Mada

Mada

dodano: 2023-12-10 16:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy mnóstwo nowych płyt i singli. Jako że w natłoku wydawniczym ciężko jest informować o wszystkim na bieżąco to zebraliśmy Wam podsumowanie tego, co ukazało się na rynku w ostatnich 4 tygodniach!

kategorie:
dodano: 2023-12-07 03:23 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Oto wiadomość od Mady do fanów przy okazji premiery "Ułamka":

"Siema! Minął mi kolejny rok robienia muzyki. Długo myślałem, czułem, w zasadzie byłem pewny, że będzie to pierwszy rok od 2017, w którym żaden zamknięty projekt ode mnie nie ujrzy „światła dziennego”, że żadnego nie będzie Wam dane usłyszeć. Nagrywałem bardzo dużo gościnek, singli, numerów na następne albumy oraz luźnych kawałków, na które nie było konkretnego pomysłu. Nie widziałem sensu się zmuszać, a wręcz przeciwnie, jednoroczna absencja wydawała mi się kusząca i całkiem świadomie do niej dążyłem. Jakoś pod koniec wakacji, słuchając samego siebie, w ułamku sekundy zostałem trafiony intencją. Jak gdyby nigdy nic, moja wrażliwość połączyła ze sobą kilka elementów i przedstawiła mi dopasowaną wizję. Klocki się poukładały, tak po prostu. Jak wiecie, lubię pełne formy, rzeczy, które są od a do z, zaplanowane, naoczne, przemyślane i żywe. Nie mogłem się oprzeć przeświadczeniu, że to co właśnie leci mi w słuchawkach po sobie, jest tożsame i zbieżne.  Dlaczego takie jest? Ponieważ opisuje pewien konkretny okres. Nie będę szumnie oświadczał, że ta EPka jest zamknięciem jakiegoś etapu, bo nie jest, ale wszystko co na niej usłyszycie układa się w moją małą historię. Opowieść ta nie ma konkretnej chronologii i nie do końca opiera się na faktach, chociaż jest zupełnie prawdziwa. To co oddaje Wam w Wasz uszka i serduszka, to ułamek mnie. Ma on ostre krawędzie, jest porysowany, bywa miły w dotyku i tak samo intrygujący jak nudny. Nie jest kluczem do zrozumienia, ani poznania, ale jeśli lubicie wiedzieć „co u mnie?”, to na pewno uchyli Wam rąbka tajemnicy, a potem szybko ucieknie by resztę schować gdzieś głęboko. Proszę się chwytać czegokolwiek, a samego siebie traktować jako najbardziej precyzyjny pryzmat. Przyszła jesień i jeśli niestraszne Ci liście, deszcz, wiatr i lekki chłodek, to właśnie znalazłeś kompana na spacer.
Z poważaniem, Wasz Adaś!
Fizyka nie będzie."

Tagi:
dodano: 2020-06-04 15:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

WCK nie zwalnia tempa! Po premierze dwupłytowego albumu Kuby Knapa, tym razem to Mada uruchamia preorder nowej płyty pt. „Alchemia Słowa” i prezentuje pierwszy singiel z projektu. „W szeregu (Dziwko!)” to numer wyprodukowany przez Temzkiego (nota bene odpowiedzialnego za wszystkie bity na płycie) oraz zobrazowany malowniczym klipem przez ekipę Bartline.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2020-06-04 15:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Alchemia Słowa”, to projekt luźno inspirowany książką Jana Parandowskiego, o tym samym tytule. Podróż po literackim, lekko oderwanym świecie w konwencji rap. Zabawa słowem okraszona ironią, abstrakcją i ciętym językiem przeplata się z surową stylistyką i emocjami. Autentyczność oraz osobiste rozterki, skrywają się za hiperbolą i plastycznymi formami. Od powagi przez obojętność, aż po groteskę. Wszystko to spięte zgrabnie dobranymi cytatami jawi się jako fanaberia autora wyważenie odchylona od klasycznego podejścia do tematu.

Reprezentant WCK zaprosił do współpracy oldschoolowego beatmakera Temzkiego, który razem z Wują HZG na basie i Mikołajem “Świętym” Jarząbkiem (Tu Wolno Palić Studio) jako doświadczonym producentem, stworzyli brzmienie albumu. Ciekawe loopy, perkusyjne breaki i szereg smaczków, dodają tajemniczości i współgrają z pomysłami rapera. Filmowe podkłady prowadzą nas przez baśniowe krajobrazy, ciemne zaułki i szereg nienazwanych jeszcze barw. Na płycie znajdziemy znamienitych gości i bliskich. Okładką zajęła się Kasia Fronczak, pokazując konceptualną spójność i fragmentaryczną różnorodność projektu. Zapraszamy do odsłuchu lektury.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-03-26 14:04 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

W wirze ciągłych kombinacji, w samym sercu hip-hopowej Polski zawiązała się ferajna. Przyjaźń, chęć działania i jego kierunek zostały potwierdzone i utrwalone przez czas. WCK to nie puste logo, to radość z przekonania, że nowy wybór to krok, to świętowanie własnej niezależności, to wsparcie, codzienność i koleżeństwo. To kilka historii splecionych w jedną poprzez wiarę, nadzieję, miłość i chęć dążenia do dobrego i trwania w tym co dobre.

