Audio

Audio

video
dodano: 2021-05-10 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Mimo, że Kaz gościł na najnowszej płycie PRO8L3M-u, to gościnne występy duetu ze względu na swoją rzadkość zawsze budzą zainteresowanie. Nie inaczej jest i tym razem - Książę Nieporządek zaprosił duo do nostalgicznego, nawiązującego do czasów młodości numeru "Szafa".

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-05-08 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

"The Off-Season" zbliża się wielkimi krokami! Tydzień przed premierą nowej płyty J. Cole publikuje pierwszy singiel z albumu, będący jednocześnie jego intro. "i n t e r l u d e" to złożony z jednej zwrotki numer, w którym raper m.in. porównuje Nipsey Hussle'a i Pimpa C do Jezusa Chrystusa.

Tagi:
video
dodano: 2021-05-01 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dumnie reprezentujący Brooklyn i tamtejszy styl nawijki raper Amari Mar, z którym mieliśmy okazję spotkać się w Nowym Jorku w 2018 roku, wydał niedawno swój najnowszy krążek. "Grand Rising" to inspirowany złotą erą lat 90. i boom-bapowym brzmieniem album oparty na soulowo-jazzowych samplach, pełen przemyślanych, stawiających na przekaz i technikę tekstów gospodarza. Gościnnie na mikrofonie wsparli Amariego m.in. kalifornijski wymiatacz Fashawn oraz J Nolan. 

dodano: 2021-04-29 19:17 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Karian ostatni album wydał w grudniu zeszłego roku. Teraz Młody Wilk siódmej edycji szykuje nowy "Markotny Mixtape". Wraz z preorderem otrzymaliśmy piąty singiel - "markotny" na lo-fi podkładzie kayvi.

Tagi:
dodano: 2021-04-28 11:00 przez: Adam Kołodziejczyk (komentarze: 5)

W niedawnym Verzuz pomiędzy Method Manem i Redmanem pojawiło się wielu niespodziewanych gości takich jak RZA, Cappadonna czy Keith Murray. Ten pierwszy nie tylko wystąpił u boku swojego kolegi z grupy, ale korzystając z okazji zapowiedział, że przerywa 13 letnią przerwę i pracuje nad nowym solowym projektem z DJ Scratchem.

video
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-04-28 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

I to się nazywa powrót z emerytury! Najpierw Logic w tym miesiącu wypuścił solowy track "Tired in Malibu", a teraz wraz z Madlibem utworzył nowy duet o nazwie MadGic. Otrzymaliśmy również pierwszy singiel z ich wspólnego projektu.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-26 08:00 przez: Kontakt (komentarze: 8)

Po pastiszowym otwarciu w drugim singlu ze wspólnego projektu WdoWA, Rena i Ryfa Ri jadą już klasycznie hip-hopowo. Bez gryzienia się w język i z grubą dawką namedroppingu. W klipie zobaczymy takie osoby jak Hemp Gru, Saful, Włodi czy Numer Raz, a w wersach znajdziemy odniesienia do wielu osób ze sceny, a także prztyczki w stronę Tedego, W.E.N.Y., Belmondo czy Dziarmy.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-21 14:38 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Autorzy klasycznej dla polskiego podziemia płyty "Międzyświat", wracają jakby to był ten "Pierwszy raz". Sample, bity, rymy - magiczny sposób na przetrwanie dzieciaków z osiedli sprzed lat, dziś emanuje nieodpartą nostalgią. Podwórka opustoszały, wielu dawnych znajomych odbiło od hip-hopu, ale Haju i Złote Twarze wracają do swojej złotej ery.

dodano: 2021-04-20 21:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

UNDA od czasu wypuszczenia dobrze przyjętego "Da Groovement" nie wydała żadnego nowego utworu, ale patrząc na stylówkę kolektywu, to takiej okazji jak dziś nie mogła przegapić. Do sieci z okazji 4/20, czyli święta palaczy marihuany trafił numer "KDD", będący skrótem od "Kusi Dusi Drapie".

Tagi:
dodano: 2021-04-19 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Ten Typ Mes zapowiada nową płytę singlem w formie unikatowego NFT. To pierwsze NFT z muzycznego mainstreamu w Polsce!

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka
dodano: 2021-04-19 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Dokładnie dzisiaj mija 11 lat od kiedy odszedł od nas członek Gang Starr i jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w hip-hopie, GURU. Od tej pory nie przestają też spływać tribute'y i wspomnienia charyzmatycznego MC. Pod koniec 2019 roku DJ Premier zaskoczył świat nowym albumem Gang Starr "One Of The Best Yet", w grudniu 2020 światło dzienne ujrzał numer "Glowing Mic", natomiast dzisiaj z okazji rocznicy odejścia GURU cofnijmy się na chwilę do roku 2008, kiedy to ukazał się numer będący absolutną gratką dla fanów klasycznego rapu ze Wschodniego Wybrzeża. 

Jak się okazuje, w przypływie czystej rapowej zajawki GURU chwycił wtedy za jeden z najbardziej rozpoznawalnych podkładów w dorobku ekipy A Tribe Called Quest - co z tego wynikło?

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-17 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Pierwsze pogłoski o kontynuacji "Muddy Waters" pojawiły się w 2013 roku. Teraz 25 lat po premierze jednego ze swoich najważniejszych krążków Redman po raz kolejny zapowiada jego sequel. Raper zdradził, kiedy możemy spodziewać się jego premiery.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-15 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Prawdziwi zwycięzcy nie tylko umieją odnosić sukcesy, ale też potrafią przyjąć ewentualne porażki z klasą i godnością, wyciągając z nich wnioski oraz czerpiąc siłę i motywację do dalszego działania. Wygląda na to, że dokładnie to zrobił Freddie Gibbs, który nie tak dawno przegrał w rywalizacji o nagrodę Grammy za Najlepszy Album Rapowy z Nasem.

Jak się okazuje, charyzmatyczny raper z Indiany porażkę "Alfredo" z "King's Disease" przyjął na klatę i wrócił do studia, aby oddać hołd legendarnemu MC z Queensbridge, jednocześnie dziękując mu w wywiadzie i wyjaśniając swoje podejście i intencje.

dodano: 2021-04-14 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 10)

Polski producent, Amatowsky w hołdzie dla ikony polskiej muzyki i legendy amerykańskiego hip-hopu przygotował specjalny remix, w którym połączyl wokale Krzysztofa Krawczyka i DMX-a.

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-13 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wciąż trwa konkurs na remiks tegorocznego singla Młodych Wilków 8 - konkurs otwarty, polegający na nagraniu własnej zwrotki oddającej emocje towarzyszące danemu raperowi i wrzuceniu jej na swój kanał. Nie ma tu żadnych ograniczeń, z całej Polski (i nie tylko Polski) spłynęło już ponad 350 zwrotek a swoje parę słów dodają nie tylko młodzi gracze...

Na wydanej w Step Records w 2013 roku płycie "Kronika III: Zaklęty Krąg" Młody M miał numer "Kiedy zapada zmrok" - pokrewność tytułu zainspirowała go do tego, by wskoczyć na bit Chrisa Carsona z nową ósemką. Jak sam napisał: "Akcja Popkillera #gdyzapadazmrok to dobra okazja, żeby wpaść do studia i przypomnieć Wam o jednym z moich starszych singli".

Strony