News

News

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-12-02 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Druga solówka rapera z Compton ukaże się już 17 grudnia. Nowy album Roddy'ego będzie nosił tytuł "Live Life Fast" i wyjdzie nakładem Atlantic Records. Wiadomo, że znajdzie się na nim jego ostatni singiel "Late At Night", do którego klip możecie sprawdzić poniżej.

Tagi:
dodano: 2021-12-02 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W ostatnich latach coraz głośniej mówiło się o tym, że przy obecnej dynamice i presji w branży muzycznej wytwórnie powinny zapewniać młodym podopiecznym wsparcie psychologa, który pomoże im odnaleźć się w nowej sytuacji i udźwignąć ciężar. Opowiadał o tym m.in. Wale w rozmowie z TMZ w 2019 roku.

Teraz ruch w tym kierunku wykonuje Remik w ramach usługi dystrybucyjnej MUGO, którą niedawno uruchomił.

Tagi:
video
dodano: 2021-12-01 20:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Kaz Bałagane serwuje nowy singiel pod tytułem "CEO (Młody Szef)". Za produkcję odpowiada BaHsick. Video stworzyła grupa APTLY FILMZ, a w klipie zobaczymy m.in... Martę Linkiewicz.

Wraz z singlem raper ogłasza trasę koncertową obejmującą 7 miast, w których będziemy mogli posłuchać go na żywo.

video
dodano: 2021-12-01 19:45 przez: Kontakt (komentarze: 0)

TPS prezentuje singiel "Przesłuchanie" z najnowszego krążka "Na żywo", który ukaże się 14 stycznia 2022 roku. Utwór "Przesłuchanie" zabiera nas w podróż w prywatną część życia Wojtka, które wypełnione jest po brzegi emocjami.

Tagi:
video
dodano: 2021-12-01 19:30 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Już w styczniu 2022 na rynek trafi trzeci, po „Nocą” z grudnia 2020 i „Mindset” z czerwca tego roku, solowy album rapera znanego pod pseudonimem Lex Clockwork. Album „1g Anarchii”, który ukaże się w Labelu Piękny Syf, zawierać będzie 14 utworów. Nie zabraknie na nim gościnnych występów zarówno znanych postaci polskiej sceny, jak i młodych, utalentowanych twórców z rapowego undergroundu.

Drugim singlem zapowiadającym płytę jest „Płonie Blok”, z gościnnym udziałem rapera Barona.

video
dodano: 2021-12-01 19:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Dudek wraca obecnie do zdrowia po problemach z chorobą, wraca też do promocji albumu "Wieża Pale". Otrzymaliśmy pełen emocji klip do numeru "Hej Mamo".

Tagi:
dodano: 2021-12-01 17:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

Raper i producent Remedy znany ze współpracy z Wu-Tang Clanem wypuścił swój pierwszy od 20 lat solowy album "Remedy Meets Wu-Tang". Ten krążek to prawdziwa gratka dla fanów drużyny z Shaolin. Udało się tu zebrać aż sześciu członków legendarnej ekipy, a w singlowym "Crazy 8's" słyszymy widzimy pięciu MC's z nowojorskiego składu.

dodano: 2021-12-01 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Swego czasu W.E.N.A. i VNM świetnie się uzupełniali, a ostatnia ich współpraca, którą nuciła cała Polska to imprezowe "Cytryny". Potem był battle na Rap Nokaucie, a teraz znów spotkali się w jednym numerze, ale klimat przypomina bardziej to, co robili dekadę temu. Brudno, surowo, z osiedlowym storytellingiem. Wszystko w pierwszym singlu promującym album łódzkiego producenta Frose.

Tagi:
dodano: 2021-12-01 11:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 8)

Widzieliśmy już nawiązujące do Polski sceniczne stroje raperów, którzy nas odwiedzali... ale takiego widoku się nie spodziewaliśmy. Co innego bowiem zagrać w Warszawie w koszulce reprezentacji Polski, a co innego wyjść na scenę w rodzinnym Toronto w Mundurze Wojska Polskiego!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-01 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Białas wraz ze startem preorderu płyty "Murem za Bonusem" opowiedział o tym, jak ewoluowała koncepcja projektu oraz jak wszyscy zaangażowali się w nią nie myśląc o kosztach.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-30 21:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 6)

W ostatnich dniach w wielu mediach można było przeczytać o oskarżeniach w stronę Oliwki Brazil ze strony tancerki grającej w klipie "Big Mommy" - zarzuty dotyczyły braku wynagrodzenia, złego traktowania i złych warunków panujących na planie.

dodano: 2021-11-30 20:30 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 1)

Szalony koniec roku na francuskiej scenie! Po puszczeniu w obieg "Le Classiso Organise", Jul uderza z nową, mocną informacją o wypuszczeniu kolejnego albumu. Nowy projekt rapera z rekordową sprzedażą na francuskiej scenie nosi nazwę "Indepedance" czyli 'Niepodległość" i ukaże się 10 grudnia.

Tagi:
dodano: 2021-11-30 17:50 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

Mata zareagował na medialne burze w numerze "MC"... czym wywołał kolejne burze. Część mediów pisze o tym, że raper zaatakował lewicową aktywistkę Maję Staśko, a ta opublikowała oburzone reakcje na swoich social-mediach. Ale chyba jednak takie postawienie sprawy to lekka nadinterpretacja...

dodano: 2021-11-30 14:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 13)

Fu nie zwalnia tempa i po dwóch latach wraca z dziewiątym solowym albumem. Dostaliśmy singiel "Turbodiesel" i zapowiedź tego, co nas czeka na płycie.

Tagi:
dodano: 2021-11-30 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Tiktokowy format może dać drugie życie utworom - to właśnie spotkało "THC" Young Igiego i Włodiego, wydane w 2019 roku. Koncertowy blend przygotowany w ramach setu na trasę OIO przez DJ'a Phunk'illa sprawił, że numer zyskał drugą twarz oraz został trendem na platformie.

W ciągu ostatniego miesiąca-dwóch powstało ponad 40 000 filmików wykorzystujących refren, co przełożyło się też na popularność singla na YouTube i Spotify, gdzie wskoczył do top 10 najpopularniejszych utworów w Polsce (wyprzedzając na ten moment takie tegoroczne hity jak "Disney" Kizo czy "Papuga" Maty, Quebo i Malika). Skłoniło to też Igiego do założenia sobie profilu na TT, gdzie pierwszym filmikiem jest oczywiście lipsync tego blendu, a video złożone z kompilacji nagrań ludzi trafiło na jego oficjalny kanał.

A jak patrzy na to wszystko autor, który wpadł na pomysł zderzenia refleksyjnego protest-songu z bitem z wielkiego hitu sprzed dekady, "The Way I Are" Timbalanda?

Strony