Wordsworth

Wordsworth

kategorie: USA, Świat, Hip-Hop/Rap, Premiery, R&B
dodano: 2022-07-17 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

No i mamy początek tygodnia. Po odespaniu festiwalowych wrażeń czas zatem na poszperanie w najważniejszych premierach minionych siedmiu dni.

kategorie:
dodano: 2022-07-17 16:11 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowe solo od Wordsa.

Stream:

 

video
dodano: 2017-10-02 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jeden z najbystrzejszych i najlepiej zapowiadających się tekściarzy w nowojorskim podziemiu lat 2000., znany z umiejętności serwowania niecodziennych gierek słownych na codzienne tematy - Wordsworth - nie zwalnia tempa i po wydanym w 2015 r. "New Beginning" uderza z czwartym studynym albumem.

Tym razem za produkcję odpowiada gustujący w ciepłych, soulowo-jazzowych samplach producent z Północnej Karoliny Sam Brown, a  gościnnie na mikrofonie dumnego członka eMC wsparli m.in. jego kompan Masta Ace, Sadat X czy yU z Diamond District. Odsłuch całego krążka, jak i dwa teledyski promujące wydawnictwo w rozwinięciu.

video
dodano: 2015-06-18 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W natłoku głośnych premier rapowych drugi oficjalny longplay dowodzonej przez Masta Ace'a ekipy eMC "The Tonite Show" jakoś umknął niezauważony, na co zdecydowanie nie możemy pozwolić. Okrojona obecnie do tria Masta Ace - Wordsworth - Stricklin grupa niedawno wypuściła dwa kolejne teledyski promujące krążek. Mowa o nastrojowym, konceptualnym tracku "Signtology", bazującym na znakach zodiaku oraz nakręconym w fawelach Sao Paulo "The Monologue".

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-21 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny dzień, kolejny Drive By... Dziś mamy dla was nowe numery od takich legend jak Big Daddy Kane, Erick Sermon czy Black Moon, nowy track znanej i lubianej ekipy z Kentucky Nappy Roots, a także wyprodukowany przez Black Milka trzeci singiel z nadchodzącego "Square One" Kenn Starra, z gościnnym udziałem Wordswortha z eMC i Supastitiona. Gotowi?

dodano: 2015-01-13 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Grupy hip-hopowe z prawdziwego zdarzenia powoli przechodzą do historii, i wydaje się, że ten popularny w latach 90. trend już na dobre ustąpił indywidualizmowi. Jakże więc ucieszyłem się, gdy trafiłem dziś na twórczość powstałej w 2013 roku wieloosobowej ekipy theIDEA. W jej skład wchodzą znany jako 1/4 grupy eMC niesamowity tekściarz Wordsworth rodem z Brooklynu, MC/wokalista Range da Messenga (mający na koncie EPkę "Batte Cry" z Hezekiah), filadelfijskie wokalistki Chartel i Ganou, producent/DJ Scottish oraz MC Pearl Gates.

Póki co theIDEA wypuścili do Sieci jedynie dwa single - ale za to jakie! Pierwszy, nagrany wspólnie z Eternią track "GYPSY" ukazał się w sierpniu zeszłego roku, a najnowsza perełka, "Temperature's Rising" to noworczny prezent od zespołu i idealny początek obiecującego roku. Rap, soul, świeżość, głębia, przesłanie, chemia i kilotony talentu - ta ekipa ma do zaoferowania coś naprawdę unikalnego. Sprawdzajcie oba tracki w rozwinięciu i czekajcie na kolejne poczynania Idei.

wydarzenie
dodano: 2014-10-24 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

W poniedziałek 10 listopada w przeddzień święta niepodległości (wtorek 11 listopada jest dniem wolnym), w Katowicach w klubie Prokultura (były Gugalander) zagra nowojorska supergrupa eMC, czyli legendarny Masta Ace i spółka! Supergrupa w składzie Masta Ace, Wordsworth, Punchline & Stricklin wystąpi w Katowicach po raz pierwszy.

kategorie:
dodano: 2014-05-17 17:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pamiętacie jeszcze kozacki album "The Show" grupy eMC, dowodzonej przez legendarnego Masta Ace'a? Od jego wydania w 2008 roku trochę już wody w Wiśle upłynęło, Ace wydał po drodze dwa inne albumy - wydawać się mogło, że skład eMC to pieśń przeszłości i próżno wyczekiwać nowego albumu składu... A tu niespodzianka! 20 maja ukaże się nowy materiał Ace'a, Punchline'a, Wordswortha i Stricklina - EP zatytułowane "The Turning Point".

