjątkowym koncertem, który odbył się 13 listopada 2021 w Katowicach, nagrał na nich album będący kontynuacją swojego pierwszego longplaya.

video
dodano: 2021-11-14 00:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Przytaczaliśmy Wam dopiero co historię znajomości Tedego i Chady, a teraz mamy dodatkowo sentymentalną podróż do tamtych lat. Z okazji 20-lecia "S.P.O.R.T." TDF opublikował teledysk do numeru nagranego ku pamięci Chady, nazwanego po prostu "Tomasz". Klimatyczne video i oldschoolowy klimat!

Tagi:

Strony