Kobik

Kobik

video
dodano: 2023-11-11 13:30 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Kobik serwuje kolejny singiel, mieszający klasyczne southowe brzmienie z mocno swojskim klimatem. "WhiteBoySwag" to pokaz stylówki krakowskiego rapera, w otoczeniu graffiti i... koparki.

Tagi:
dodano: 2023-10-28 23:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Kolejna porcja świeżości z minionego tygodnia, od albumów po single zapowiadające nadchodzące projekty. Co warto przesłuchać? Sprawdźcie!

video
dodano: 2023-10-25 20:59 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

Kobik nadciąga z kolejnym albumem, na którym czeka nas dużo pełnokrwistego rapu w stylu hołdującym zarówno klasyce jak i nowym brzmieniom. W najnowszym singlu "Gibon Skład" krakowski raper wspomina stare czasy i zestawia je z nowymi, dając też ukłon dla klasycznej formacji Gib Gibon Skład - ale i dla Obrońców Tytułu, o czym słyszymy w refrenie.

Tagi:
dodano: 2023-10-01 14:24 przez: Redakcja (komentarze: 3)

Kobik nadciąga z piątym solowym albumem! Płyta reprezentanta BORCREW i Warner Music Poland zatytułowana ‘Soulja Life/Małopolski Stan’ ukaże się 16 listopada. Materiał zawiera 16 premierowych tracków, za których produkcję odpowiedzialni są między innymi Worek, ChinoAP, Opiat GCBW czy Icebergwantabag, który współpracował z takimi artystami jak Polo G, YG, czy Lil Baby.

Tagi:
video
dodano: 2023-09-16 09:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Po ostatniej serii singli otrzymujemy od Kobika kolejny utwór i trochę szczegółów dotyczących najbliższych planów reprezentanta BORCREW i Warner Music Poland. Na youtube i we wszystkich serwisach streamingowych odsłuchać można utwór zatytułowany "Slalom". Gościnnie usłyszeć można, bardzo dawno nie słyszanego, Jana-Rapowanie. Mało kto wpadłby na takie połączenie artystów, a jednak powstało i możemy sprawdzić dwa kontrastowe style z krakowskiej sceny.

video
dodano: 2023-07-27 22:37 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Kobik zdążył nas przyzwyczaić, że pomimo zmieniającego się ciągle krajobrazu muzycznego, ciągle stawia na to, za co słuchacze pokochali rap. Dynamiczna nawijka przepełniona skillem, brak zbędnego efekciarstwa, naturalność i przede wszystkim przekaz.

"Forteca Flow" to surowy przelot w starym stylu, gdzie na pierwszym planie jest rap i bezkompromisowe linijki.

Tagi:
video
dodano: 2023-05-23 15:30 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Światło ujrzał nowy singiel Kobika „Wbrew sobie”. Krakowski raper pokazuje, że stylistycznie pozostaje wierny swoim korzeniom i stawia przede wszystkim na lirykę i agresywną nawijkę, czyli to co fani ulicznego rapu lubią najbardziej. „Wbrew sobie” to swego rodzaju manifest Kobika i jego diagnoza na temat swojego miejsca na szybko zmieniającej się rap scenie. Kobik daje słuchaczom jasno do zrozumienia, że jest świadom, że rap staje się muzyką mainstreamową i komercyjną, ale nie ma zamiaru brać udziału w „wyścigu po wyświetlenia” i stawia przede wszystkim na bycie w zgodzie ze sobą i robienie muzyki, którą od lat kocha.

Tagi:
dodano: 2022-01-22 20:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

W utworze „AYYO” gościnnie usłyszeć można Deysa oraz Franka, a za produkcję odpowiada Bodhi. Nowy numer zapowiada zbliżający się mixtape Kobika „ZERODWANA BOYZ MIXTAPE”, który ujrzy światło dzienne już wkrótce.

Tagi:
video
dodano: 2022-01-04 19:31 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Sram na to" to kolejny numer Kobika promujący mixtape "Zerodwana Boyz". Produkcją kawałka zajęli się ADZ i Leśny.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2022-01-04 19:16 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Luźny mixtape Kobika, który nigdy nie trafi do regularnej sprzedaży. Gościnnie Ćpaj Stajl, Deys, Sapi Tha King, Kukon, Sarius, Frank, Dexter, Last Dance, Ogano, Jabba oraz Biera.

Tracklista: nieznana

Tagi:
kategorie: Polska, USA, Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2021-10-19 12:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Bardzo ciekawą kooperację zaserwował nam Maciej Spons, czyli założyciel indie labelu Miami Hit Music - w którym pierwsze kroki na scenie stawiał Bedoes - w postaci singla "What Up". Na utworze pojawili się Kobik z BORcrew oraz Stevie Stone, czyli członek legendarnej wytwórni Strange Music, zarządzanej niegdyś przez Tech N9ne'a. To jest dopiero początek ciekawych gościnek, które udało się Sponsowi skompletować - na nadchodzącym albumie usłyszymy też członków grup Slaughterhouse czy Dogg Pound.

video
dodano: 2021-05-07 18:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Premiera nowego albumu Kobika, zatytułowanego "Bazarr", już 21 maja. Na dwa tygodnie przed tym wydarzeniem krakowski raper publikuje utwór "J. Prince Freestyle", który otwiera cały krążek i jest swego rodzaju intrem albumu. Autorem bitu jest Zacheyak.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-08 17:14 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Nowy album Kobika „Bazarr” ukaże się już w maju, raper intensywnie promuje zbliżający się krążęk i serwuje słuchaczom trzeci już klip zapowiadający ten materiał. Światło dzienne ujrzał właśnie obrazek do numeru „Proszę słucham”, w którym gościnnie pojawiają się reprezentanci niemieckiej ekipy 102 Boyz – mającej niemal milion słuchaczy miesięcznie w Spotify.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-27 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Kobik jakiś czas temu przeniósł się z BOR Records do Warner Music Poland. W najnowszej rozmowie u Winiego krakowski raper zdradził powód dla którego zmienił wytwórnię.

Tagi:
video
dodano: 2021-01-29 09:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Po zmianie wytwórni na majorsowy Warner i wydaniu EP-ki "Phantom", Kobik rozpoczyna promocję pełnoprawnego LP pod skrzydłami nowego labelu. "Smok" to pierwszy singiel promujący z gościnnym udziałem Kabe.

Tagi:

Strony