Tracklista:

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-16 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już 20 maja trafi do nas nowe EP kolektywu eMC, tworzonego przez Masta Ace'a, Wordswortha, Punchline'a i Stricklina. Materiał nosić będzie tytuł "The Turning Point" a już dziś otrzymujemy nowy singiel od dobrze znanego kwartetu.

dodano: 2013-06-16 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Range Da Messenga to niezmiernie utalentowany wokalista soulowy, wywodzący się z Wirginii. W 2010 r. przeprowadził się do Filadelfii, gdzie zwrócił na siebie uwagę uznanego producenta i rapera Hezekiah, mającego na koncie współpracę m.in. z takimi artystami jak The Roots, Talib Kweli, Freeway, Bilal, Musiq Soulchild, Blu i Bahamadia. W zeszłym roku Range'a można było też usłyszeć w dwóch kawałkach na drugim solowym LP Wordswortha "The Photo Album".

"Battle Cry EP" to debiutancki projekt piosenkarza, potwierdzający, że mamy do czynienia z talentem dużego pokroju. Gościnnie m.in. Wordsworth, Eternia i Hasan Salaam. Odsłuch całości, jak i klip do "Gone" z tej EPki w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-17 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Wydany w 2008 roku album "The Show" grupy eMC założonej przez legendę z Brooklynu - Masta Ace'a oraz jego podopiecznych - Wordswortha, Stricklina i Punchline'a, był logiczną kontynuacją dwóch wcześniejszych, solowych koncept-albumów tego pierwszego. Wbrew temu co zapowiadał, Masta Ace niedawno wrócił z solowym albumem "Son Of Yvonne" i choć od osób, których gust bardzo szanuję słyszałem, że to najgorszy album w dorobku rapera, absolutnie nie mogę się z tym zgodzić. Ja wracam regularnie i nadal delektuję się kolejnym koncepcyjnym cudeńkiem od członka Juice Crew. Ale tym razem nie o tym...

Tak jak miło było poinformować o solowym powrocie Ace'a, tak teraz miło przedstawić wam pierwszy po dłuższej przerwie kawałek eMC. W rozwinięciu możecie posłuchać co po czterech latach, członkowie grupy powiedzieli w cztery minuty.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-10-25 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Mirror Mirror

"Mirror Mirror" to już drugi teledysk promujący tegoroczny solowy album członka eMC Wordswortha pt. "The Photo Album". Klasycznie, eastcoastowo brzmiąca, klimatyczna produkcja spod ręki Hezekiah stanowi dobre tło dla gierek słownych w stylu, do którego Words zdążył nas już przyzwyczaić.

dodano: 2011-10-30 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)
Pamiętacie jeszcze Kaze'go - MC z Północnej Karoliny, który w 2008 roku występował na Hip Hop Kempie wspólnie z Returnersami? Ostatnio wydawało się, że raper gdzieś zaginął, było o nim cicho. Teraz dostajemy jednak jego nowy projekt. Co prawda to nie zbiór nowych kawałków, a jak to mówi podtytuł - "The Classics Collection". Co nie zmienia faktu, że warto sprawdzić, bo na pewno mało kto z Was znał wcześniej wszystkie te numery.

Gościnnie pojawiają się tu m.in. Royce da 5'9, O.C., Diamond D, Edo G, Torae, Wordsworth i Nature, a bity pochodzą m.in. od 9th Wondera, Ski Beatza, Buckwilda czy !llminda. Wystarczająca zachęta?