Prykson Fisk

Prykson Fisk

dodano: 2023-12-10 16:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy mnóstwo nowych płyt i singli. Jako że w natłoku wydawniczym ciężko jest informować o wszystkim na bieżąco to zebraliśmy Wam podsumowanie tego, co ukazało się na rynku w ostatnich 4 tygodniach!

kategorie:
dodano: 2023-12-07 03:30 przez: Redakcja (komentarze: 0)

„Macrodose” to album nagrany w klasycznej formie Producent & MC, czyli Antiquant i Prykson Fisk. JuNouMi Records daje temu hip-hopowemu projektowi najwyższy znak jakości.

dodano: 2023-10-28 23:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Kolejna porcja świeżości z minionego tygodnia, od albumów po single zapowiadające nadchodzące projekty. Co warto przesłuchać? Sprawdźcie!

dodano: 2021-11-16 12:30 przez: Kontakt (komentarze: 0)

DJ Mariano MBH udostępnia utwór "To samo niebo" - pierwszy singiel zapowiadający album producencki artysty. Gościnnie w kawałku pojawiają się Prykson Fisk, Korson, Kornelia oraz Kuba Knap. Mixem i masterem numeru zajął się DJ 600V, za video mashup odpowiada Dobrekino Studio. Więcej info o projekcie już wkrótce!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-02 18:32 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W trzecim odcinku podcastu Rap Backstage, który ukazał się w ten piątek Marcin Flint i Krzysiek Nowak gościli Pryksona Fiska i Bartosza Kozikowskiego, prezes zarządu Lajka Co., wydawnictwa odpowiedzialnego m.in. za reedycję "Gdzie jest Eis?" Eisa.

video
dodano: 2021-05-13 17:41 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Parzel x DJ Mariano udostępnili trzeci singiel zapowiadający album „PARADYGMAT”. W sentymentalną podróż do przeszłości zabierają nas razem z Pryksonem Fiskiem i Fasolą.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2020-08-02 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Debiutancki legal Pryksona Fiska pt "K02M02" można już znaleźć w sieciach streamingowych, a z tej okazji porozmawialiśmy z raperem z Siedlec o jego dotychczasowej drodze, współpracy z Guilty Simpsonem czy tym, jak doszło do połączenia sił z Włodim, który wcielił się w rolę producenta wykonawczego albumu...

dodano: 2020-08-01 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Prykson Fisk ma powody do zadowolenia - jego "K02M02" zadebiutowało na 5 miejscu notowania OLiS. Teraz raper publikuje na streamingach cały materiał, a dodatkowo serwuje nam klip z udziałem Włodiego!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-07-21 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ukazujący się w tym tygodniu na streamingach debiut podziemnego wyjadacza Pryksona Fiska zaskakuje m.in. tym, że w roli producenta wykonawczego spotykamy tam Włodiego - warszawski weteran debiutuje tym samym w takiej roli. Dlaczego zdecydował się na taką artystyczną opiekę nad płytą Pryksona?

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-07-18 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już tylko tydzień do premiery na streamingach "K02M02" - debiutanckiego albumu Pryksona Fiska, który na krążku zgromadził tak doborowe postaci jak Włodi, Hades czy Guilty Simpson. Na zaostrzenie apetytu raper serwuje nam jeszcze jeden singiel, zarazem informując o wyprzedaniu specjalnej wersji preorderu płyty - zamawiać można już tylko wersję standardową.

Tagi:
dodano: 2020-06-23 21:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

"Pan Aleksander aka Prykson Fisk aka Fred Flin100NER to 180 kg żywego hip-hopu. Beat-boxer, MC i DJ, związany z kulturą Hip-Hop od 2003 roku. Prykson to doświadczony psychonauta, a zarazem właściciel domowego studia KOMORA REC. Twórca i autor 17 albumów i mixtejpów. Reprezentant ekipy MOST BLUNTED, KOLOKOS oraz jeden z założycieli Renegatów Funku i Dusty Vibez. Nawijał pod bity w każdym klimacie od dubstepu, grime, drum and bass przez rap, kończąc na jazzie i funku. Fan dobrego jedzenia, undergroundowej muzyki, wielowymiarowej sztuki wizualnej i teorii spiskowych. Doświadczony smakosz życia i znany osiedlowy znachor. Spełnia się również jako warsztatowiec, od lat zajmując się promowaniem Beat-Boxu, a ze swoimi warsztatami odwiedził niezliczoną liczbę miejsc w Polsce i za granicą" - czytamy w obszernej informacji prasowej. Wszystko z okazji nadciągającego debiutu Pryksona pt "Ko2mo2"!

Jego debiutancki krążek to kosmiczna podróż wychodząca z klasycznych brzmień, oscylujących w stylistyce lofi i boombap, angażująca zapomniany ostatnimi czasy element Hip-Hopu, jakim jest Dj.

kategorie:
dodano: 2020-06-23 21:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Debiutancki krążek Pryksona Fiska to międzygalaktyczna podróż wychodząca z klasycznych brzmień, oscylujących w stylistyce lofi i boombap, angażująca zapomniany ostatnimi czasy element hiphopu jakim jest DJ.
 
Wśród producentów znajdziecie całą plejadę najbardziej utalentowanych bitmakerów m.in. – Spear Oh, Ridiculous Preem, Dj Mariano MBH, Kocur, BKND Beats, Siódmy, Smokin Prod, Moo Latte, Miroff, 1988, Młody oraz Lord Barto’cut 12. Mix i master płyty wyszedł z pod ręki Szweda.

Producentem wykonawczym albumu jest Paweł Włodi Włodkowski. Na albumie udzielili się lirycznie – poza Włodim, brat Pryksona aka Chlorian Świnicz, Hades, a także ulubiony raper J Dilli – Guilty Simpson.

Projekt graficzny albumu, za który odpowiada Maciej Indyk ze Studia MA-IN, powstał na bazie obrazów inspirowanych kawałkami z płyty, autorstwa Kamila Stańczaka. Nietuzinkowego artysty, który znany jest z eksperymentowania z malarstwem w epoce pomalarstwa i pobanalizmu. Na bazie kawałków do płyty powstała również debiutancka micropowieść, będąca pamiętnikiem z zapisków z podróży, ktorej autorem jest Staś Len

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-09-06 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Prykson Fisk i KOKO dołączają do Visioners Label. Dociekliwi fani rapu pewnie już to wiedzą, ponieważ raperzy od kilku dni zajawiają temat na swoich społecznościówkach. Teraz dotarł do nas oficjalny komentarz wytwórni.

Już na początku czerwca, po oficjalnym launchu labelu Visioners i ogłoszeniach o dołączających artystach było wiadomo, że wytwórnia ma szerokie plany i będzie rozpychać się na rynku w walce o uwagę słuchaczy. I zgodnie z zapowiedziami PONO dzieją się właśnie duże rzeczy.