Big K.R.I.T.

Big K.R.I.T.

dodano: 2022-09-25 18:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Lato się skończyło i zaraz koniec września, ale żeby jeszcze podtrzymać trochę słoneczny klimat w głośnikach, przygotowaliśmy zestawienie kilku płyt, które skutecznie zabiorą was z powrotem na słoneczną plażę. Bo kto powiedział, że wakacje nie mogą potrwać trochę dłużej?

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2022-04-09 21:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Mamy koniec tygodnia, więc tradycyjnie czas na zebranie do kupy wszystkich najważniejszych premier mijających siedmiu dni.

dodano: 2022-03-16 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Trzech starych rapowych wyjadaczy zrobiło album z producentem i DJ'em o ksywie Girl Talk. Krążek "Full Court Press" ma się ukazać już 8 kwietnia nakładem Asylum/Taylor Gang.

kategorie:
dodano: 2022-02-17 23:08 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album króla Missisipi.

Tracklista:

01. Fire (Interlude)
02. Southside Of The Moon
03. Show U Right
04. Rhode Clean
05. Earth (Interlude)
06. Cum Out To Play
07. Just 4 You
08. So Cool
09. Water (Interlude)
10. Boring
11. Would It Matter
12. Generational – Weighed Down
13. Wind (Interlude)
14. It’s Over Now
15. Wet Lashes & Shot Glasses ft. Rolynné
16. All The Time
17. More Than Roses

 

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-26 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Już niedługo ukaże się nowy longpplay od Big K.R.I.T.'a. Przed premierą płyty raper wypuścił kawałek zatytułowany "So Cool".

Tagi:
dodano: 2022-01-20 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Jedna z najważniejszych obecnie postaci w świecie jazzu, pianista i producent Robert Glasper szykuje się do wydania nowej płyty. Będzie to "Black Radio III". Muzykowi udało się do projektu zaprosić prawdziwą ekstraklasę gości.

video
dodano: 2020-02-22 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny tydzień, kolejny Drive By, a w nim sporo melodyjnego hip-hopu, trochę R&B, przegapione projekty roku 2019, znani wyjadacze, gorący nowi gracze jak i talenty z podziemia. Zapnijcie pasy, będzie się działo.

video
dodano: 2020-01-26 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Od koncertowania z Commonem, przez bycie producentem G-Unit i 50 Centa, nagrywki z Jay-Z, po wypracowanie sobie pozycji szanowanego na całym świecie muzyka jazzowego, jednego z najlepszych trębaczy tego pokolenia oraz artysty z prawdziwego zdarzenia, który nie zna muzycznych barier. Keyon Harrold, znany też jako "The Mugician", to postać absolutnie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-11-26 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Tegoroczny, czwarty oficjalny album Big K.R.I.T.'a zaskoczył fanów przede wszystkim faktem, iż po raz pierwszy w karierze artysta z Mississippi zdecydował się oddać muzyczne stery w ręce innych producentów, samemu produkując tylko jeden utwór. W rezultacie dostaliśmy krążek inny od poprzednich, co spora część słuchaczy przyjęła jako powiew świeżego powietrza i nowy zastrzyk energii dla Króla; druga część natomiast komentowała, iż brakuje im klasycznego brzmienia, które znają z poprzednich płyt i za które pokochali muzykę K.R.I.T.'a.

Będący obecnie w trasie koncertowej po USA Krizzle postanowił powrócić więc do rapu na własnych bitach - i to z jakim przytupem! Do Sieci trafiła bowiem oczekiwana od 2017 roku, piąta część znanej i lubianej sagi "My Sub" o nazwie "Ballad of The Bass (My Sub V)". Szykujcie subwoofery, jest moc!

Tagi:
video
dodano: 2019-11-22 08:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Równo miesiąc temu ruszył nowy sezon NBA, który zapowiada się na jeden z ciekawszych od lat. Koniec dominacji Golden State Warriors i liczne ruchy transferowe w lecie swtorzyły wielu nowych pretendentów do tytułu mistrzowskiego w roku 2020. Nie od dziś NBA wiąże się też ściśle z rapem i gwiazdami hip-hopu - ba, ambasadorem Toronto Raptors jest przecież Drake, a E-40 nie opuszcza żadnego meczu Golden State Warriors.

