Art Brut

Art Brut

wydarzenie
dodano: 2021-11-03 14:26 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Oskar i Steez żegnają dwa kultowe projekty, dzięki którym ich fani odkryli na nowo najciekawszą muzykę rozrywkową minionych dekad. Już 18 grudnia w stołecznej hali COS Torwar odbędzie się finałowy koncert “Art Brut 1” oraz “Art Brut 2”. Podczas wydarzenia publiczność usłyszy szeroki przekrój utworów z obu wydawnictw, w tym
także kilka nie granych nigdy wcześniej na żywo klasyków.

Tagi:
dodano: 2020-01-27 19:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"Art Brut" to jeden z najlepiej ocenianych projektów PRO8L3Mu, nie dziwi więc, że wszyscy nie możemy się doczekać kontynuacji i intryguje nas to, jak będzie brzmiała. Oskar i Steez wrzucili właśnie do Sieci pierwszy singiel!

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-26 17:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 7)

[Przyp. MN - Jak pisaliśmy wczoraj - końcówka roku to dobry okres na podsumowania i przypomnienia. Dlatego też dziś i jutro będziemy mieli dla Was alternatywne recenzje dwóch albumów z polskiego podziemia, które już Wam opisywaliśmy, ale którym warto w ostatnich dniach 2014 roku poświęcić jeszcze trochę miejsca na popkillerowych łamach.]

W języku polskim pojęcie art brut to sztuka marginesu, gdzie wszelkie jej formy tworzone były spontanicznie i nieprofesjonalnie, niezależne od norm społecznych, czy artystycznych kanonów. Autorami takich dzieł były głównie osoby nieprzystosowane społecznie, dotknięte chorobami psychicznymi, więźniowie i dzieci. Prace zaszufladkowane pod terminem "art brut" to dla wielu to prawdziwa, "wytrawna" sztuka (samo słowo brut, z języka francuskiego oznacza  wytrawny i jest to jedna z odmian szampana), inni zaś uważają je za kicz, nie posiadający żadnej wartości artystycznej. Art Brut to także tytuł najnowszego mixtape’u, który otrzymujemy od warszawskiego duetu PRO8L3M - Oskara i Dj Steeza. Sztuka, czy kicz? Bez wątpienia wariant pierwszy - i to w jak najlepszym wydaniu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-23 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 12)

Polski rap ostatnimi czasy bywa jak polska reprezentacja w nogę. Ogólnie to "ch*j dupa i kamieni kupa" jak powiedział pewien pan, ale czasem widać przebłyski i nadzieję na coś dobrego w przyszłości. Takim przebłyskiem było ubiegłoroczne "C30-C39" Pro8l3mu. Oskar i Steez znienacka pokazali, że można zrobić coś świeżego w ulicznym klimacie, nie idąc na skróty ani korzystając z utartych ścieżek. Tym bardziej bałem się, że panowie spoczną na laurach i na kolejne wydawnictwo będziemy musieli długo poczekać. Na szczęście tak się nie stało i wczoraj do naszych rąk dostaliśmy ich mixtape pt. "Art Brut". 

Tagi:
dodano: 2014-09-22 11:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Po świetnie przyjętej EP-ce (recenzja) pora na kolejny projekt od duetu PRO8L3M. "Art Brut" to mikstejp oparty tylko i wyłącznie na polskiej muzyce przełomu lat 70 i 80, którego pierwszy fizyczny nakład rozszedł się w mgnieniu oka. Dziś pora na odsłuch. Okładkę przygotował FUZI-UVTPK.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-29 00:28 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 3)

Kolejny utwór od PRO8L3MU pojawił się w sieci! "Jakby Kończył Się" to numer zapowiadający nadchodzący mixtape Art Brut, który ma ukazać się jeszcze tego lata. Caly mixtape (za wyjątkiem kilku numerów) ma być oparty na loopach z polskiego synthpopu lat 80. Tym razem chłopaki na warsztat wzięli numer Haliny Frąckowiak "Małe Jeziora". Sprawdźcie jak wyszło, link w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-18 18:24 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

Grupa PRO8L3M zamieszcza kolejny numer promujący ich nadchodzący mixtape Art Brut ! Tak jak w przypadku wcześniejszych numerów, "Stówa" to mocno undergroundowe brzmienie, któremu nadano świeżego wydźwięku. Oskar i DJ Steez - autorzy jednej z najlepszych EPek z zeszłego roku, na swoim facebooku wypowiedzieli się na temat najnowszego tracka: