Fashawn

Fashawn

dodano: 2021-10-24 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Jest końcówka tygodnia, dlatego przypomnieć o najważniejszych premierach mijających siedmiu dni.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-10-22 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Fashawn swój ostatni materiał, "Manna", wypuścił w 2017 roku. Raper znany ze współpracy z Exile'em wraca teraz z nowym wydawnictwem "All Hail The King", nagranym wspólnie z producentemi Sir Veterano.

kategorie:
dodano: 2021-10-19 17:50 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny materiał współpracującego często z Exile'em Fashawna i producenta Sir Veterano.

Tracklista:

01. The Return.
02. Robe (feat. Elzhi)
03. All Hail the King
04. Crown Royal (feat. Dj Revolution)
05. Here Ye!.mp3
06. Castle (feat. Aloe Blacc)
07. To Be King
08. This Town
09. Heart of a Lion (feat. Planet Asia)

video
dodano: 2021-05-01 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dumnie reprezentujący Brooklyn i tamtejszy styl nawijki raper Amari Mar, z którym mieliśmy okazję spotkać się w Nowym Jorku w 2018 roku, wydał niedawno swój najnowszy krążek. "Grand Rising" to inspirowany złotą erą lat 90. i boom-bapowym brzmieniem album oparty na soulowo-jazzowych samplach, pełen przemyślanych, stawiających na przekaz i technikę tekstów gospodarza. Gościnnie na mikrofonie wsparli Amariego m.in. kalifornijski wymiatacz Fashawn oraz J Nolan. 

video
dodano: 2020-02-22 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny tydzień, kolejny Drive By, a w nim sporo melodyjnego hip-hopu, trochę R&B, przegapione projekty roku 2019, znani wyjadacze, gorący nowi gracze jak i talenty z podziemia. Zapnijcie pasy, będzie się działo.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2018-08-25 15:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

30 sierpnia w Krakowskim klubie Poli i dzień później 31 sierpnia w Katowickim klubie Centrum, wystąpi Fashawn, jeden z czołowych reprezentantów młodego pokolenia rapu w USA i członek wytwórni Nasa - Mass Appeal.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-26 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Prawie równy rok temu, niedługo po głośnych zabójstwach Altona Sterlinga & Philando Castile'a Fashawn opublikował wersję audio poruszającego kwestie niesprawiedliwości i przemocy, zaangażowanego i szczerego do bólu "Mother Amerikkka".

Teraz pochodzący z Fresno podopieczny Nasa przedstawia nam klimatyczny teledysk do jednego ze swoich najmocniejszych utworów w karierze, promującego nadchodzącą EPkę "Manna", która ukaże się za niecały miesiąc, 18 sierpnia.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-02-18 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pochodzący z Brooklynu i hołdujący jego rapowym tradycjom MC Saga, mający na koncie już m.in. wspólny album z Marco Polo, oraz czepiący garściami ze starego soulu i jazzu producent z Chicago Thelonius Martin właśnie puścili w świat pierwszy album jako duet.

Na "Molotov" gościnnie wsparli gospodarzy tacy wyjadacze jak Fashawn, Freddie Gibbs, Rapper Big Pooh czy znany ze współpracy z Mickiem Jenkinsem wokalista The Mind. Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Film, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-07-30 18:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"The Land" to film opowiadający o grupce nastolatków z Cleveland, którzy goniąc za swymi marzeniami starają się zostać profesjonalnymi skaterami. Producentami obrazu są Nas i MGK (Kells gra też jedną z ról), a obsada ścieżki dźwiękowej towarzyszącej dramatowi nie ustępuje tej z "Legionu Samobójców". Wśród artystów tworzących soundtrack znajdują się właśnie Nas, Machine Gun Kelly, Pusha T, Kanye West czy Erykah Badu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-23 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Ostatnie wydarzenia na terenie Stanów zjednoczonych jednoczą raperów z różnych zakątków USA, którzy otwarcie wyrażają swój sprzeciw wobec amerykańskiego systemu sprawiedliwości i działań policji. Dołączył do nich również Fashawn, publikując przed kilkoma dniami swój komentarz w postaci bardzo społecznie zaangażowanego kawałka pt. "Mother Amerikkka".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-01 12:15 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po bardzo dobrze przyjętym ubiegłorocznym LP "The Ecology", które zebrało w większości pochlebne recenzje fanów i krytyków, Fashawn otwiera 2016 rok nowym utworem, podsumowującym swoje dotychczasowe działania. Wyprodukowany przez Hecktik & Jukebawks numer "Heart Gently Weeps" sampluje klasyczne nagranie "While My Guitar Gently Weeps" w wykonaniu The Beatles, a kawałek możecie sprawdzić w rozwinięciu.

