Łona

Łona

kategorie:
dodano: 2024-06-21 16:38 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"TAXI" to opowieść o świecie widzianym z perspektywy taksówki. Twórcy postanowili uchwycić poetykę miasta, na którą składają się historie jego mieszkańców — wiele z tych opowieści słyszą i obserwują kierowcy taksówek podczas swojej codziennej pracy. Twórcy podążyli więc szlakiem kultowych taksówkarskich miejscówek, rozmawiali z kierowcami taxi i ubera, jeździli taryfą tropiąc nocne historie, ba, Łona zaliczył krótki epizod jako kierowca.

dodano: 2024-06-08 13:30 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 3)

Po 10 latach otrzymamy kontynuacje kultowego już "Remedium" od Taua. Oprócz singli zapowiadających album, Tau odkrywa również gości, którzy pojawią się na krążku. Jednym z nich będzie Łona

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2024-05-06 21:30 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Tegoroczny zdobywca statuetki Rapera Roku według Gremium, Łona, zawsze stawiał wysoko poprzeczkę słuchaczom - ale jako słuchacz patrzy podobnie i ma wysokie oczekiwania od artystów. W trakcie rozmowy z Yurkoskym na gali Popkillerów wskazał kto z polskiej sceny zasłużył ostatnio na jego propsy.

Tagi:
dodano: 2024-05-03 17:07 przez: Redakcja (komentarze: 0)

W trakcie tegorocznej gali Popkillerów rozmowy realizował dla nas duet Ola Buczyńska x Yurkosky - mamy dla Was ponad 20 wywiadów ze ścianki, w sumie trwających aż 90 minut! Posłuchajcie co ciekawego mieli do powiedzenia goście z różnych stron sceny.

kategorie:
dodano: 2024-04-06 20:30 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"TAXI" to opowieść o świecie widzianym z perspektywy taksówki. Twórcy postanowili uchwycić poetykę miasta, na którą składają się historie jego mieszkańców — wiele z tych opowieści słyszą i obserwują kierowcy taksówek podczas swojej codziennej pracy. Twórcy podążyli więc szlakiem kultowych taksówkarskich miejscówek, rozmawiali z kierowcami taxi i ubera, jeździli taryfą tropiąc nocne historie, ba, Łona zaliczył krótki epizod jako kierowca.

dodano: 2024-04-05 00:17 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 20)

Popkillery 2024 już za nami. Emocjonalne wystąpienie Szpaka, koncerty m.in. Bambi i Afu-Ry. To wszystko wydarzyło się ostatniego wieczora.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-03-22 23:49 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

Trwa zwycięska passa Łony. Po Paszporcie Polityki szczecińska legenda zgarnęła dziś 3 Fryderyki za ubiegłoroczne działania z Koniecznym i Krupą.

Tagi:
dodano: 2024-01-17 14:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)
fot. Teodor Klepczyński/POLITYKA

Na wczorajszej 31. gali Paszportów Polityki wyróżniony został Łona - będący na scenie od ponad 20 lat szczeciński raper został nagrodzony przez czytelników tygodnika.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-12-30 15:02 przez: Jan Stokowski (komentarze: 23)

Mata w tym roku nie gryzie się w język i rzuca w swoich numerach wiele ksywek. Na wydanym wczoraj, mocno zahaczającym o klasyczne brzmienia, projekcie "2038: Warszawa" (o którym pisaliśmy w przeglądzie premier z ostatniego tygodnia) oprócz odbijania piłek wskazuje też jedną informację, która może zaskoczyć.

Tagi:
dodano: 2023-12-10 20:30 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 5)

Wiekszość kojarzy szczecińskiego rapera z jego albumów nagrywanych w duecie z Webberem, a ostatnio ze świetnego krążka nagranego z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą. Niewielu zaś kojarzy jego liczne featuringi czy silnie zakurzone numery. Przybliżamy dziesięć niszowych nagrań, w których udzielił się Łona.

kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-11-13 07:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Niedawno Łona postawił tezę u Karola Paciorka w Imponderabiliach o tym, że dziś rapową sceną rządzą kobiety, za co zebrał cięgi od internautów. Dał też znać, jakich wykonawców dzisiaj najczęściej słucha. Kilka dni temu był zaś gościem innego podcastu, w którym powiedział, kto rapowo miał na niego największy wpływ, a także mówił o hip-hopowych płytach, jakie go ukształtowały.

dodano: 2023-11-05 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 45)

Poziom dyskusji o rapie w internecie szoruje po bruku - to wiadomo nie od dziś. Mało jest merytorycznej rozmowy o niuansach, wymieniania się rekomendacjami i opowieści o tym, co kogo zachwyciło - wiele jadu, frustracji i agresji spowodowanej tym, że ktoś śmie słuchać czegoś innego. Oraz mnóstwo ignorantów, którzy od 10 lat nie sprawdzili żadnej płyty, ale doskonale wiedzą, że od 10 lat nie wyszła żadna dobra płyta (i dzielą się tą "wiedzą" w każdym możliwym miejscu) a tak naprawdę to jakich 10 skoro polski rap skończył się na "Kinematografii" i powinno się codziennie pisać tylko o niej. Nie odkrywam tu Ameryki. Jednak gdy już myślę, że nic mnie zdziwi... to mogę zawołać za Łoną "ach, to doprawdy niezwykłe!"

Tagi:
dodano: 2023-10-21 18:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 4)

Ostatnie półtora tygodnia to prawdziwa muzyczna lawina - za granicą doliczyliśmy się tylko w ubiegły piątek 16 wartych uwagi płyt, a w Polsce też było czego posłuchać. Zapraszamy na kolejny przegląd, tym razem obejmujący 10 dni!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-10-20 17:45 przez: Jan Stokowski (komentarze: 16)

Łona to jeden z tych raperów, których szanuje chyba każdy słuchacz. Z okazji premiery nowego albumu "TAXI" (tutaj nasze wrażenia) pojawił się w podcaście Imponderabilia, gdzie został zapytany m.in. o swoich rapowych ulubieńców.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2023-10-18 18:41 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)

"TAXI" to płyta koncepcyjna — wszystkie teksty Łony na płycie orbitują wokół tematów taksówkarskich i wyrastają albo z własnych czy zasłyszanych historii z taksówek, albo z rozmów z kierowcami, prowadzonych przez Łonę i Zuzannę Głowacką w ramach prac nad płytą. Twórcy przyglądają się sobie na tle uchwyconej tuż po transformacji Polski, współczesnych konfliktów, ale też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem ze świata Jima Jarmuscha.

Tracklista: 

Tagi:

Strony