Cymarshall Law

Cymarshall Law

kategorie:
dodano: 2020-11-02 14:35 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Reprezentujący New Jersey, wychowany na Wyspach Brytyjskich, a dodatkowo mający jamajskie korzenie Cymarshall Law łączy siły z producentką z Rosji, a dokładnie Sankt Petersburga - Mudblood. Rezultatem jest ich album jedyny w swoim rodzaju - "Sui Generis" (sprawdzajcie naszą recenzję).

recenzja
dodano: 2020-11-02 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Najnowszy album Cymarshalla Law to zdecydowanie swoisty sui generis - projekt jedyny w swoim rodzaju. Jak często bowiem dostajemy album nagrany przez amerykańskiego rapera, wychowanego na Wyspach Brytyjskich, a dodatkowo mającego jamajskie korzenie, w duecie z producentką z Rosji, a dokładnie Sankt Petersburga? 

Postać Cymarshalla Law uważni czytelnicy powinni już kojarzyć, gdyż przewija się on na naszych stronach praktycznie od początku działalności Popkillera. Najpierw tworzył w duecie z węgierskim producentem Mr. Joekerem, z którym przez lata nagrał kapitalną trylogię płytową pod tytułem "Hip Hop In The Soul", krzyżując wówczas mikrofony nawet z samym KRS-One'em. W międzyczasie nawiązał współpracę z producenckim duetem ze Szwecji o nazwie The Beatnikz, by stworzyć inspirowane klimatem i brzmieniami jamajskimi, wyjątkowe "Freedom Express Line", aż w końcu w swoich nieszablonowych muzycznych wojażach dotarł aż do Rosji. Co wynikło z tego połączenia?

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-07-24 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Cymarshall Law i AceWonda to duet wyjątkowy, albowiem składa się z dwóch MC's, którzy przyjaźnią się ze sobą od szóstej klasy podstawówki. Raperzy i przyjaciele z New Jersey, których połączył hip-hop, wreszcie zdecydowali się przelać swoją więź na papier i wkroczyć do studia.

Rezultatem jest album "Crossroads", nagrany z czystej pasji i miłości do muzyki oraz pięknie ilustrujący naturalną, organiczną mikrofonową chemię między artystami. Jeśli jesteście fanami szeroko rozumianego klasycznego rapu, opartego na bitach, rymach, gierkach słownych i lirycznych konceptach, jest duża szansa, że "Rozdroża" przypadną wam do gustu.

video
dodano: 2017-07-19 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cymarshall Law wie, jak zorganizować sobie czas. Zaledwie W ciągu miesiąca zdążył wypuścić nowy, darmowy album "The Rhythms & Poems of Solomon Prince" (zarapowany i wyprodukowany w całości przez siebie), pojechać z rodziną na Hawaje, nakręcić tam klip i puścić go w ramach podsumowania wyjazdu i promocji LP. Sprawdzajcie co wyszło z połączenia eastcoastowego, korzennego rapu i słonecznych plaż Maui.

kategorie:
dodano: 2017-07-03 12:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nowy album rapera z New Jersey, odpowiadającego tu zarówno za teksty i wokal, jak i za produkcję.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-07-01 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ledwie rok po wydaniu wyśmienitego "Hip Hop In The Soul 3", nagranego w duecie z węgierskim producentem Mr. Joekerem, Cymarshall Law powraca z kolejnym krążkiem. Tym razem odpowiada natomiast już nie tylko za rap, a też za produkcję 10 zawartych na płycie numerów! Całość powinna przypaść do gustu fanom klasycznej szkoły rapu - odsłuch i darmowy download w rozwinięciu.

video
dodano: 2016-05-19 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Konceptualne kawałki, oparte na kreatywnym użyciu i wpleceniu w zdania tytułów utworów/ksyw raperów czy też, jak w tym przypadku, tytułów filmów, to zawsze nie lada gratka dla osób wkręconych w gierki słowne, a także dobry ubaw i trening skojarzeń dla słuchacza.