dodano: 2016-04-24 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Okrzyknięty przez prestiżowy portal HipHopDX "jednym z 25 najlepszych producentów lat 2000.", pochodzący z Kalifornii Exile to w świecie niezależnego hip-hopu już ikona. Współautor sukcesu takich artystów jak Blu, Fashawn czy Aloe Blacc, producent, raper, beatboxer i DJ, uosabiający prawie wszystkie elementy tej kultury, a zarazem skromny i twardo stąpający po ziemi gość.

Przy okazji ostatniej wiztyty w Polsce Ex udzielił nam konkretnego, 15-minutowego wywiadu, w którym opowiedział m.in. o tym, jak zaczęła i rozwinęła się jego przygoda z robieniem bitów, wspomniał czasy sprzed ery Internetu, gdy sprzedawał mixtejpy na kasetach nagrane z 16-letnim Aloe Blacciem prosto z plecaka na imprezach rapowych w LA, spojrzał z perspektywy czasu na klasyczne "Below The Heavens" i współpracę z Blu, a także podzielił się odczuciami na temat współczesnych trendów w produkcji i wyjaśnił, dlaczego 2 Live Crew czy Beastie Boys tworzyli podwaliny pod dominujący od paru lat trap.

dodano: 2015-11-01 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Ostatnim razem kiedy rozmawialiśmy z Fashawnem na Hip Hop Kempie, wspominał on, że nie poznał do tej pory Nasa osobiście – minęły dwa lata i MC rodem z Fresno w Kalifornii wydał swój drugi, długo oczekiwany album „The Ecology” w nowopowstałej wytwórni Nasa Mass Appeal. W nakręconym przy okazji warszawskiego koncertu wywiadzie Fash opowiedział o współpracy z Nasem oraz tym, co go najbardziej zaskoczyło w autorze „Illmatica”, wspomniał pierwsze spotkanie na żywo z Bustą Rhymesem i wyjaśnił jak doszło do współpracy z nim przy okazji „Out The Trunk”, a także zdradził, jak udało mu się skłonić Aloe Blacca do powrotu do rapu zwrotką w „It’s A Good Thing”.

Co więcej, Fashawn opowiedział nam o korzeniach swojej niesamowitej etyki pracy; o tym, co sprawiło, że prawie zakończył karierę; podzielił się wrażeniami z kooperacji z J. Cole'm w 2011 roku, a także wybrał swój najbardziej niedoceniony/przegapiony mixtape w karierze. Usłyszycie także kilka szczegółów na temat nadchodzącej kompilacji wytwórni Mass Appeal

Tagi:
video
dodano: 2015-10-02 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Fashawn opublikował właśnie nowy teledysk promujący jego ostatni projekt - wydane na początku tego roku "The Ecology". Artysta gościł u nas niedawno na koncertach w Poznaniu i Warszawie, które kończyły jego europejską trasę a teraz ruszył w tournee po Stanach Zjednoczonych. Sprawdźcie animowane video do kawałka "Confess", które wyreżyserował Hectah.

Tagi:
dodano: 2015-09-20 19:17 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Sobota dziewiętnastego września dla fanów amerykańskiego hip hopu odbyła się pod znakiem koncertu jednego z najlepszych mc’s młodego pokolenia, reprezentanta kalifornijskiego Fresno – Fashawna. Raper nie przyjechał do Klubu 55 sam bo za deckami wspierał go Exile, a na supporcie zagrali Saga z Nowego Jorku i Red Pill z Detroit, którego możecie kojarzyć jako jedną trzecią ekipy Ugly Heroes, tworzonej wspólnie z Apollo Brownem i Verbal Kentem. Chłopaki właśnie grali europejską trasę koncertową promującą nowy album Fasha – „The Ecology”, a Warszawa była na niej ostatnim przystankiem. Dzień wcześniej zagrali w Poznaniu.

Już na samym początku, jeszcze przed występami w oczy rzucało się to, jak artyści są bardzo otwarci na fanów. Kiedy ludzie zaczęli się dopiero zbierać w klubie, oni nie siedzieli na backstage’u tylko byli wśród nich. Od razu można było pogadać, cyknąć fotkę, po prostu nie było czuć tego dystansu, jaki często się pojawia na linii artysta-fan.

Strony