Dr. Dre

Dr. Dre

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-03-20 23:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Dr. Dre został kolejnym muzykiem, który dołączył do grona artystów z własną gwiazdą w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Na ceremonii jej odsłonięcia pojawili się między innymi Snoop Dogg, 50 Cent, Eminem i DJ Quik.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-09-27 17:18 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Co za wyciek! W Internecie pojawił się projekt łączący siły dwóch ikon - Kanye Westa i Dr. Dre. Na krążku, który miał być sequelem "Jesus Is King", usłyszymy między innymi remiksy utworów z pierwszej części, a także featy od prawdziwych hip-hopowych gigantów. Wśród nich są Snoop Dogg czy Eminem.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-09-21 07:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 13)

Snoop Dogg i Dr. Dre już prawie skończyli nagrywać "Missionary", nowe solo autora "Doggystyle", które ma być w całości wyprodukowane przez kalifornijskiego mistrza konsolety. Legendarny raper The D.O.C., swego czasu stale współpracujący z duetem, stwierdził, że album brzmi jak "dojrzałe Death Row".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-01-15 12:30 przez: Michael Moch (komentarze: 1)

Dr. Dre ostro zaatakował reprezentantkę Partii Republikańskiej Marjorie Taylor Greene, grożąc jej pozwem sądowym za wykorzystywanie jego muzyki "do promowania jej dzielącego i nienawistnego programu politycznego".

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-11-08 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 17)

Eminem w Rock & Roll Hall Of Fame - a wprowadził go nie byle kto, bo sam Dr. Dre, który wygłosił przemówienie przedstawiające wpływ Ema na rap grę.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-10-13 14:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 10)

The Game lubi szokować swoimi wypowiedziami. Niedawno stwierdził, że Kanye West zrobił dla jego kariery więcej w dwa tygodnie niż Dr. Dre kiedykolwiek, a ostatnio powiedział nawet, że legendarny producent z Kalifornii nigdy nie zrobił dla niego żadnego bitu.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-10-03 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Jakiś czas temu wspominaliśmy, że Dr. Dre i Snoop Dogg pracują razem nad nową muzyką. Wujaszek ostatecznie potwierdził info o wspólnych nagrywkach, mówiąc, że autor kultowego "The Chronic" będzie producentem jego nadchodzącej solówki.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-07-04 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 6)

Okazuje się, że Dr. Dre jest ostatnimi czasy mocno zapracowany. W internecie pojawił się filmik, w którym słynny producent, siedząc w studio między innymi z Busta Rhymesem, Dem Jointzem oraz Fredwreckiem, mówi o swoich najnowszych muzycznych projektach.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-03-04 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 12)

The Game był ostatnio gościem u N.O.R.E.'ego i DJ'a EFN'a  w Drink Champs. W klipie udostępnionym na Instagramie widać, że raper w rozmowie porusza różne tematy: od G-Unit, przez gangsterkie koneksje, aż po Kanye'ego Westa i Dr. Dre.

dodano: 2022-02-14 08:00 przez: Kontakt (komentarze: 10)

W przerwie meczu Super Bowl 2022 podczas Pepsi HalfTime Show wystąpili: Dr Dre, Snoop Dogg, Mary J Blige, Kendrick Lamar, Eminem oraz 50 Cent (ten ostatni wykonał niespodziewany gościnny występ).

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-29 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

J. Cole pojawił się ostatnio na YouTube'owym kanale u Nardwuara, jednej z najbardziej oryginalnych medialnych osobistości w amerykańskim internecie. Nuardwuar słynie z tego, że swoim gościom zadaje totalnie zaskakujące pytania, na które odpowiedzi mogą znać tylko oni. Dziennikarz zapytał Cole'a, czy to prawda, że to on zasugerował Dr. Dre, by ten podpisał kontrakt z Kendrick'em Lamarem.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-12-16 14:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Niedawno pisaliśmy o tym, że nowa muzyka od Dr. Dre pojawi się w GTA. Tak też się stało. W środę ukazał się najnowszy dodatek do Grand Theft Auto Online - The Contract. W nim usłyszymy aż sześć premierowych utworów legendy hip-hopu.

dodano: 2021-11-27 15:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 11)

W 1999 roku powychodziło trochę dobrych westcoastowych płyt. Pierwsze, które przychodzą na myśl to "Streetz Iz Tha Mutha" Kurupta, "I Want It All" Warrena G i "Section 8" MC Eighta. Jednak żadna z nich nie zaznaczyła się tak, jak "2001" Dr. Dre. W tym roku mijają 22 lata od premiery tego klasyka. Dlatego też postanowiłem krótko o nim napisać. Nie będzie to recenzja, bardziej próba pokazania wpływu na scenę, ale nie tylko. Ten album bezapelacyjnie odcisnął swoje piętno na brzmieniu hip-hopu w tamtym czasie. Więcej nawet, zmienił rapowy mainstream nie do poznania. Dre'owi udało się to po raz drugi w karierze.

kategorie: USA, Gry, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-29 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Snoop Dogg mocno promuje swój zapowiadany album "Algorithm", który ma się pojawić już 12 listopada. Udziela wywiadów w różnych mediach. Zawitał ostatnio do podcastu magazynu The Rolling Stone. Podczas rozmowy powiedział między innymi, że Dr. Dre szykuje muzykę do Grand Theft Auto.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-15 18:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 8)

Snoop Dogg nagrał kawałek z Eminemem. To zaskakująca informacja, bo panowie ostatnio nie darzyli się sympatią. Zaczęło się od listy ulubionych MC's, jaką swego czasu podał Snoop. Eminem poczuł się urażony tym, że zabrakło go na niej. Reprezentant Detroit puścił nawet parę linijek w stronę Kalifornijczyka w kawałku "Zeus". Więcej o tej sprzeczce pisaliśmy np. tutaj. Jednak dzisiaj można chyba bezpiecznie powiedzieć, że konflikt został zażegnany.

Strony