W najnowszym teledysku promującym wydany niedawno mixtape "The Main Character", Cymarshall Law, ogromny fan kina, wziął na warsztat obszerny katalog filmów - zarówno nowych, jak i należących do klasyki gatunku - i stworzył pozycję obowiązkową dla miłośników rapu i filmów.

dodano: 2016-05-09 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Przygotowania do wydania sfinansowanego przez fanów, zapowiedzianego na 20 maja albumu “Hip Hop In The Soul III” idą pełną parą. Poznaliśmy już tracklistę i okładkę oraz widzieliśmy już teledysk do ambitnego „Malcolm, Martin & Madiba”, teraz pora na mixtape przygotowujący fanów na nagrane w duecie z węgierskim producentem Mr. Joekerem LP.

Na przestrzeni 15 kawałków gościnnie na Cymara wsparli m.in. Pumpkinhead (R.I.P.), Homeboy Sandman, Eternia czy Silent Knight. Jeśli lubicie energiczny, boom-bapowy hip-hop pełen błyskotliwych punchline’ów i oryginalnych konceptów lirycznych, sprawdzajcie to.

dodano: 2016-04-18 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Znakomity niezależny raper z New Jersey, bohater jednego z naszych ostatnich wywiadów - Cymarshall Law - nie przestaje promować swego nowego materiału - trzeciej części serii "Hip Hop in the Soul", stworzonej we współpracy z węgierskim producentem Mr. Joekerem. Niedawno Cy zaprezentował nowe wideo - do mocnego "Martin, Malcolm & Madiba", nakręcone w Harry S. Truman High School w dzielnicy Bronx. Check it out!

dodano: 2016-03-06 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Hip Hop Kemp 2009 – mój drugi Kemp i pierwszy, na którym wystąpił Cymarshall Law – MC, na którego show czekałem z niecierpliwością. Pamiętam, jak w ciągu dnia pojawił się na terenie obok sceny głównej z koszulką ze swoją ksywą na piersi i jak od razu podbiłem, dając propsy i pytając czy ma może jakieś CD’s na sprzedaż. Oczywiście miał, kupiłem więc od razu wydane w 2008 r. "Hip Hop In The Soul", wziąłem autograf, a Cymar okazał się mega sympatycznym, skromnym i miłym gościem. Pogadaliśmy jeszcze na kilka tematów, a później stawiłem się w pierwszym rzędzie w hangarze, gdzie MC totalnie pozamiatał i zagrał jeden z lepszych koncertów tamtej edycji Kempu.

Równe 6 lat później raper z New Jersey, z którym przez te lata utrzymywałem kontakt i który w tym czasie trochę zniknął z rapowych radarów, znów pojawił się w Hradec, a ja nie mogłem przepuścić okazji pogadania z nim przez popkillerową kamerą. Wynikiem jest naprawdę wyjątkowy, emocjonalny wywiad o niepowtarzalnym klimacie – z Cymarem porozmawialiśmy m.in. o jego odejściu od rapu na kilka lat i powrocie do szkoły, zmarłym w zeszłym roku przyjacielu Pumpkinheadzie, współpracy z Seanem Pricem, dedykowanym jego rodzicom, przesiąkniętym reggae i jamajskimi inspiracjami albumie "Freedom Express Line", zabawnej historii bycia w rubryce Unsigned Hype magazynu "The Source", mixtape'ach oddających hołd DJ’owi Premierowi i Pete Rockowi, a także nagrywaniu z bratem w duecie Everliven Sound. MC oraz jego prawa ręka – producent Mr. Joeker opowiedzieli również o ich nadchodzącym albumie "Hip Hop In The Soul 3", który akurat w tym tygodniu udało im się sfinansować za pomocą fanów.