Do tego zacnego grona dołączył Big K.R.I.T., który wspólnie z Atlanta Hawks stworzył hymn zespołu, odtwarzany na ekranach w hali i zagrzewający Jastrzębie z ATL do walki przed każdym meczem.

Tagi:
video
dodano: 2019-11-18 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jednym z najbardziej unikalnych brzmieniowo utworów z tegorocznej płyty Big K.R.I.T.'a "K.R.I.T. Iz Here" był zdecydowanie hymn dla stanu, z którego pochodzi MC i producent wychowany w Meridian. Niesamowite muzycznie i wokalnie "M.I.S.S.I.S.S.I.P.P.I." opatrzone zostało równie klimatycznym teledyskiem, ukazującym rodzinne strony Krizzle'a, a także południową kulturę Mississippi. W klipie pojawiła się również mama artysty.

Tagi:
video
dodano: 2019-08-09 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Promocyjny tour Big K.R.I.T.'a z okazji wydania "K.R.I.T. Iz Here" trwa w najlepsze, a ten oprócz serii wywiadów dostarcza nam też wrażeń czysto muzycznych. W niedzielę na naszym kanale ukazała się druga część popkillerowego wywiadu z Królem z Mississippi, a parę dni temu MC i producent z Meridian pojawił się w rozgłośni Power 106 w Los Angeles, gdzie podjął wyzwanie od duetu dziennikarskiego LA Leakers i rzucił pełen pasji, emocjonalny i liryczny freestyle na bicie z utworu Franka Oceana "Novacane". Co za klimat! 

video
dodano: 2019-08-04 15:05 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Tydzień temu opublikowaliśmy pierwszą część naszego 45-minutowego wywiadu z Big K.R.I.T.'em świeżo po lipcowej premierze jego czwartego albumu "K.R.I.T. Iz Here", a dziś mamy dla was część drugą szczerej, wnikliwej rozmowy. W tej części Young Krizzle podzielił się z nami m.in. historią utworu "Believe", do którego oryginalnie miał dograć się Nipsey Hussle - ale nie zdążył; wspomniał ich jedyne muzyczne collabo - numer, który wyprodukował dla Nipa na mixtape "The Marathon" w 2010 roku, a także podzielił się refleksją na temat śmierci, dorobku i przesłania tragicznie zmarłego artysty z Crenshaw, jak i ulubionymi wspomnieniami z czasów, które spędzili razem. 

MC i producent z Mississippi opowiedział też o swojej zajawce na kosmiczne akcenty i inspiracje w muzyce - wyjaśniając genezę stworzenia swojej własnej planety na krążku "Cadillactica" i zestawiając ten projekt z kosmicznym "Outer Space" z nowej płyty. K.R.I.T. wytłumaczył też przesłanie takich utworów jak "Life In The Sun" i "High Beams", nakreślając ich związek ze swoją wędrówką z Mississippi, jak i walką z depresją. Co więcej, dowiedzieliśmy się, czy możemy liczyć na długo wyczekiwaną trasę po Europie!

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-31 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jeśli słuchaliście najnowszej płyty Big K.R.I.T.'a to waszej uwadze nie umknął pewnie jeden z najgłośniejszych numerów na trackliście "K.R.I.T. Iz Here" - wyczekiwany od dawna, nagrany w duecie z J. Cole'em numer "Prove It". Utwór ten trafił na nagłówki za Oceanem jednak nie tylko z samego faktu collabo Króla z Mississippi z głównodowodzącym Dreamville, a też ze względu na wyjątkowo osobistą, poruszającą zwrotkę Jermaine'a.

W swoim tekście Cole w niesamowity sposób opowiedział bowiem historię swojej pierwszej fanki - Felicii - wspominając czasy, gdy pojawiała się prawie na każdym jego koncercie, zaskakując skromnego chłopaka z Północnej Karoliny i co chwilę witając go w kolejnych miastach pod sceną. Jak się okazało, Felicia pracowała w Delta Airlines i miała zniżki na bilety lotnicze, które wykorzystywała właśnie, aby latać na występy Cole'a i okazywać mu swoje wsparcie. Kiedy natomiast jakiś czas temu sam artysta dowiedział się o poważnej chorobie Felicii, postanowił zadedykować jej całą zwrotkę i dodać jej siły i słów otuchy niepowtarzalnym występem w "Prove It". Odsłuch, historia i fragment wywiadu z Felicią w rozwinięciu.

Strony