Marek Adamski
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-28 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Ten rok to dla Grubego Mielzky'ego sporo szumu wokół nowej płyty - oczy środowiska były skupione na nim także w 2012, gdy oficjalnie debiutował. Dziś z perspektywy czasu uważa jednak, że "Silny jak nigdy..." nie wystrzelił tak, jak oczekiwał.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-23 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Większość turystów przyjeżdża do Warszawy, by zwiedzić starówkę i zobaczyć Zamek Królewski. Jednak prawdziwą „starówkę” można znaleźć na Pradze Północ. To tu znajdują się kamienice czy dawne fabryki, które pamiętają czasy przedwojenne. Mury tych budynków kryją też tajemnice ich mieszkańców – od grubych ryb warszawskiego półświatka, przez pospolitych łobuzów z romantyczną duszą, rzutkich biznesmenów z tamtych lat aż po bohaterów II wojny światowej. W sobotę 25 września i w niedzielę 26 września, podczas spaceru organizowanego przez Galerię Wileńską, o niezwykle barwnych życiorysach ludzi Pragi opowie Leszek Kaźmierczak, czyli warszawski raper Eldo. Oba spacery startują o godzinie 14:45.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-22 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Zaliczki w formie samochodów, siatki pełne pieniędzy za albumy, konfrontacje z gangsterami, konflikt z magazynem „Klan”, kulisy Bitwy Płockiej, szalone wyjazdy na koncerty i hardkorowe imprezy, które kończyły się grubymi akcjami z jazdą po pijaku i wciąganiem koksu na czele. 13 października nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się książka Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski „Za drinem drin, za kreską kreska”. Słynny wydawca opowie w niej o tłustych latach wytwórni RRX, w której wydawali m.in. Peja, Sokół, Tede, Pezet, Chada, Borixon, Pih czy Onar. Przedsprzedaż ruszyła już pod tym adresem, mamy dla was również fragment książki.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-21 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Mata oznajmił na swoim Instagramie, że wersja deluxe "Młodego Matczaka" dostępna jedynie w preorderze została wyprzedana. Oprócz tego otrzymaliśmy tracklistę wydawnictwa, niestety jeszcze bez listy gości.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-21 16:57 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W dotychczasowych trzech tomach książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy” gościła zaledwie jedna kobieta: Anna Plaskota, była szefowa działu muzycznego Prosto. Ten stan rzeczy zmieni się już pod koniec października, bowiem wtedy ukaże się czwarta część publikacji, w której znajdzie się rozmowa z Martą Nizio-Siara – menedżerką i bookerką takich raperów jak KęKę, Paluch czy Słoń.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-21 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Do sieci wyciekło niedawno wideo z koncertu Bedoesa, na którym raper zachęca Filipka do zakończenia konfliktu, porównując go do wieloletniego beefu Peji i Tedego. Temu pierwszemu ewidentnie nie spodobały się słowa członka SBM - Poznaniak napisał do niego publiczną wiadomość, odnoszącą się do tej sytuacji.

Tagi:
kategorie: USA, Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-21 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Odtwórca roli crackheada Ezala z kultowego dla fanów hip-hopu "Piątku" zmarł w wieku 55 lat. 

dodano: 2021-09-21 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Dziś w nocy bez żadnych zapowiedzi na streamingach wylądował nowy singiel Sławów zatytułowany "BD GRAŁ". Jego produkcją zajęli się Returnersi.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-20 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Od paru dni na instagramowym profilu ZIP Składu pojawiają się archiwalne fotografie z lat 90. Oprócz tego, część zespołu wskazuje datę podczas której mamy wyczekiwać czegoś specjalnego od grupy.

Tagi:
video
dodano: 2021-09-20 19:40 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Klip do “Bravo”, czyli drugiego numeru z nadchodzącego albumu Adiego, ujrzał dzisiaj światło dzienne! Jednym z głównych bohaterów utworu jest Fiat Punto rapera, który w wyniku weekendowej kolizji został wyłączony z użytku. Na całe szczęście członkowi SBM nic się nie stało.

Tagi:
dodano: 2021-09-20 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Oliwka Brazil zadebiutowała w miniony piątek swoim pierwszym solowym singlem. Raperka zebrała sporo propsów ze sceny, m.in. od Jody, który polecił utwór na swoim Instagramie. Jak się okazało wielu jego słuchaczy negatywnie zareagowało na tę wrzutkę, więc członek BOR postanowił ustosunkować się do słów fanów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-20 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Konflikt między Bedoesem, a Filipkiem pod koniec zeszłego tygodnia rozgorzał na nowo i doczekał się wielu reakcji m.in. ze strony Guziora czy Tymoteusza Puchacza. Filipek poinformował, że po całej sytuacji odcina się od social mediów i że wróci do nich dopiero w momencie premiery swojego nowego singla.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-19 17:01 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Do premiery czwartej części książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy” pozostał niewiele ponad miesiąc, a dziś został ogłoszony trzeci z piętnastu rozmówców. Do zapowiedzianych wcześniej Małpy oraz Emade dołączył VNM – artysta, którego nikomu, kto interesuje się polskim rapem, nie trzeba przedstawiać.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Pop
dodano: 2021-09-18 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Fat Joe i Ja Rule stanęli ostatnio naprzeciwko siebie w popularnym formacie Verzuz. Dzień później by podsumować to wydarzenie razem zorganizowali live'a na Instagramie, podczas którego Fat Joe stwierdził, że Ja Rule był "Drake'iem swoich czasów".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-18 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Sentino dograł się do numeru "ŚWIATTOMÓJPLACZABAW" Quebonafide, gdzie położył refren. Po czasie wyszło, że raperzy podpisali umowę w sprawie dogrania się do kawałka, która opiewała na 5000 zł. Alvarez ujawnił jakiś czas temu, że pieniędzy dalej nie otrzymał, natomiast wczoraj stwierdził, że jego cierpliwość się skończyła, a dokumenty będą rozpatrywali jego prawnicy.

Strony