Łona x Konieczny x Krupa zdobyli dziś trzy Fryderyki!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-03-22 23:49 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

Trwa zwycięska passa Łony. Po Paszporcie Polityki szczecińska legenda zgarnęła dziś 3 Fryderyki za ubiegłoroczne działania z Koniecznym i Krupą.

"TAXI" zostało wybrane Albumem Roku Hip Hop, "Bym Poszedł" Teledyskiem Roku, a samo trio Łona x Konieczny x Krupa - Zespołem/Projektem Artystycznym Roku. W pokonanym polu w kategorii albumowej grupa zostawiła PRO8L3M, Taco Hemingwaya, Włodiego i Zdechłego Osę. Transmisję z Fryderyków obejrzycie poniżej. Na gali Złotego Fryderyka odebrał też DJ 600V.

Czy do kolekcji Łona dołączy też jakiegoś Popkillera? Dowiemy się 4 kwietnia, na pewno wiemy już, że znajduje się (solo oraz w zespole) w gronie nominowanych w wyłonionych już kategoriach - stopniowo odsłaniamy je do końca tygodnia na naszym Instagramie.

Jeśli umknął Wam ubiegłoroczny koncept-album Łony "TAXI" to polecamy go sprawdzić bo to jedna z najlepszych płyt 2023 roku. Tutaj przypominamy nasz artykuł z wrażeniami po odsłuchu.

Sprawdź też:

Kryj się! "Obrońcy rapu" strzelają na oślep, dostali Łona i Ryfa

10 mało znanych numerów z udziałem Łony, które warto usłyszeć

Łona wskazuje najlepszych raperów i płyty wszech czasów

Łona wskazuje swoich ulubionych raperów z Polski i ze Świata

Tagi: 

Mihal
Tak jak w przypadku DJ 600v, fajnie, że jury w końcu nagradza kogoś innego niż w kółko OSTR czy Taco, chociaż Łona nie jest tutaj zaskoczeniem, zawsze uchodził za rapera idealnego dla ludzi, którzy nie słuchają rapu. Fajnym zaskoczeniem byłoby nagrodzenie Zdechłego Osy :D
Patryky
Polityka, wiadomo. Prawnik z kancelarii pod patronatem Koalicji Obywatelskiej
RSVD
I bardzo dobrze! Nie jestem wielkim fanem Łony, ale ten projekt jest GENIALNY
yunior01
Nie pamiętam który album był tak promowany dziesiątkami rozmów o nim w różnego rodzaju stacjach, portalach, podkastach itp., od wielu lat, więc nie ma co się dziwić. A sama płyta czy ja wiem czy taka wyjątkowa, chociaż Łony słucham od pierwszej płyty jeżeli nie wcześniej.
o ja cie...
Łony słucham od zawsze ale nie zgodzę się z werdyktem. W zeszłym roku bezdyskusyjnie najlepszym albumem było 1-800-oświecenie. Absolutnie genialna rzecz. Także tego...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>