Peja

Peja

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-09 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Peja w pierwszym singlu z "Ricardo" jedną ze swoich linijek skierował bezpośrednio do Donatana. Producent najpierw udzielił komentarza pod artykułem Glamrapu dotyczącym nowego numeru Peji, a później sam pokusił się o wpis na swoim Facebooku, w którym zasugerował, że poznański MC zdissował go dla podbicia sprzedaży nowej płyty.

Tagi:
video
dodano: 2021-05-07 13:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

RPS Enterteyment prezentuje pierwszy singiel promujący najnowszy krążek Rycha Peji - Ricardo (Premiera 21/05/21). Za warstwę muzyczną tytułowego utworu jak i całego albumu odpowiedzialny jest jak w przypadku poprzednich płyt - Magiera. Na płycie wielu znakomitych gości: Sokół, Pezet, DonGuralesko, VNM, Kaz Bałagane, Sztoss, John Mojo, Simpson, Hałastra, Shazaam, Perro ZW, DVJ. Rink, DJ. Element oraz DJ. Urlich.

Tytułowe "Ricardo" to porcja bezkompromisowego bragga.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-04 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Peja w ostatnich dniach urządził parę dużych Q&A, w których poruszył parę ciekawych wątków. Raper zdradził co myśli o twórczości takich postaci jak Śliwa, Kaczy Proceder, WdoWA, Kabe, Zbuku, Kaliber 44 czy Jano PW. Oprócz tego, autor "Ricardo" zdradził parę ciekawostek i szczegółów dotyczących nowej płyty oraz wskazał najlepszą polską płytę rapową z 2020 roku.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-03 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 11)

Peja kontynuował wczoraj swoje Q&A, w którym rozlegle odniósł się do możliwości współpracy i relacji m.in. z Hemp Gru, Eldo, Kastą, DJ-em Decksem czy Liroyem. Oprócz tego, raper zdradził co myśli o zdobyciu obu statuetek za singiel dekady przez Palucha na ostatniej gali Popkillerów.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-01 21:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Czyżby szykowała nam się kolejna supergrupa po OIO i WRR? Rychu Peja podczas ostatniego Q&A zdradził, że chętnie stworzyłby album z Kazem Bałagane i Young Igim.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-15 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Magiera aktualnie pracuje zarówno nad płytą z Peją oraz nad swoim pierwszym albumem producenckim. Producent zorganizował na swoim Instagramie Q&A, w którym opowiedział m.in. o tym jak rozejście się dróg z Laską wyglądało z jego perspektywy i jak na niego wpłynęło. Oprócz tego, Magiera poruszył temat Sobla czy Sentino.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-12 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

5 lat po numerze "Salute" z albumu RPS "DDA" weterani polskiej sceny ponownie spotkają się na jednym tracku. Sokół zagości na nadchodzącym solo Peji "Ricardo". Peja poinformował o tym dziś na swoim fanpage'u i jak mówi, wybór daty nie jest przypadkowy.

Tagi:
dodano: 2021-04-07 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Peja odpalił dziś preorder "Ricardo" - swojego kolejnego krążka z Magierą. Przy okazji raper opowiedział o pracach nad płytą i różnych współpracach z gośćmi.

Tagi:
dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-23 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Peja po raz kolejny dokonuje zmian, jeśli chodzi o jego nadchodzące wydawnictwo z Magierą. "Ricardo", które miało być początkowo EP-ką, będzie jednak pełnoprawnym LP. Oprócz tego poznaliśmy kolejnego gościa na albumie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-21 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Peja stosunkowo odsłania karty dotyczące jego nadchodzącej EP-ki z Magierą "Ricardo". Kolejnym gościem po donGURALesko został VNM, z którym dotąd Peja jeszcze nigdy nie zrobił wspólnego numeru.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-14 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Dwaj weterani poznańskiej sceny ostatni raz spotykali się na trackach w 2007 i 2008 roku - na mixtapie Gurala i Matheo "Manewry Mixtape", a potem na mixtapie Decksa, singlu Stoprocent Tour i debiucie PTP. Potem nastała długa cisza, a teraz donGURALesko pojawi się na nadchodzącej EP-ce Peji "Ricardo".

dodano: 2021-02-10 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Zgodnie z zapowiedziami do sieci trafił wspólny numer Yung Knxwa i Peji zatytułowany "Riches". Amerykański raper to syn Bushwick Billa z legendarnej formacji Geto Boys, którego poznański MC był ogromnym fanem. Rychu przy okazji premiery kawałka podzielił się krótką refleksją.

dodano: 2021-02-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wyniki OLIS'u co tydzień rozgrzewają dyskusje, kryją też jednak tajemnicę w jednym ważnym elemencie - liczb sprzedaży. Tak jak listy w Stanach wzbogacone są dokładnymi wynikami sprzedaży fizycznej i przeliczonych streamów, tak u nas informacja ta nie jest podawana. Można zastanawiać się jakie nakłady potrzebne są by wejść do top 10, mało jednak mówi się o niższych miejscach - teraz odniósł się do tego w gorzkim komentarzu Rychu Peja.

Tagi:
dodano: 2021-02-02 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Wczoraj na swoich social mediach Peja ogłosił, że musi przesunąć premierę swojej nadchodzącej EP-ki "Ricardo" na kwiecień. Zdradził przy okazji powód tego przesunięcia.

Tagi:

Strony