Mateusz Natali
video
dodano: 2021-10-24 17:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przy okazji nagrania wywiadu Hirka Wrony z Magierą zarejestrowaliśmy też Rentgen - a w nim sporo ciekawych wątków dla fanów wrocławskiej legendy. Jakie 5 rad dałby Magiera młodym producentom? Jaki był najdziwniejszy dźwięk, który wysamplował? Z kim najszybciej i najlepiej mu się pracowało? Z kim odbył w ubiegłym roku najbardziej inspirującą rozmowę? O wszystkim (i więcej) w nowym odcinku cyklu Rentgen!

Tagi:
kategorie: Polska, Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-23 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

QueQuality przeprosiło wczoraj za opóźnienie z płytą "hample" favsta i Gibbsa, równocześnie ogłaszając mocne collabo czyhające za rogiem. W kolejnym singlu usłyszymy PLK i Kabe!

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-21 15:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Internet rozgrzały wczoraj zdjęcia Kanye Westa w Warszawie, które logicznie łączyły się z jego ostatnią trasą po Europie, gdzie w dziwnych maskach odwiedzał różne miejsca. Video z Kanye w Muzeum Sztuki Nowoczesnej podłapały nawet międzynarodowe profile fanów takie jak Photos Of Ye. Dziś materiały zniknęły z nich, a do prowokacji przyznał się youtuber High Bart.

Tagi:
video
dodano: 2021-10-21 13:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Gdy kilka dni temu opublikowana została tajemnicza infografika zapowiadająca ten utwór, wielu z was zaczęło niecierpliwie wyczekiwać jego premiery. I oto jest! „Co u ciebie?” to pierwszy singiel zapowiadający „De Nekst Best Mixtape 2” - drugą część flagowego wydawnictwa wytwórni, w którym wzięło udział aż 63 artystów.

Pierwszy singiel od razu ukazuje skalę projektu - nawijają w nim Dizkret, VNM, schafter i Liroy na bicie autorstwa Waco! Różnica wieku między Liroyem a schafterem to 32 lata, sprawdźcie sami jak znaleźli wspólny język!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-20 20:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

W ostatnich dniach Kanye widziany był w różnych europejskich miastach, gdzie pojawiał się w dziwnych maskach lub zamawiał jedzenie w szwedzkim McDonald's. Dziś dostrzeżono go w... Warszawie!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-20 14:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Wrocławska Premiera" była potężnym uderzeniem prezentującym Polsce K.A.S.T.A. Skład, a połączenie brudnych bitów White House z chropowatym wokalem Wall-E'go robiło piorunujące wrażenie. Jaki był początek tej współpracy?

video
dodano: 2021-10-19 16:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

20 lat temu Magiera przyjeżdżał do Hirka samplować winyle - teraz przyjechał na wywiad. W rozmowie związanej z premierą płyty "FEAT" posłuchacie o starych i nowych czasach, inspiracjach, a także o tym jak polska reprezentacja piłkarska wychodziła na mecz pod bit Magiery. Wrocławski producent otrzymał też od Hirka wyjątkowy prezent...

dodano: 2021-10-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ubiegłym tygodniu na naszych łamach pojawiła się godzinna rozmowa Hirka Wrony z Krzysztofem Kozakiem, związana z premierą książki "Za drinem drin. Za kreską kreska", opowiadającej o historii RRX. Jak się okazuje - pierwotnie wydawca planował wypuścić film i napisał nawet do niego scenariusz!

dodano: 2021-10-18 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ostatnio u Anatoma było dość cicho, ale teraz uczestnik 5 edycji Młodych Wilków wraca z nowym materiałem, który ukaże się w szeregach Pierwszego Milionu, czyli labelu Zeusa!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-18 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W ostatnich dniach na profilach wielu polskich raperów zaczęły się pojawiać plansze z tajemniczymi zestawieniami, osadzone w podobnej estetyce. Widzimy na nich ksywki MC z różnych pokoleń, od Liroya przez Mesa po schaftera, zestawione po 3-4 osoby wraz z producentami (również zróżnicowanymi wiekowo).

dodano: 2021-10-17 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Donda" i "Certified Lover Boy". "Certified Lover Boy" i "Donda". Narrację w światowym rapie ostatnich dwóch miesięcy zdominowały te dwa materiały i wszystko, co działo się wokół nich. Gdy atmosfera już trochę opadła to pozostaje odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie - kto w tym symbolicznym starciu wypadł lepiej i który z albumów jest mocniejszy? Spytaliśmy o to kilku przedstawicieli różnych mediów (a zarazem członków gremium Popkillerów), którzy przedstawią Wam swoje opinie w ramach serii "Gremialnie".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-17 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ostatni album Hukosa wyszedł w 2015 roku, po czym białostocki raper został pochłonięty przez codzienne życie. Teraz podzielił się z fanami wieściami co u niego - i czego można się spodziewać muzycznie.

Tagi:
dodano: 2021-10-14 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
zdjęcie z książki "Za drinem drin. Za kreską kreska"

W poniedziałek ukazała się na naszych łamach godzinna rozmowa Hirka Wrony z Krzysztofem Kozakiem. W trakcie wywiadu była z nami córka Krzysztofa, Klaudia Kozak, która w trakcie gdy dyskusja dotykała kwestii prywatnych i rodziny KNT... postanowiła włączyć się do rozmowy, rzucając swoją perspektywę na treści opisane w książce "Za drinem drin. Za kreską kreska", jak i na całą historię RRX i kulisy zarządzania wytwórnią przez swojego ojca.

Jak ona ocenia dorobek wytwórni, działania swojego taty oraz książkę, w której KNT nie unika trudnych tematów? Czy ta publikacja to forma spowiedzi przed dziećmi? Wyjątkowa sytuacja, która zdarzyła nam się w wywiadach po raz pierwszy!

wydarzenie
dodano: 2021-10-14 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Weterani polskiej sceny hiphopowej oraz przedstawiciele młodego pokolenia. Wszyscy w jednym miejscu. Klasyczny rap, grime i trap, czyli dużo dobrej muzyki podczas kilkugodzinnej sesji na RapTour. Przed nami dwa wydarzenia z serii RapTour, gdzie pojawi się czołówka sceny - a my mamy dla Was bilety do wygrania!

video
dodano: 2021-10-14 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Tytułowy singiel to zdecydowanie najmocniejszy i najbardziej emocjonalny numer Przyłu jaki kiedykolwiek nagrał" - pisze QueQuality o ostatnim singlu z albumu "Przyjaciele czekają w domu". I pozostaje się zgodzić, to ewidentnie mocno szczery i osobisty utwór, dający zarazem sporo motywacji do działania. Gościnnie DJ Ike, który dostarcza scratchowany refren - rzecz rzadko dziś spotykaną w mainstreamie. Premiera nowej płyty Przyłuca już jutro.

Strony