Emade

Emade

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-01-03 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

Pezet/Noon to jeden z najbardziej kultowych duetów w polskim rapie. Jak się okazuje... mógł on nigdy nie powstać, bo pierwotna koncepcja była inna!

dodano: 2021-10-23 17:25 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

„OK Boomer!” jest kolejnym utworem zapowiadającym dwupłytowy album FISZ EMADE TWORZYWO zatytułowany “Ballady i protesty”.

Tak o singlu „OK Boomer!” mówi Bartek Fisz Waglewski: - "Utwór „OK Boomer!” kończy naszą podwójną płytę „Ballady i Protesty”. To ironiczne spojrzenie na pewne nieodwracalne zmiany, które zachodzą na terenie starzejących się organizmów i rozumów. To rozgadany utwór pełny czarnego humoru o zmianie pokoleniowej, ale i o protekcjonalnym wtrącaniu się w sprawy młodych.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-16 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Czwarty tom kultowej serii książek „To nie jest hip-hop. Rozmowy” jest już dostępny w przedsprzedaży, a dziś został ogłoszony kolejny rozmówca. Do zapowiedzianego we wtorek Małpy dołączył Emade, czyli legendarny producent muzyczny, znany przede wszystkim ze wspólnych płyt z Fiszem, ale także Ostrym czy Hadesem.

Tagi:
video
dodano: 2020-12-15 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Przy wypuszczeniu swojej szesnastki na #hot16challenge2, Fisz opublikował długi post, zawierający refleksję, czemu artysta nie wróci już do rapu. Na szczęście oświadczenie przestało być aktualne z dzisiejszym dniem, za sprawą nowego singla duetu Fisz Emade Tworzywo "2020", w którym mamy okazję ponownie usłyszeć rapującego autora "Polepionych dźwięków".

dodano: 2020-04-06 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Po 15 latach wreszcie oficjalnie na naszym kanale! Zaginiony i pochodzący sprzed epoki YouTube teledysk (2005) odnaleziony z nudów na jednym z komputerów Asfalt Records. Premierowy upload tego archiwalnego klipu minął się miesiąc z długo oczekiwaną premierą winylowej wersji albumu "Szum rodzi hałas" z którego pochodzi, a który oryginalnie ukazał się tylko na CD." - pisze Asfalt.

wydarzenie
dodano: 2018-12-22 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

20 lat Asfaltu to kawał historii polskiego hip-hopu - od niezależnych zajawkowych początków i stopniowego budowania marki przez Tytusa, przez odkrycie jednych z najważniejszych postaci na początku tego wieku, poprzez liczne wydawnictwa alternatywne a kończąc na "nowym Asfalcie", który w ostatnich latach odzyskał rozmach, zbudował własną dystrybucję i idzie jak burza przez rynek. Na jubileuszowym koncercie nie mogło zabraknąć ikon wytwórni takich jak O.S.T.R. czy Fisz/Emade, nie mogło zabraknąć najgorętszych dziś ksywek w osobach Taco czy Otsochodzi, nie mogło zabraknąć też nas...

kategorie: Audio, Pop
dodano: 2016-06-04 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Nowy album Fisza i Emade nadchodzi! Pojawił się już pierwszy singiel pt. "Telefon". Płyta będzie nosiła tytuł "Drony". Premiera zapowiadana jest na październik 2016.

Tagi:
video
dodano: 2015-05-26 15:53 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Na kanale ProstoTV pojawił się nowy klip promujący ostatni solowy album Hadesa - "Czasoprzestrzań". Teledysk do utworu "Robo Ty" został wyprodukowany przez Oesvidyo. Za bit odpowiedzialny jest Emade, skrecze - DJ Kebs. Klip w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-04 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Poznaliśmy nominacje do nagród Fryderyki 2015. Powraca kategoria Album Roku Hip-Hop - o statuetkę powalczą w tym roku O.S.T.R., Peja, Sokół i Marysia Starosta, Tede oraz Ten Typ Mes. Aż trzy nominacje otrzymał także duet Fisz/Emade.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-23 15:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Na kanale ProstoTV pojawił się nowy klip Hadesa do utworu "Sumo rap". Teledysk promuje bardzo dobrze przyjęty drugi solowy album członka HIFI Bandy "Czasoprzestrzeń" (recenzja). Dość abstrakcyjny obraz jest dziełem Jaśka Gajdowicza. Bit autorstwa Emade, o skrecze zadbał DJ Kebs.

dodano: 2015-01-22 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 13)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Pora na trzecią dziesiątkę zestawienia.

video dnia
dodano: 2014-12-13 13:15 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Fisz Emade Tworzywo - Ślady (feat. Justyna Święs)

Dlaczego: "Ślady" to jeden z bardziej entuzjastycznie przyjmowanych numerów z najnowszego albumu braci Waglewskich pt. "Mamut". Teraz dostajemy do niego teledysk, który jest zapowiedzią filmu dokumentalnego realizowanego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Premiera filmu w 2015 roku.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-06 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 14)

Wielka rzesza słuchaczy po średnio udanym "HAOSie" i naprawdę kiepskiej tegorocznej kooperacji Hadesa z Rakiem (recenzja), spisała reprezentanta HIFI Bandy na straty. Przyznaję się bez bicia, że sam uważałem podobnie. Złe zdanie, jakie miałem, diametralnie zmieniło się w momencie, gdy skończyłem pierwszy odsłuch "Czasoprzestrzeni" z wielkim zdziwieniem na twarzy i jednocześnie pytaniem, dlaczego też Hadesa w podobnie wysokiej formie lirycznej próżno było szukać na wyżej wymienionych wydawnictwach. Może odpowiedź tkwiła w tym, iż trzeba było pójść na szereg kompromisów, które nie do końca przełożyły się na jakość? Powodów mogło być jeszcze więcej, jednakże nie o tym będzie ten tekst. Będzie bowiem o tym, że najnowsze dzieło Hadesa, wyprodukowane przez Emade i wsparte zza gramofonów przez DJ Kebsa jest piękną płytą. 

dodano: 2014-12-05 13:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Czasoprzestrzeń”  to drugi solowy album Hadesa (HIFI Banda, RH-), który tym razem połączył swoje siły z jednym z najwybitniejszych polskich producentów – Emade (Tworzywo Sztuczne, P.O.E.) oraz z DJ-em Kebsem (HIFI Banda, Spinlab). Efektem współpracy tych trzech artystów jest trzynaście utworów, które lirycznie oddają hołd starej szkole rapu. Bezkompromisowe i ostre wersy to zresztą styl, do którego przyzwyczaił swoich fanów Hades. Swój ślad zaznaczył również DJ Kebs, który wzbogacił bity wyborną porcją skreczy. To wszystko wkomponowane w niekonwencjonalne, czasami wręcz zaskakujące bity Emade sprawia, że "Czasoprzestrzeń" jest obowiązkową pozycją dla wymagających słuchaczy i fanów stylu Hadesa, a dodatkowym smaczkiem jest oprawa wizualna albumu, którą zaprojektował Mr Walczuk.

video
dodano: 2014-12-04 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Na kanale ProstoTV pojawił się pierwszy klip promujący zbliżający się wielkimi krokami nowy album Hadesa - "Czasoprzestrzeń". Teledysk do utworu "Muzyka z brodą" to groteskowy obraz, który w dość abstrakcyjny sposób odzwierciedla treść kawałka. Za produkcję utworu odpowiedzialny jest Emade. Reżyseria – Jasiek Gajdowicz. Klip w rozwinięciu.

Strony