Fivio Foreign, Vince Staples, Wiz Khalifa i inni - najważniejsze premiery tygodnia

Mamy koniec tygodnia, więc tradycyjnie czas na zebranie do kupy wszystkich najważniejszych premier mijających siedmiu dni.

Na początek Fivio Foreign i jego długo zapowiadany mainstreamowy debiut "B.I.B.L.E." Płyta zawiera siedemnaście numerów i jest po brzegi naładowana gościnnymi występami: Kanye West, Alicia Keys, A$AP Rocky, Lil Yachty, Ne-Yo to tylko kilka pojawiających się tu wykonawców. Swój nowy krążek wypuścił też Vince Staples. "Ramona Park Broke My Heart" pojawiło się niecały rok po poprzednim albumie rapera wydanym w czerwcu. Na bitach między innymi DJ Dahi i Mustard. Kolejną ważną premierą jest wspólny materiał od producenta Girl Talk, Wiza Khalify, Big K.R.I.T.'a i Smoke DZA. Panowie nagrywali "Full Court Press" na przestrzeni ostatnich kilku lat, a złożyło się na niego dziesięć utworów, co daje w sumie pół godziny muzyki.

Co poza tym? Z nowym albumem wjechała szwedzka supergwiazda Yung Lean. Gościnnie na "Stardust" pojawiają się między innymi FKA twigs i Skrillex. Można już także sprawdzać kolejny materiał od Gunplaya zatytułowany "ALL Bullshit Aside". W tym tygodniu jest też coś dla miłośników trapowego brzmienia. Wspólną płytę pt. "Last Ones Left" nagrali 42 Dugg i EST Gee. Na obydwu raperów możecie oddać swoje głosy w plebiscycie Popkillery 2022 w kategorii Odkrycie Roku. Fani klasycznego hip-hopu też powinni być w ten weekend zadowoleni, bo ukazały się dwie warte uwagi pozycje. Pierwszą jest "Start 2 Finish" Paula Walla i Termanology, w dużej mierze nagrane na bitach Statik Selektah, drugą zaś "On High Alert Vol. 4" producenta Real Bad Mana. Swoje zwrotki na płytę dostarczyli na przykład Stove God Cooks, Evidence, Masta Ace czy Marlon Craft. Najnowszą solówkę wydał też Billy Woods z duetu Armand Hammer. "Aethiopes" zostało w całości wyprodukowane przez Preservation, beat makera i DJ'a, którego możecie kojarzyć chociażby ze współpracy z Ka czy Mos Defem na "True Magic i "The Ecstatic". Na koniec dwa mocne uderzenia od pań. Swój debiutancki krążek wypuściła Coi Leray, córka Benzino, byłego właściciela magazynu The Source. Na "Trendsetter" udało jej się zebrać imponującą listę gości: między innymi G Herbo, Lil Durka, H.E.R. i Polo G. Drugi solowy materiał w karierze dostarczyła także Syd z soulowej grupy The Internet, związanej kiedyś z kolektywem Odd Future. "Broken Hearts Club" liczy trzynaście utworów i zawiera gościnne udziały między innymi Smino i Kehlani. Ciekawostka: jednym z producentów na płycie jest legendarny Rodney "Darkchild" Jenkins, ten od "Say My Name" Destiny's Child. Wszystkie tracklisty i okładki do sprawdzenia w naszym dziale Premier Płytowych.

Linki do poszczególnych nowości z tego tygodnia:

Fivio Foreign "B.I.B.L.E."

Vince Staples "Ramona Park Broke My Heart"

Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., Smoke DZA & Girl Talk "Full Court Press"

Yung Lean "Stardust"

Gunplay "ALL Bullshit Aside"

42 Dugg & EST Gee "Last Ones Left"

Paul Wall & Termanology "Start 2 Finish"

Real Bad Man "On High Alert Vol. 4"

Billy Woods & Preservation "Aethiopes"

Coi Leray "Trendsetter"

Syd "Broken Hearts Club"

Fivio Foreign, Kanye West, Alicia Keys - City of Gods (Official Video)

Vince Staples, Mustard - Ramona Park Broke My Heart : MAGIC

Girl Talk, Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., and Smoke DZA  - Put You On (Animated Video)

Yung Lean ft. FKA twigs - Bliss (Official Video)

Gunplay - Aunty Hold Up (feat. Bobby Fishscale) (Official Video)

EST Gee, 42 Dugg - Thump Sh*t (Official Music Video)

Termanology, Paul Wall - No Asterisk

Real Bad Man - This is What it Is Ft. Marlon Craft [Official Audio]

Sauvage

Coi Leray & Nicki Minaj - Blick Blick! (Official Video)

Syd, Lucky Daye - CYBAH (Official Video)

 

 

Miami stick drill
Tyle czekania i Fivio trochę chujowy ten album puścił, już wolę Vince Staples posłuchać bo puścił lepszy album. Big drip albo jumpin od Fivio, to było mocne a ten album bieda. Yung Lean jeszcze do sprawdzenia i może Gunplay bo kiedyś lubiłem posłuchać

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>