Kobik

Kobik

video
dodano: 2023-05-23 15:30 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Światło ujrzał nowy singiel Kobika „Wbrew sobie”. Krakowski raper pokazuje, że stylistycznie pozostaje wierny swoim korzeniom i stawia przede wszystkim na lirykę i agresywną nawijkę, czyli to co fani ulicznego rapu lubią najbardziej. „Wbrew sobie” to swego rodzaju manifest Kobika i jego diagnoza na temat swojego miejsca na szybko zmieniającej się rap scenie. Kobik daje słuchaczom jasno do zrozumienia, że jest świadom, że rap staje się muzyką mainstreamową i komercyjną, ale nie ma zamiaru brać udziału w „wyścigu po wyświetlenia” i stawia przede wszystkim na bycie w zgodzie ze sobą i robienie muzyki, którą od lat kocha.

Tagi:
dodano: 2022-01-22 20:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

W utworze „AYYO” gościnnie usłyszeć można Deysa oraz Franka, a za produkcję odpowiada Bodhi. Nowy numer zapowiada zbliżający się mixtape Kobika „ZERODWANA BOYZ MIXTAPE”, który ujrzy światło dzienne już wkrótce.

Tagi:
video
dodano: 2022-01-04 19:31 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Sram na to" to kolejny numer Kobika promujący mixtape "Zerodwana Boyz". Produkcją kawałka zajęli się ADZ i Leśny.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2022-01-04 19:16 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Luźny mixtape Kobika, który nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży. Gościnnie Ćpaj Stajl, Deys, Sapi Tha King, Kukon, Sarius, Frank, Dexter, Last Dance, Ogano, Jabba oraz Biera.

Tracklista: nieznana

Tagi:
kategorie: Polska, USA, Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2021-10-19 12:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Bardzo ciekawą kooperację zaserwował nam Maciej Spons, czyli założyciel indie labelu Miami Hit Music - w którym pierwsze kroki na scenie stawiał Bedoes - w postaci singla "What Up". Na utworze pojawili się Kobik z BORcrew oraz Stevie Stone, czyli członek legendarnej wytwórni Strange Music, zarządzanej niegdyś przez Tech N9ne'a. To jest dopiero początek ciekawych gościnek, które udało się Sponsowi skompletować - na nadchodzącym albumie usłyszymy też członków grup Slaughterhouse czy Dogg Pound.

video
dodano: 2021-05-07 18:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Premiera nowego albumu Kobika, zatytułowanego "Bazarr", już 21 maja. Na dwa tygodnie przed tym wydarzeniem krakowski raper publikuje utwór "J. Prince Freestyle", który otwiera cały krążek i jest swego rodzaju intrem albumu. Autorem bitu jest Zacheyak.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-08 17:14 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Nowy album Kobika „Bazarr” ukaże się już w maju, raper intensywnie promuje zbliżający się krążęk i serwuje słuchaczom trzeci już klip zapowiadający ten materiał. Światło dzienne ujrzał właśnie obrazek do numeru „Proszę słucham”, w którym gościnnie pojawiają się reprezentanci niemieckiej ekipy 102 Boyz – mającej niemal milion słuchaczy miesięcznie w Spotify.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-27 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Kobik jakiś czas temu przeniósł się z BOR Records do Warner Music Poland. W najnowszej rozmowie u Winiego krakowski raper zdradził powód dla którego zmienił wytwórnię.

Tagi:
video
dodano: 2021-01-29 09:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Po zmianie wytwórni na majorsowy Warner i wydaniu EP-ki "Phantom", Kobik rozpoczyna promocję pełnoprawnego LP pod skrzydłami nowego labelu. "Smok" to pierwszy singiel promujący z gościnnym udziałem Kabe.

Tagi:
video
dodano: 2020-12-12 19:15 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Najnowszy singiel Choina, rapera z Lidzbarka Warmińskiego jest drugim, który zapowiada album „Widzę Więcej”. W utworze „Plaga” usłyszeć można gościnne zwrotki Kobika oraz Głowa PMM. Singiel jest już dostępny w największych serwisach z muzyką cyfrową, natomiast na kanał youtubowy Soul Records trafił klip. Za produkcję numeru odpowiada Myno.

video
dodano: 2020-11-13 14:13 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Niedawno wiele spekulacji wzbudziło odejście Kobika z BOR Records. Raper przeszedł do Warner Music Poland, zakładając przy tym nowy kanał. Wczoraj ukazał się pierwszym singiel na owym kanale zapowiadający EP-kę Kobika, "PHANTOM EP". Za produkcję kawałka "Pesos" odpowiada Cheez, natomiast gościnnie udzielił się w nim Sarius.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-07 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Domniemania o odejściu Kobika z BOR Records okazały się prawdą - raper od teraz będzie wydawał przy wsparciu Warner Music Poland. Wiele osób odebrało to jako odejście z ekipy, czyli BORCREW, na co od razu zareagował Paluch. Szef BOR potwierdził, że Kobik pozostaje w ekipie, a hashtagi pod nowym postem krakowskiego rapera zdają się to tylko potwierdzać.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-14 16:47 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Werter" zapowiada nową EP-kę Kobika, "PHANTOM", która ukaże się już w grudniu tego roku. Jest to drugi singiel, po tytułowym, który ukazał się w zeszłym tygodniu. Numer wyprodukował Litt Willson.

Tagi:
video
dodano: 2020-10-07 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Głowa" to kolejny singiel Bersona wydany pod szyldem Def Jamu, za którego produkcję ponownie odpowiada @atutuowy. Gościnnie w klipie wystąpili reprezentanci Krakowa i Szczecina, Kobik i Głowa PMM.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-06-29 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jednym z najbardziej komentowanych ruchów na scenie w ostatnim czasie było dołączenie Szpaka do chillwagonu, co wywołało też gorące dyskusje wśród fanów. Pisaliśmy Wam już jak ten ruch skomentował Paluch, teraz parę słów od siebie dodał również Kobik.

Strony