dodano: 2016-02-28 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Bycie zupełnie niezależnym artystą hip-hopowym w Stanach Zjednoczonych ma swoje plusy, takie jak nieograniczona swoboda twórcza, ale wiąże się też z koniecznością samodzielnego finansownaia wszelkich wydatków, które normalnie pokryłaby wytwórnia. W tej sytuacji znalazł się powracający po kilkuletniej przerwie z trzecią częścią sagi "Hip Hop In The Soul" Cymarshall Law. Mieszkający w New Jersey MC z brytyjsko-jamajskimi korzeniami, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak KRS-One, Supastition, Wordsworth czy Pumpkinhead (R.I.P.), dwukrotny występ na Hip Hop Kempie (2009 i 2015) oraz debiut w legendarnym Rawkus Records, wspólnie z węgierskim producentem Mr. Joekerem stworzył album, który może brzmieć jak nic innego w tym roku.

Gościnnie na zaplanowanym na 20 maja "Hip Hop In The Soul III" pojawią się m.in. Planet Asia, Homeboy Sandman czy Eternia, a już dziś możecie zamówić w preorderze fizycznie wydanie krążka, koszulki, a nawet zwrotkę od rapera, pomagając mu wydać ten album jak należy.

dodano: 2015-10-07 00:21 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Świeżo po występie na tegorocznym Hip Hop Kempie, pochodzący z UK, a wychowany w New Jersey MC o jamajskich korzeniach Cymarshall Law puszcza mixtape "SuPreem Law". Jak mówi sam Cymar, Nagrałem ten mix cd, aby złożyć hołd jednemu z najlepszych producentów, którzy kiedykolwiek żyli. Moim celem było pokazanie swojej wdzięczności, zbyt wielu artystów w Hip Hopie odchodzi zbyt wcześnie i czuję, że powinniśmy "dawać ludziom kwiaty, póki jeszcze mogą je powąchać". Miałem przyjemność spędzić trochę czasu z Preemo kilka tygodni temu i dałem mu ten mixtape tygodnie przed premierą, był bardzo skromny i podzielił się ze mną wieloma mądrościami i radami w drodze powrotnej z koncertu z Czechach... Miłość, pokój, pozytywna energia!

Odsłuch i darmowy download całości, złożonej z 19 krótkich utworów nagranych na starannie wyselekcjonowanych bitach Premo, i zmixowanych przez DJ'a Absurda, w rozwinięciu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-12-09 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cymarshall Law feat. Jordan Sokel - Planet Woman ( Official Video )

W erze wyśrubowanych Photoshopem "ideałów" kobiecego piękna, burz medialnych wywołanych nagą żoną Yeezusa na okładce i klipów pokroju "Anacondy", niewiele powstaje utworów rapowych, które stoją w opozycji i okazują szacunek oraz zrozumienie płci przeciwnej. W tę drugą kategorię wpisuje się najnowszy singiel Cymarshalla Law "Planet Woman". Odpowiednio bujający głową, a zarazem dojrzały, ambitny utwór to przyjemny powrót do korzeni, przypominający o tym, co naprawdę ważne. W nakręconym przez samego Cymarshalla oraz jego syna klipie występuje też kilkuletnia córka rapera. Szacunek.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-01-20 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cymarshall Law & Mr. Joeker - No Sleep ( Official Video )

Jeden z moich ulubionych podziemnych MC's zza oceanu, Cymarshall Law, wciąż promuje swój album nagrany w duecie z węgierskim producentem Mr. Joekerem "Hip Hop In The Soul 2". Jeśli jeszcze nie słyszeliście tego LP to koniecznie nadrabiajcie. Potężne, energiczne "No Sleep" powinno stanowić wystarczającą zachętę.

video
dodano: 2012-11-29 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cymarshall Law & Mr. Joeker - Great Ones Too ( Official Video )

"Great Ones Too" to kolejny, po "Everyday", teledysk promujący zeszłoroczny darmowy album autorstwa duetu Cymarshall Law & Mr. Joeker "Hip Hop In The Soul 2". Tym razem Cymar wykorzystał mocarny podkład Joekera do opowiedzenia historii trzech wielkich postaci amerykańskiego sportu i muzyki. Ciekawi, komu reprezentujący New Jersey MC złożył hołd?