Elektronika

Elektronika

dodano: 2024-06-26 07:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Mr. Lif to prawdziwa legenda niezależnej sceny Bostonu. Inspiracją dla jego twórczości są takie legendy jak Chuck D czy KRS-One, co przekłada się na teksty pełne społeczno-politycznych obserwacji. Ma na koncie cztery solowe albumy, w tym dwa ("I Phanton" i "Mo' Mega") nagrane w kultowej, założonej przez El-P wytwórni Definitive Jux. Lubi też tworzyć w kooperacji. W swojej dyskografii ma aż pięć płyt nagranych z innymi, chociażby "Black Dialogue" z Akrobatikiem i DJ'em Fakts One'em jako The Perceptionists, "The Life & Death Of Scenery" z L'Orange'em czy ostatnio "Vangarde" ze Stu Bangas. 

Raper wystąpi w Klubie Stodoła już 2 lipca! Do Warszawy przyjedzie z ekipą Thievery Corporation, w której udziela się wokalnie.

video
dodano: 2024-06-23 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Prawie równy rok od naszej popkillerowej pogawędki z Kenem Carsonem na Open'erze znów mieliśmy okazję spotkać się ze wschodzącą gwiazdą z Atlanty, tym razem tuż przed występem na głównej scenie Orange Warsaw Festivalu. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu, Ken nas od razu skojarzył, także cała rozmowa wypadła naprawdę sympatycznie, przy czym nie pominęliśmy okazji aby powspominać to pierwsze spotkanie i ujawnić zabawny szczegół z nim związany...

W rozmowie Ken opowiedział nam m.in. o fenomenie swojego wyjątkowego fanbase'u, doświadczeniach z bycia w trasie z Red Hot Chili Peppers, zdobyciu złotej płyty, ulubionych momentach z 5-letniej przygody w Opium Playboi Cartiego, czy propsach od samego Wiza Khalify i ich pamiętnym spotkaniu. Autor zeszłorocznego "A Great Chaos" ujawnił też, kiedy możemy się spodziewać najnowszego albumu "More Chaos"!

Tagi:
dodano: 2024-06-19 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Już w piątek na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach zagra ikona japońskiego hip-hopu, DJ i producent od ponad trzech dekad inspirujący rzesze fanów - DJ Krush! Dzięki uprzejmości teamu Tauron Nowa Muzyka mieliśmy okazję skontaktować się z Krushem i zadać mu parę pytań. Jak Krush poznał hip-hop? Jak wspomina współpracę z legendami muzyki? O tym przeczytacie w naszym wywiadzie - zapraszamy do lektury i oczywiście na festiwal!

Wywiad w wersji angielskiej znajdziecie TUTAJ.

Tagi:
dodano: 2024-06-19 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

You’re considered one of the pioneers of hip-hop and DJ’ing in Japan. How did the scene look like, when you started? Do you have any favorite memories from that period? Was there a particular record or artist who inspired you the most? 

Tagi:
współpraca płatna
dodano: 2024-06-17 23:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 4)

"Dalej" to pełen nadziei i pozytywnej energii kawałek, który niesie ze sobą przesłanie o wytrwałość i determinację. Utwór motywuje do walki nie tylko sportowców, ale każdego z nas, zachęcając do niepoddawania się i walki o swoje marzenia.

współpraca płatna
dodano: 2024-05-22 13:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Sztoss ponownie udowadnia talent do kreowania przebojowych refrenów. "Jak Co Noc" to idealna propozycja na nadchodzące ciepłe dni. 

Tagi:
dodano: 2024-05-07 19:27 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
Finalny line up Lollapaloozy Beriln 2024

Lollapalooza Berlin ogłasza finalny skład na 2024 rok. Zespół OneRepublic, amerykańska sensacja pop-rocku, którego frontmanem jest Ryan Tedder, dołączy do obfitego w gwiazdy line upu, w którym zostali już potwierdzeni Sam Smith, Martin Garrix, Shirin David i wielu innych znakomitych wykonawców. Oczarują publikę Lollapaloozy swoimi hitami 7 i 8 września 2024 roku na terenie Parku Olimpijskiego w Berlinie.

współpraca płatna
dodano: 2024-04-30 14:41 przez: Redakcja (komentarze: 16)

Deemz zbiera topową obsadę i odświeża klasyczny singiel. "Lecę bo chcę" jest świeżą interpretacją wszystkim dobrze znanego utworu “Bohema” autorstwa zespołu Wilki. Numer jest efektem kreatywnej kolaboracji między Deemzem a Young Leosią, bambi, Waimą i Kizo.

dodano: 2024-04-22 15:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Już 7 czerwca wystartuje tegoroczna edycja Orange Warsaw Festivalu. W ciągu dwóch dni na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec wystąpią między innymi Yeat i Nicki Minaj!

wydarzenie
dodano: 2024-03-30 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Twórcy jednej z najlepszych europejskich płyt minionego roku wystąpią w stołecznym klubie Oczki. Przyjądą na zaproszenie Świętego Bassu i 175 BPM.

dodano: 2024-03-17 19:12 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Mamy niedzielę, więc to dobry czas na podsumowanie najważniejszych premier, jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Jest ich całkiem sporo.

dodano: 2024-03-13 18:01 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
Pierwsy line up Lollapaloozy Berlin 2024

7-8 września na terenie kompleksu olimpijskiego w Berlinie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Lollapalooza Berlin. Headliner Sam Smith, brytyjski wokalista, laureat Oscara i Grammy, zachwyci publiczność swoimi hitami z najnowszego albumu "Gloria". Martin Garrix, światowej sławy DJ rozkręci imprezę i zapewni dawkę tanecznych emocji. Podobnie jak lokalne niemieckie gwiazdy - niemieccy raperzy i ikony muzyki pop, Shirin David i CRO, zespół indie-popowy, Von Wegen Lisbeth, czy piosenkarka i autorka tekstów, Mine. W duchu Lollapaloozy, uczestnicy mogą liczyć na kalejdoskop gatunków muzycznych, od popu i elektroniki po indie i rap.

współpraca płatna
dodano: 2024-01-15 15:28 przez: Redakcja (komentarze: 3)

Wicca Phase Springs Eternal to jeden z najbardziej intrygujących artystów, którzy rozpoczynali swoją karierę na fali popularności cloud rapu, choć swoją artystyczną wizją dawno wyszedł poza ramy gatunku, proponując autorskie połączenie emo rapu, trapu i witch house’u. Po ponad 5 latach powraca do Warszawy, by 20 stycznia 2024 roku zagrać w klubie Hydrozagadka.

Strony