Elzhi

Elzhi

kategorie:
dodano: 2023-12-03 19:29 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Elzhi i Oh No.

Tracklista:

01. What Is Heavy Vibrato?!?
02. Trick Dice
03. In Your Feelings feat. Dankery Harv
04. Doc No Check Up
05. Rip (Radio International Programming) feat. Guilty Simpson
06. Possessed
07. Bishop
08. Fireballs
09. Smoke feat. Blu & Phez Roc
10. Twilight Zone
11. Say It Don't Spray It
12. Last Nerve

Tagi:
dodano: 2022-03-13 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Mamy koniec tygodnia, czas zatem na najważniejsze premiery mijających siedmiu dni. Dostaliśmy prawdziwy zalew interesujących płyt.

kategorie:
dodano: 2022-03-12 18:27 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Najnowsza solówczeka Elzhi. Bity dostarczyła Georgia Anne Muldrow.

Stream:

video
dodano: 2019-09-12 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Już 20 września ukaże się wyczekiwany od początku roku pierwszy wspólny album duetu Skyzoo & Pete Rock "Retropolitan". Niezawodny brooklyński wyjadacz i legendarny producent puścili w świat już dwa single.

Nagrane na bicie Pete'a z połowy lat 90. "It's All Good" doczekało się już nawet klipu, a w ostatnich dniach w Sieci pojawił się również drugi singiel - mocarny posse-cut "Eastern Conference All-Stars", w którym na mikrofonie Skyzoo wspierają Elzhi oraz reprezentanci ekipy Griselda - Westside Gunn, Conway i Benny The Butcher!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-02-24 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Wczoraj światło dzienne ujrzał debiutancki wspólny projekt wybitnego tekściarza z Detroit i byłego członka Slum Village Elzhi'a  oraz uznanego, cenionego producenta Khrysisa, wydany nakładem wytwórni 9th Wondera Jamla Records. "Jericho Jackson" to coś dla fanów klasycznych, samplowanych bitów i technicznie poskładanego, inteligentnego rapu. Odsłuch całości w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-02-24 16:19 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Debiutancki wspólny projekt wybitnego tekściarza z Detroit i byłego członka Slum Village Elzhi'a  oraz uznanego, cenionego producenta Khrysisa, wydany nakładem wytwórni 9th Wondera Jamla Records. Coś dla fanów klasycznych, samplowanych bitów i technicznie poskładanego, inteligentnego rapu.

Tracklista:

video
dodano: 2016-02-29 19:50 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Długo kazał na siebie czekać liryczny wirtuoz z Detroit i były członek Slum Village. Wszystkie znaki na niebie wskazują jednak na to, że w tym roku wreszcie dostaniemy  oczekiwany od dawien dawna, nowiutki solowy longplay Elzhi'a "Lead Poison". Właśnie ukazał się teledysk do pierwszego singla z płyty - wyprodukowanego przez 14KT nostalgicznego, patrzącego wstecz na zmiany, które przyniósl przez lata miesiąc luty, a także wspominającego J Dillę kawałka "February".

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-10 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Bardzo ciekawa premiera napływa do nas z Chicago. Undergroundowy producent A-Villa przy wsparciu labelu Closed Sessions wypuścił swój materiał "Carry On Tradition". 16 numerów, około 40 gości, ponad godzina solidnego rapu.

Tytuł debiutanckiego krążka A-Villa zaczerpnięty został z linijki AZ z numeru "Life's a Bitch". "Carry On Tradition" to również pierwszy singiel tego materiału. Odzwierciedla on klimat całej płyty. W numerze tym usłyszymy Mikkey Halsteda i Big Pooha, którego Villa był wielkim fanem za czasów Little Brother.

Ten materiał to spełnienie marzeń dla chicagowskiego beatmakera. Pracował nad nim ponad trzy lata, w chwilach wolnych od pracy w banku i wychowywaniem córeczki. Udało mu się zebrać pokaźne grono wyśmienitych MC's. Są tu takie tuzy jak Lil Fame, Cormega, Ras Kass, Noreaga, Kool G Rap, Inspectah Deck, Sean Price, AZ czy Havoc. Są też reprezentanci nieco młodszej generacji: Fashawn, Skyzoo, Elzhi, Freddie Gibbs, Termanology czy Rapsody.

Jak sam ocenia A-Villa "Carry On Tradition" to dzieło jego życia i nie sądzi żeby udało mu się jeszcze zrobić podobny materiał. Cieszmy się więc tym bardziej bo naprawdę jest czym!

dodano: 2013-05-26 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Hip Hop Kemp 2013 zbliża się wielkimi krokami, poznaliśmy już dużą część line-upu. My za to wrócimy jeszcze na chwilę do tego, co działo się w Hradec Kralove rok temu i zaprezentujemy wam resztę wywiadów przeprowadzonych podczas festiwalu.

Jednym z artystów, z którymi udało nam się porozmawiać jest reprezentant Detroit, były członek Slum Village, aktywny na scenie od końca lat 90. "The syllable scientist" - Elzhi. MC opowiedział nam m.in. o koncepcie i wrażeniach po wypuszczeniu "Elmatic", dzisiejszej scenie rapowej Detroit, ulubionym koncept-tracku, który nagrał, a także wspomnieniach z czasów, kiedy był członkiem legendarnego Slum Village u boku ś.p. Baatina.

Tagi:
dodano: 2013-01-01 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Działo się, oj działo w tym 2012... Zamiast rozpisywać się w obszernym podsumowaniu popkillerowej działalności postanowiliśmy przygotować dla Was mały fotograficzny przelot przez ważniejsze dla nas momenty w tym roku. Roku, w którym odwiedziło nas ponad milion unikalnych użytkowników, dając 10 milionów odsłon - dzięki! Na 2013 mamy sporo postanowień związanych z działaniem Popkillera - o rzeczach niezrealizowanych nigdy nie lubimy mówić, ale pierwsze postanowienie jest takie, by w tym tygodniu na 100% dać Wam w końcu zaległe wyniki wielkiego urodzinowego konkursu i więcej nie zanotować takiej obsuwy w żadnej kwestii. A na razie - miłego oglądania!