video
dodano: 2018-03-17 15:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 2)

WCK z kolejnym klipem, zapowiadającym nowy album. Premiera "WCK" już 23 marca! Video do "Białasy błyszczą" zapowiada także koncert premierowy, który odbędzie się 13 kwietnia. 

video
dodano: 2018-03-14 19:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Stołeczny kolektyw WCK wydał nowy numer, który promuje nadchodzącą płytę "WCK". Premiera już 23 marca! Zobaczcie, co pokazali Kaietanovich, Kuba Knap, Mada i Ryfa Ri w utworze "Dywizjon 47". 

kategorie:
dodano: 2018-01-06 02:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Pierwsze solowe wydawnictwo reprezentanta ZETENWUPE. Płyta zawiera 14 świeżutkich utworów, które powstały przy współpracy z utalentowanymi producentami z całej Polski. Od ciężkich brzmień po lekkie dźwięki; od osobistej refleksji przez globalne spostrzeżenia, aż do realnych wniosków; od smutku, tęsknoty i żalu, po miłość, przyjaźń i uśmiech. 47% – to przebyta droga, to skala zmiany, to początek przygody, środek życia i koniec marazmu. Mada zaprasza do swojego świata bezpośrednio i bez ogródek, ale pozostawiając niedopowiedzenia dla poszukiwaczy. Styl dopracowywany przez lata działań zespołowych, swojska nawijka, charakterystyczny głos i niebagatelne wersy, to wszystko znajdziecie na „47%”. 

video
dodano: 2017-02-02 16:18 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

Mada, czyli 1/2 duetu Zetenwupe zapowiada swój pierwszy solowy krążek. Pierwszym singlem promującym album był utwór “Tłum” wyprodukowany prze Szoguna, a dzisiaj słuchacze mogą posłuchać “Ex” z gościnnym udziałem Dj Lazy One.

Tagi:
dodano: 2016-01-27 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Dzisiaj mamy dla was dawkę luźnych numerów od Afrojaxa, JNRa, TMK aka Piekielnego, Żyto czy BZNa, a także m.in. video live set w wykonaniu Goldena znanego z duetu producenckiego Złote Twarze.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-16 14:45 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 1)

Osiedlowe Linie Lotnicze to projekt za którym stoją znani słuchaczom polskiego rapu - Kuba Knap, Kaietanovitch i Mada (Zetenwupe), Wrotas oraz DJ Lazy One. Premiera pierwszego albumu w tym składzie zbliża się do nas wielkimi krokami, a już dziś poznaliśmy kolejny numer z tego projektu zatytułowany "MILF".

"Zdarzyło się wam w młodości patrzeć głodnym wzrokiem na nauczycielkę w szkolę albo mamę kolegi? Fantazjowaliście o nich w tajemnicy, wyobrażając sobie dantejskie sceny z ich udziałem? Osiedlowe Linie Lotnicze podjęły ten temat bez cenzury. Sprawdźcie jak Kaietanovich i Kuba Knap weszli na miażdżący bit Wrotasa! " - tak w skrócie został opisany najnowszy numer, który jest już dostępny do odsłuchu.

video
dodano: 2015-09-02 13:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 2)

Jeżeli spędziliście przed komputerem niejedną godzinę z grą GTA (mordując ludzi, siejąc terror na ulicach, czy wyciągając ludzi z samochodów) to nowy numer Zioła z pewnością trafi w Wasze gusta!

dodano: 2015-07-10 13:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Przez cały tydzień publikowane były kolejne utwory z "Bejbo", debiutanckiego krążka ZETENWUPE. Dziś udostępniony został odsłuch całej płyty. Zapraszamy do sprawdzenia kolejnych numerów od Hade i Mady na bitach m.in. Wrotasa, R.A.U czy Bonny'ego Larmesa. Wśród gości między innymi Ten Typ Mes, Stasiak, BRZ i Mondry i Gupi.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-07-02 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Bardzo chętnie nazwałbym grupę Zetenwupe czarnym koniem Alkopoligamii, gdyby nie to, że tego określenia użyłem już całkiem niedawno w stosunku do LJa Karwela i jego udanego debiutu „Niepotrzebne Skreślić”. W poprzednim roku mieliśmy już, oprócz doskonałej solówki Mesa, laidbackowego, g-funkowego Kubę Knapa, było bardziej techniczne, korzenne oblicze rapu z mocnym naciskiem na flow od Karwela (szkoda, że już ex-członka wytwórni, bez niego ten ultramocny skład Lepszych Żbików jakoś wydaje mi się niekompletny), zaś w tym roku wszystkie siły promocyjne wytwórni Mesa wydają się być zmobilizowane na debiutancką płytę Ferajny. Sam szef Alko zapowiada ich jako „polskie Mobb Deep” czy też „Flexxip w wersji 2.0”. Jak to wygląda w rzeczywistości?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2015-06-11 16:39 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 4 lipca tego roku będzie miała miejsce premiera pierwszej legalnej płyty zespołu Zetenwupe Ferajna, nad którą Hade i Mada pracowali ponad rok. Dziś dostajemy pierwszą video-zapowiedź albumu, który będzie nosił tytuł "Bejbo", uruchomiony został także preorder.

Strony