Guilty Simpson

Guilty Simpson

kategorie:
dodano: 2024-06-15 22:42 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Guilty Simpsona i Konga The Artisana.

Tracklista:

01. U-N-I
02. Giants Of The Fall feat. The Alchemist
03. War Of Attrition
04. We Own The Night
05. Silly Old Me
06. Legalize Dope
07. Junk Food
08. Off The Grid

kategorie:
dodano: 2023-10-15 18:17 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Guilty Simpsona i Uncommon Nasa.

Tracklista:

01. Spillage feat. Shortrock
02. Fast Talk Maturity
03. Smoker's Guilt
04. The Devil
05. The Era That Doesn't Know feat. Guillotine Crowns & Short Fuze
06. S.T.F.U.
07. Easy
08. Can't Trust Them feat. Shortrock
09. Stakeouts feat. Quelle Chris
10. Ratz
11. Rumble
12. Storms Coming

 

video
dodano: 2023-10-04 14:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Połączenie na linii Poznań-Detroit w singlu z płyty producenckiej Aliasa Blekaut "Projekt: Wdzięczność". Peja skrzyżował mikrofony z wychowankiem J Dilli i jednym z najlepszych leniwych flow w grze, Guilty Simpsonem!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Premiery, R&B, Trap
dodano: 2022-07-31 15:51 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

No i mamy weekend. Czas zatem na podsumowanie najważniejszych premier mijającego tygodnia.

kategorie:
dodano: 2022-07-30 21:17 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowe solo od Guilty Simpsona.

Stream:

 

dodano: 2022-03-27 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

W zeszłym roku wyszło mnóstwo mniej lub bardziej udanych albumów. Było tego tyle, że część prawdziwych, wartych uwagi perełek mogła co poniektórym umknąć. Dlatego z okazji startu głosowań na Amerykański Album Roku w Popkillerach 2022 postanowiłem zebrać dziesięć najciekawszych, moim zdaniem, krążków z klasycznego rapu, na które warto zwrócić uwagę. Motywem przewodnim tej listy są po prostu dobre, ciekawe, pełne niebanalnych metafor linijki i kozackie bity. Głównie z bębnami, ale zdarzają się też i bez. Pominąłem jedynie najgłośniejsze pozycje, które każdy fan korzennego brzmienia na pewno już słyszał - takie jak dwa albumy od Nasa.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2020-08-02 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Debiutancki legal Pryksona Fiska pt "K02M02" można już znaleźć w sieciach streamingowych, a z tej okazji porozmawialiśmy z raperem z Siedlec o jego dotychczasowej drodze, współpracy z Guilty Simpsonem czy tym, jak doszło do połączenia sił z Włodim, który wcielił się w rolę producenta wykonawczego albumu...

dodano: 2020-06-23 21:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

"Pan Aleksander aka Prykson Fisk aka Fred Flin100NER to 180 kg żywego hip-hopu. Beat-boxer, MC i DJ, związany z kulturą Hip-Hop od 2003 roku. Prykson to doświadczony psychonauta, a zarazem właściciel domowego studia KOMORA REC. Twórca i autor 17 albumów i mixtejpów. Reprezentant ekipy MOST BLUNTED, KOLOKOS oraz jeden z założycieli Renegatów Funku i Dusty Vibez. Nawijał pod bity w każdym klimacie od dubstepu, grime, drum and bass przez rap, kończąc na jazzie i funku. Fan dobrego jedzenia, undergroundowej muzyki, wielowymiarowej sztuki wizualnej i teorii spiskowych. Doświadczony smakosz życia i znany osiedlowy znachor. Spełnia się również jako warsztatowiec, od lat zajmując się promowaniem Beat-Boxu, a ze swoimi warsztatami odwiedził niezliczoną liczbę miejsc w Polsce i za granicą" - czytamy w obszernej informacji prasowej. Wszystko z okazji nadciągającego debiutu Pryksona pt "Ko2mo2"!

