Jimek

Jimek

dodano: 2024-03-10 21:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Wielu słuchaczy narzeka na to, że rap coraz mocniej miesza się z innymi gatunkami, a powiązanie 4 elementów rozmywa. Jednak wciąż dzieje się wiele rzeczy, które można określić mianem "Hip-Hop 100%. Postaramy się wyeksponować je w tym artykule, patrząc zarówno na USA jak Polskę. Kolejność alfabetyczna.

Traktujcie to jako małe uzupełnienie do trwających jeszcze do czwartku głosowań w Popkillerach 2024 i uchwycenie wydarzeń, które potrafią wymykać się sztywnym kategoriom. Wiele akcji spod szyldu "Hip-Hop 100%" dzieje się na uboczu poza dużą uwagą, więc jeśli coś znaczącego pominęliśmy to dawajcie znać w komentarzach!

video
dodano: 2023-09-15 18:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już jutro Jimek przejmie Stadion Śląski, by wspólnie z gośćmi i orkiestrą zabrać nas w podróż przez Historię Polskiego Hip-Hopu. Drugi epizod tej wielkiej produkcji ma w zamierzeniu jeszcze przebić koncert na Bemowie, a na scenie pojawią się tacy artyści jak Molesta, Kaliber 44, O.S.T.R., Grammatik, Fenomen, Pezet, Onar, Paktofonika, Wzgórze Ya-Pa 3, ale też Otsochodzi, Young Leosia z Bambi czy Szczyl. Komplet szczegółów znajdziecie na wydarzeniu.

My porozmawialiśmy z Jimkiem o kulisach całego projektu, o jego "Historii Hip-Hopu", która stała się viralem w USA, a także o koncercie na Bemowie i przygotowaniach do show na Stadionie Śląskim.

dodano: 2023-02-17 15:50 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 1)
peja

Po przerwie wydawniczej trwającej ubiegły rok Peja wypuścił nowy numer "Azarenka" na bicie Magiery. Raper nie gryzie się w język i wspomina m.in. Jimka czy galę Popkillerów.

Tagi:
dodano: 2022-06-29 09:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Po długiej, bo ponad dwuletniej przerwie na scenie, JIMEK ponownie wziął na warsztat hip-hopowe klasyki, jednak tym razem skupił się na naszym rodzimym podwórku!

Efektem tego 12 czerwca 2022 na płycie bemowskiego lotniska najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny, JIMEK i 70-cio osobowa orkiestra symfoniczna spotkali się na jednej scenie, by razem zagrać kawałki, które wychowały całe pokolenia hip-hopowych wyznawców.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-06-08 23:32 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Po długiej, bo ponad dwuletniej przerwie na scenie, JIMEK ponownie bierze na warsztat hip-hopowe klasyki, jednak tym razem skupia się na naszym rodzimym podwórku!
Już 12 czerwca 2022, na płycie bemowskiego lotniska najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny, JIMEK i 70-cio osobowa orkiestra symfoniczna spotkają się na jednej scenie, by razem zagrać kawałki, które wychowały całe pokolenia hip-hopowych wyznawców. W tym - Molesta, Fenomen, ZIP Skład czy Wzgórze Ya-Pa 3!

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Relacje
dodano: 2019-06-10 12:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

9 czerwca 43 tysiące osób były świadkami pożegnania Miuosha z jego symfonicznymi projektami. Za nami Scenozstąpienie – największy biletowany koncert polskiego artysty w tym roku, który zwieńczył czteroletnią przygodę katowickiego rapera z NOSPR-em. Podczas widowiska na jednej scenie odbyły się dwa muzyczne spektakle: MIUOSH x JIMEK x NOSPR oraz MIUOSH I SMOLIK I NOSPR. Artystom towarzyszyli wspaniali goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

dodano: 2019-06-09 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na wczorajszym H&M Love Music miał miejsce specjalny koncert Jimka z orkiestrą oraz gośćmi specjalnymi... wśród nich nie zabrakło Taco i Quebo, którzy wspólnie wyszli na scenę, by wykonać "Tamagotchi" w wyjątkowej aranżacji.

video
dodano: 2017-05-16 14:05 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Fortepian, elektryczne skrzypce, saksofon, ale i odgłos domofonu, pracującej wiertarki czy rozbijającej się tafli lodu - w taki sposób fani wsparli "Projekt 30/90" Jimka. Z podesłanych mu blisko dwustu dźwięków producent stworzył utwór będący efektem końcowym całej akcji. Inicjatywę zakończył finał w warszawskim Teatrze Palladium, na którym zaprezentowano także klip do tego dzieła.

