Bilon

Bilon

współpraca płatna
dodano: 2024-05-16 12:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Oto hołd dla ikon polskiego rapu! Plus prezentuje swój najnowszy utwór "Fundament", w którym gościnnie udzielili się Bilon HG oraz Onar. Ta wyjątkowa kooperacja to powrót do korzeni, pełen szacunku dla tych, którzy ukształtowali polską scenę rapową.

Tagi:
dodano: 2022-06-02 11:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Pomimo deszczowej pogody 25 maja w Stolicy ruszyła nowatorska akcja promocyjna albumu "Warszawski Rapton" Bilona i Nowej Ferajny. Po głównych ulicach Warszawy jeździł zabytkowy tramwaj, w którym odbył się koncert zespołu. Artyści przemierzyli trasę od Ochoty przez Centrum na Pragę, a stamtąd wrócili z powrotem do centrum miasta. Do grającego tramwaju można było wsiąść na wybranych przystankach. Cała akcja promocyjna nawiązywała do wydanego w marcu albumu przez Bilona i Nową Ferajne pod tytułem Warszawski Rapton. Tematyka albumu prowadzi nas z powrotem do dawnej Warszawy z poprzednich dekad.

dodano: 2022-03-15 09:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Polscy i amerykańscy raperzy stworzyli projekt na pomoc dzieciom i kobietom z Ukrainy, którego promocję oparli o nagrany wspólnie w ramach projektu "HIT RAPPERS" utwór "No Fight!" wyprodukowany przez fundację Pomaganie Jest Trendy, który dziś opublikowany został w wersji audio, a do którego w przyszłym tygodniu powstanie teledysk.

dodano: 2022-02-04 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

Zapowiadany projekt Bilona i Nowej Ferajny pt "Warszawski Rapton" w końcu na horyzoncie! Otrzymaliśmy klimatyczny klip oraz preorder wraz z informacją o marcowej premierze.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2022-02-04 02:47 przez: Kontakt (komentarze: 0)

“Warszawski Rapton" to album Bilona i Nowej Ferajny, hołdujący brzmieniem starowarszawskiemu folklorowi miasta. Ma na celu ukazanie melancholijnego klimatu, edukując przy tym młode pokolenia dawną wrażliwością muzyczną zapomnianej już epoki. Łączy archaiczne dźwięki i prezentuje je w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu.

Tagi:
dodano: 2021-12-20 17:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Oglądaliście już specjalny międzypokoleniowy podcast z udziałem Vienia, Zeusa i Silesa, teraz pora na drugą część, w której obok VNM'a i FonTama pojawiają się inni reprezentanci trzech pokoleń sceny rapowej - Bilon, W.E.N.A. i Milu!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-11 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Niedawno Bilon, Szwed SWD i Paprodziad wydali wspólny album zatytułowany "LARUM". Członek Hemp Gru ma planach wypuścić niedługo jeszcze jeden projekt - "Warszawski Rapton", który będzie połączeniem starowarszawskiego folkloru z nowszymi brzmieniami. Przed premierą będziemy mieli okazję posłuchać materiału w ramach wyjątkowego koncertu, który odbędzie się na Zamku Królewskim.

Tagi:
video
dodano: 2021-06-10 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Zagadka z social mediów artystów się wyjaśniła. Bilon, Paprodziad i Szwed SWD założyli wspólny zespół Larum, który w czasie pandemii przygotował wspólny krążek. Grupa opublikowała wczoraj pierwszy singiel ze wspólnego albumu - "Świadomość" w którym wykonawcy zachęcają do poszerzania tytułowej świadomości.

kategorie:
dodano: 2021-06-10 00:40 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ekipa LARUM to trzech ziomów (Paprodziad, Bilon HG i Szwed Swd) połączonych pasją robienia muzyki z przekazem, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie. Album pt."Mural", to zbiór utworów stworzonych w Hemp Studio, w czasie trwania plandemii. Proces twórczy wywołany emocjami wynikającymi z zaistniałej sytuacji ograniczającej naturalne prawa człowieka. W jednym z utworów można usłyszeć cały skład Hemp Gru, a w kolejnym słowiańską wokalistkę Sati Sauri i Gabrielę "Gabe" Kupczyk.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-02-22 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Mateusz Gamrot to mistrz KSW, który ostatnio zaliczył debiut w UFC, niestety niezbyt udany. Wczoraj na swoim Instagramie zawodnik przyznał, że słucha sporo polskiego hip-hopu oraz wymienił 4 swoich ulubionych polskich MC.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-02-14 21:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Bilon od lat oprócz muzyki z powodzeniem radzi sobie także w gastronomii, a jego sieć Gringo Bar wyrobiła sobie markę na mapie Polski. Raper organizuje także piękną coroczną akcję w swoje urodziny - rozstawia stoisko przy Dworcu Centralnym i przygotowuje darmowe jedzenie dla bezdomnych. W tym roku akcja odbędzie się po raz kolejny.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-16 14:24 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

To już druga kooperacja obu panów po numerze "Larum". "Podziały" to numer mający polityczny, antyrządowy wydźwięk, za którego boom-bapową produkcję odpowiada Szwed SWD. Melodyjny refren w utworze wykonuje Gaba.

video
dodano: 2020-10-08 19:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Dagmara Szewczuk

Bilon pojawił się na Popkillerach drugi rok z rzędu, tym razem w wyjątkowej roli - Hemp Gru wręczało nagrodę za Singiel Dekady, a następnie przejęło scenę ze spontanicznym jamem. Sprawdźcie co warszawski raper powiedział Yurkosky'emu na gorąco w trakcie wydarzenia.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-08-17 10:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

Można nazwać to szczęśliwym zakończeniem tarć na linii Arab vs Diil Gang, jakie nastąpiły po programie Żywyrap, w którym raper zrobił furorę. Pisaliśmy Wam już o tym, że Arab przeprosił Bilona za całą sytuację i pogodził się z nim - a teraz czeka nas premiera albumu nagranego przez niego w tamtym okresie, albumu w mocno zadymionym klimacie.

dodano: 2020-07-25 12:49 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wspólny album Bilona i Kaczego zbliża się wielkimi krokami - całość będzie wyprodukowana przez Szweda i osadzona w klimatach grime'u i UK drillu. W drugim singlu gościnnie pojawia się Żary.

Strony