Gedz

Gedz

dodano: 2024-01-27 14:45 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 8)

Za nami bardzo mocny tydzień! Oprócz ciekawych płytowych nowości dostaliśmy głośne single i zapowiedzi. Małach/Rufuz, Bonus RPK, Otsochodzi, Ćpaj Stajl i Przyłu odpalili single i preordery, a wspólne numery puścili też Young Multi i Szpaku czy Kali/Sir Mich i Hemp Gru... Działo się. Poniżej 5 płyt oraz ponad 20 singli z ostatniego tygodnia.

recenzja
dodano: 2024-01-26 13:00 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 2)

Dziesięciolecie na legalnej scenie Gedz przypieczętowuje domknięciem trylogii, na którą składają się poprzednie albumy "Bohema", "Stamina" oraz wydana właśnie "Anatema". Krążek opiera się na spajającym całość koncepcie / muzycznym manifeście "w którym Gedz wciela się w rolę buntownika przeciwko obowiązującym normom i wartościom mainstreamu (...) zwracając przy tym uwagę jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne". 45 minut materiału zawartego w 13 trackach powstawało ostatnie 3 lata i faktycznie słychać, że materiał jest pieczołowicie dopieszczony. Mieliśmy okazję osłuchać się z nim przedpremierowo, dziś mamy więc dla Was garść refleksji.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2024-01-26 12:40 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

“Anatema” to muzyczny manifest, w którym Gedz wciela się w rolę buntownika przeciwko obowiązującym normom i wartościom mainstreamu.To introspektywna podróż, która prowadzi przez labirynt ludzkich emocji i rozważa, co naprawdę ma znaczenie w naszym życiu. Album jest odzwierciedleniem artystycznej odwagi, stanowiąc wyzwanie dla utartych schematów, którym Gedz i tak niekiedy sam ulega.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-11-25 14:26 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)
fot. Quebo - Jakub Szarzyński @szarzolph

Quebonafide zapowiadał jakiś czas temu, że ukażą się jeszcze 3 numery z jego gościnnymi zwrotkami - teraz nadeszła pora na ostatni z nich.

Tagi:
dodano: 2023-10-28 23:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Kolejna porcja świeżości z minionego tygodnia, od albumów po single zapowiadające nadchodzące projekty. Co warto przesłuchać? Sprawdźcie!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-09-12 12:12 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)
gedz

Niespełna trzy lata minęły od ostatniego albumu Gedza, i ponad 2 lata od ostatniego singla. Teraz otrzymaliśmy tajemniczy utwór "INTROSAPIENS", który zostawia więcej pytań, niż odpowiedzi.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-09-07 15:53 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)
Gedz

Na instagramowym kanale nadawczym Gedza pojawiła się grafika pingwina oraz współrzędne. Artysta kazał połączyć kropki, więc fani je połączyli...

Tagi:
kategorie: Polska, USA, Gry, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-11-15 14:20 przez: Redakcja (komentarze: 3)

EA prezentuje ścieżkę dźwiękową Need For Speed™ Unbound. Pierwszy raz w historii serii gracze z całego świata będą mogli usłyszeć polskich artystów. Do A$AP Rocky’ego dołączą OKI, Gedz, Oliver Olson i Gibbs. Oryginalna oprawa dźwiękowa do najnowszej odsłony kultowych wyścigów ulicznych zawiera gwiazdy światowego i polskiego rapu. Skomponowana została przez francuskiego producenta muzyki elektronicznej i hip-hopu Brodinskiego. Specjalną rolę w grze odegra także światowa gwiazda rapu i mody A$AP Rocky.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-10-12 18:19 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Paluch wciąż trzyma rękę na pulsie polskiej sceny, regularnie wskazuje też raperów, którzy wpadną mu w ucho. Teraz zrobił to w trakcie instagramowego Q&A.

Tagi:
video
dodano: 2022-09-19 14:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Dwie uznane ukraińskie raperki alyona alyona i Jerry Heil wydały wspólny projekt, a w gorzkim i emocjonalnym singlu "Viter viie" gościnnie pojawia się Gedz, serwując mocną zwrotkę.

kategorie: Polska, Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-05-15 01:19 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 1)

Kalush Orchestra przed chwilą wygrała Eurowizję 2022. Z tej okazji przypomnijmy sobie wydane 2 lata temu polsko-ukraińskie muzyczne połączenie, gdzie grupa zaprosiła do siebie alyonę alyonę, Gedza i Skipa z Mięthy. Efektem był utwór "Góry" - a dokładniej jego specjalny remiks, bo pierwotnie numer ukazał się w wersji stricte ukraińskiej. Kalush pisał wtedy, że nowa wersja powstała "wspólnie z sąsiadami, z którymi dzielimy Karpaty".

video
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-02-03 14:34 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

„My way” z Gedzem i Dizkretem oraz solowe „Bye, bye” Mesa to bonus tracki nagrane jeszcze w trakcie prac nad albumem „Hello Baby”. Do tej pory dostępne były tylko dla preorderowiczów, dziś otrzymali je wszyscy słuchacze.

dodano: 2021-11-20 10:30 przez: Kontakt (komentarze: 7)

Nieco ponad 10 lat temu świat ujrzał pierwszy i jedyny do tej pory album zespołu Parias - warszawskiego zespołu hip-hopowego, w którego skład wchodzi trzech warszawskich - Włodi, Pelson i Eldo. Wydawnictwo ukazało się 30 kwietnia 2011 roku. Na płycie znajdziemy gościnne zwrotki raperów takich jak Małolat, Małpa czy Pyskaty. Album został przyjęty przez środowisko bardzo dobrze, a sam skład został na długo zapamiętany przez beef z Peją, z którego obustronne dissy są do dziś uznawane za jedne z najlepszych w historii polskiego rapu.

video
dodano: 2021-05-04 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

W zeszłym roku Gedz i LOAA wydali wspólny album elektroniczny pod szyldem 808Bros "Your Neck May Hurt". Teraz Gedziula otworzył nowy kanał na Youtubie - Bass Records Only Selection, który będzie skupiony wyłącznie na wydawaniu muzyki elektronicznej. Oprócz tego raper i producent jednocześnie zapowiedział nową płytę, która będzie follow-upem do "Limitless808" z 2017 roku.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-05-03 19:55 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Endless 404" to drugi w pełni instrumentalny album Gedza. Jest on kontynuacją wydanego w 2017 roku "Limitless808". Składa się z 9 utworów, w których gościnnie udzielili się Hatti Vatti, Essex i PJ Cake. Za mix/master wydawnictwa odpowiada duet 808bros oraz Robert Dziedowicz.

Tagi:

Strony