Tagi:
kategorie: News, Video
dodano: 2017-02-22 20:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, czy nie - masz szansę znaleźć się w utworze Radzimira "Jimka" Dębskiego. Wszystko za sprawą projektu muzycznego 30/90, który kompozytor realizuje wraz z marką Wyborowa. "Najbardziej nie mogę się doczekać, aby wykorzystując technikę samplingu, umożliwić każdemu kto chce stać się gwiazdą rocka albo wirtuozem instrumentu, realizację marzeń, nawet jeżeli ta osoba nie jest muzykiem" - mówi Jimek. "Jednocześnie uwielbiam i przeraża mnie to, że nie mam pojęcia, jaki ten utwór będzie finalnie. Początkowy szkic utworu zamieszczam na stronie, rzucam pierwszy pomysł i na bieżąco będę sprawdzał i reagował na to, co przysyłają ludzie. Od kiedy moje życie zmieniło się dzięki internetowemu konkursowi czekałem na okazję, żeby zrobić coś takiego. Jestem pewien, że dzięki temu uda się poznać wielu piekielnie utalentowanych ludzi" - dodaje. Swoje nagrania można wysyłać do 15 marca.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Video
dodano: 2016-11-06 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Radzimir "Jimek" Dębski, po świetnym przyjęciu jego wspólnych dokonań z Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, udał się do naszych zachodnich sąsiadów, aby kontynuować pomysł tworzenia rapu w orkiestrowej aranżacji. Kompozytor podjął współpracę z MoTripem, niemieckim raperem, którego kariera wystrzeliła w górę rok temu dzięki hitowi "So wie du bist". Efektem wspólnej pracy muzyków jest koncertowy album "Mosaik" - sprawdźcie porywające nagranie prosto z berlińskiego Konzerthaus.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-12-11 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Z okazji 8 urodzin Fandango Records, 18 grudnia na scenie katowickiego MegaClubu pojawią się najważniejsi obecnie reprezentanci labelu oraz wykonawcy, którzy inicjowali jego działalność. Nie będzie to standardowy koncert - na tę okazję stworzono specjalny livebandowy projekt pod nazwą "FANDANGO ORKIESTRA", który zagwarantuje, że ten muzyczny przelot przez 8 lat i 33 albumy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Tego wieczoru ekipa zagra numery, których nie usłyszycie już nigdzie na żywo, w składzie, który prawdopodobnie już nigdy nie spotka się na jednej scenie!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-07-27 23:54 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

17 czerwca do sklepów trafiło koncertowe wydawnictwo zawierające materiał zrealizowany podczas marcowych koncertów Miuosha, Jimka i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Płyty ze sklepów znikają w szaleńczym tempie, wynik samej przedsprzedaży wprowadził album na 5. miejsce listy OLiS, a cały świat udostępnia i zachwyca się bisem Jimka. Fandango Records prezentuje kolejne video z tego projektu - tym razem do utworu "Dowód". Album zakupić można w sklepach w całej Polsce oraz zamówić TUTAJ.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video, Patronaty
dodano: 2015-06-21 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

17 czerwca do sklepów trafiło koncertowe wydawnictwo zawierające materiał zrealizowany podczas marcowych koncertów Miuosha, Jimka i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Płyty ze sklepów znikają w szaleńczym tempie, wynik samej przedsprzedaży wprowadził album na 5. miejsce listy OLiS, a cały świat udostępnia i zachwyca się bisem Jimka. Biorąc pod uwagę to i samą formę wydania albumu nie da się nie zauważyć, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym i dotychczas nieodnotowanym na rodzimej scenie. Fandango Records ma przyjemność oddać w Wasze ręce kolejną część tego projektu - video utworu "Reprezent" z gościnym udziałem Joki, znanego z formacji Kaliber 44.

Tagi:
video
dodano: 2015-06-03 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Do sklepowej premiery wydawnictwa MIUOSH x JIMEK x NOSPR "2015" zostały dwa tygodnie. Dzisiaj prezentujemy kolejny materiał, który trafił na ten dwupłytowy album. Z okazji premiery krążka producent całego zamieszania przygotował również kolejne specjalne wydarzenia.

Tagi:
video
dodano: 2015-05-27 19:18 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 17 czerwca do sklepów trafi album MIUOSH x JIMEK x NOSPR - "2015". Wydawnictwo to zapis pierwszego na świecie koncertu łączącego muzykę w pełni symfoniczną i rap, wzbogacone o DVD zawierające video z koncertu oraz film dokumentalny z przygotowań i prób do niego. Od dzisiaj można sobie zagwarantować przedpremierowy odbiór własnego egzemplarza! Przedsprzedaż wydawnictwa ruszyła na stronie http://miuosh-jimek.com. Poniżej także koncertowe video do utworu "Bawełna".

Tagi:

Strony