Jego debiutancki krążek to kosmiczna podróż wychodząca z klasycznych brzmień, oscylujących w stylistyce lofi i boombap, angażująca zapomniany ostatnimi czasy element Hip-Hopu, jakim jest Dj.

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-01-12 17:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Na wstępie od razu przyznam, że SoulPete’a kojarzyłem wcześniej, znałem pojedyncze produkcje i wiedziałem, że spodziewać się można klimatów twardo stąpających po zadymionych ulicach Motor City… ale to tyle. Nie znałem w całości jego projektów nagranych z rodzimymi MC’s znad Wisły, nie traktowałem „SoulRaw” jako przede wszystkim pokazu stylu gospodarza – w dużej mierze do sprawdzenia zmusiła mnie tracklista i featuringi. Dlaczego? Jako gość wychowany na amerykańskim rapie i wciąż słuchający przeważnie artystów zza Oceanu, widząc obok siebie takie ksywki jak Oddisee, Blu, Supastition, Smif N Wessun czy Hezekiah, wiedziałem, że nie mogę tego przegapić.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-11 19:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)

Pochodzący z wydanej niedawno składanki „ShadyXV” numer „Detroit Vs. Everybody” zebrał mnóstwo pochlebnych opinii, lecz miał również jeden minus – taki mianowicie, że zmieściło się na nim jedynie czterech raperów z Motor Town (Eminem, Royce Da 5'9'', Big Sean i Danny Brown) plus śpiewająca refren Dej Loaf. Ale apetyty tych nienasyconych powinien zaspokoić oficjalny remiks rapowego hymnu Detroit, na którym swoimi umiejętnościami popisuje się... aż czternastu emcees, w tym Black Milk i Guilty Simpson. Odsłuch poniżej. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-10 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Bardzo ciekawa premiera napływa do nas z Chicago. Undergroundowy producent A-Villa przy wsparciu labelu Closed Sessions wypuścił swój materiał "Carry On Tradition". 16 numerów, około 40 gości, ponad godzina solidnego rapu.

Tytuł debiutanckiego krążka A-Villa zaczerpnięty został z linijki AZ z numeru "Life's a Bitch". "Carry On Tradition" to również pierwszy singiel tego materiału. Odzwierciedla on klimat całej płyty. W numerze tym usłyszymy Mikkey Halsteda i Big Pooha, którego Villa był wielkim fanem za czasów Little Brother.

Ten materiał to spełnienie marzeń dla chicagowskiego beatmakera. Pracował nad nim ponad trzy lata, w chwilach wolnych od pracy w banku i wychowywaniem córeczki. Udało mu się zebrać pokaźne grono wyśmienitych MC's. Są tu takie tuzy jak Lil Fame, Cormega, Ras Kass, Noreaga, Kool G Rap, Inspectah Deck, Sean Price, AZ czy Havoc. Są też reprezentanci nieco młodszej generacji: Fashawn, Skyzoo, Elzhi, Freddie Gibbs, Termanology czy Rapsody.

Jak sam ocenia A-Villa "Carry On Tradition" to dzieło jego życia i nie sądzi żeby udało mu się jeszcze zrobić podobny materiał. Cieszmy się więc tym bardziej bo naprawdę jest czym!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-28 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Skyzoo i Torae - to połączenie samo w sobie jest intrygujące dla miłośników niezależnego brzmienia z eastcoastu. A jeżeli na dokładkę dostajemy Seana Price'a i Guilty Simpsona oraz Black Milka na bicie to znaczy nie tylko, że Barrel Brothers spotyka Random Axe... ale także, że pora szykować się na boombapowy ogień.

video dnia
dodano: 2014-05-22 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Soulpete - Undisputed Champs ft. Guilty Simpson & Dj Ace

Dlaczego: Kolejnym singlem z bombowo zapowiadającego się "Soul Raw" jest kooperacja SoulPete'a z posiadaczem niepodrabialnej, leniwej stylówki, przesympatycznym Guilty Simpsonem z Detroit. Całość już 30 maja!

Strony