Macklemore

Macklemore

kategorie:
dodano: 2022-03-04 01:24 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)
Pełen line up Superbloom Festival Monachium

We put our hands up, bo przy okazji startu wiosny nasz line up rozkwita w pełnych barwach. Co to oznacza? Już niedługo czeka nas niezapomniane lato z Calvin Harrisem, który zagra jedyne show w Niemczech, Megan Thee Stallion i Skepta, którzy zagrają po raz pierwszy w Monachium i Macklemore, który wprawi wszystkich w dobry nastrój. 

video
dodano: 2021-01-22 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Wraz z opuszczeniem urzędu prezydenta USA przez Donalda Trumpa, Macklemore wrzucił do sieci nowy numer "Trump's Over Freestyle", w którym świętuje zakończenie jego kadencji. Mimo niechęci do Trumpa, raper ma też pewne watpliwości co do nowego prezydenta, Joe Bidena o czym również wspomina w kawałku.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2019-08-22 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Miniony weekend obfitował w hip-hopowe wrażenia. Część popkillerowej reprezentacji udała się do Hradec Kralove na Hip Hop Kemp (przeprowadziliśmy aż 13 wywiadów!), część natomiast do Krakowa, gdzie mocne uderzenie serwował Kraków Live Festival - zobaczyć można było tam Post Malone'a, Macklemore'a, Ski Mask The Slump Goda czy Masego. Sprawdźcie fotorelację!

dodano: 2019-03-10 18:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Singiel "Downtown" uczynił w 2015 roku ogrom zamieszania - oto Macklemore do swojego imponującego teatralnym rozmachem klipu postanowił zaprosić pionierów kultury hip-hop, Grandmastera Caza, Grandmastera Melle Mella oraz Kool Moe Dee. Część raperów czy słuchaczy oskarżała go, że to ruch pod publiczkę, ale fakty nie kłamały - jako pierwszy uznał, że pionierom należy się taki ukłon, a Grandmaster Caz po 40 latach aktywności na rzecz hip-hopu doczekał się dzięki temu pierwszej Platynowej Płyty oraz pierwszej nagrody MTV. Przy okazji wizyty w domu Caza wypytaliśmy go o kulisy zaskakującej współpracy, której efekty zdobią dziś jego mieszkanie...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-12-23 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Corner Store" to kolejne video promujące pierwszy od ponad 10 lat solowy album Macklemore'a "Gemini", który ukazał się na jesieni. Niebawem za to Mack po raz kolejny odwiedzi Polskę - raper przyjedzie do nas 26 kwietnia 2018 roku i wystąpi w warszawskiej hali Torwar.

Tagi:
dodano: 2017-11-16 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Śmierć Lil Peepa w wieku ledwie 21 lat, wstrząsnęła środowiskiem hip-hopowym - młody raper w swoich tekstach poruszał w wyjątkowo emocjonalny sposób tematykę samotności i depresji, z którymi radził sobie poprzez nadużywanie narkotyków i leków. Wg pierwszych informacji także prawdopodobna przyczyna jego śmierci to właśnie przedawkowanie fake'owego xanaxu połączonego z fentanylem. W tej sytuacji do głowy wrócił nam jeden bardzo mocny singiel...

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, R&B
dodano: 2017-10-09 10:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To się nazywa udany początek tygodnia! Agencja Go Ahead rozpoczyna go bowiem dwoma znaczącymi ogłoszeniami koncertowymi - do Polski zawitają Macklemore i Khalid!

kategorie:
dodano: 2017-09-26 20:32 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Pierwsza od aż 12 lat solowa płyta połowy przebojowego duetu Macklemore & Ryan Lewis, czyli Benjamina Hammonda Haggerty'ego, jak naprawdę nazywa się Macklemore. Album nosi tytuł "Gemini", czyli bliźniaki. Ponieważ spod tego znaku jest pochodzący z Seattle artysta.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-27 13:09 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Macklemore zaprosił do nowego utworu Lil Yachty'ego, czego efektem jest "Marmalade" - druga odsłona nadchodzącego krążka rapera. To interesujące collabo dwóch różnych artystów zaowocowało kawałkiem w stylu podobnym do dotychczasowych dokonań Yachty'ego. Macklemore przy okazji wizyty w audycji Zane'a Lowe'a zdradził, że pogodne i ciepłe brzmienie kawałków "Glorious" i "Marmalade" to efekt tego, w jak dobrym momencie swojego życia się znalazł po narodzinach córki. Artysta ujawnił też, że nagrał około 40 tracków, z których na potrzeby albumu wybierze kilkanaście. Najnowszym wydawnictwem Macka pozostaje "This Unruly Mess I've Made" z 2016 roku.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-07-07 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

100 urodziny babci to nie lada święto - Macklemore postanowił sprawić z tej okazji niesamowitą niespodziankę. Poleciał z zaskoczenia do swojej babci i ogłosił jej "Dziś robimy wszystko, ale to wszystko na co masz ochotę i co zawsze chciałaś zrobić". Zapis dnia pełnego realizowanych marzeń widzimy w klipie do "Glorious", pierwszym singlu zapowiadającym nadchodzący solowy album Macklemore'a.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-16 12:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Macklemore zwerbował do swojego nowego singla Skylar Grey, czego efektem jest "Glorious" - pierwsza zapowiedź nadchodzącej płyty rapera. Tym razem reprezentant Seattle tworzy muzykę bez wsparcia Ryana Lewisa, a zamiast produkcji wieloletniego współpracownika na krążku znajdą się bity różnych producentów. Dlaczego?

video
dodano: 2016-10-25 21:57 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Macklemore kontynuuje utworem "Drug Dealer" tematykę, którą podejmował już wcześniej chociażby w "Otherside" czy "Kevin", czyli kwestię uzależnień od leków i, co często za tym idzie, narkotyków. Kawałek do którego opublikowany został właśnie klip promuje dokument "Prescription for Change: Ending America's Opioid Crisis". Godzinny film jest zapisem rozmowy Macklemore'a z Barackiem Obamą właśnie na temat przemysłu farmaceutycznego i związanych z nim zagrożeń, które wynikają z nadmiernego przepisywania przez amerykańskich lekarzy budzących mieszane uczucia, niebezpiecznych leków. Sprawdźcie mocny teledysk do kawałka wyprodukowanego przez Ryana Lewisa.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-21 18:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

YG ponownie ostro krytykuje Donalda Trumpa, wypuszczając drugą część "FDT" dzień po oficjalnym nominowaniu adresata utworu na prezydenta przez Partię Republikańską. Do politycznego dissu dołączają G-Eazy oraz Macklemore, którzy również dają jasno do zrozumienia, że nie darzą Trumpa sympatią.

Tagi:
kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-23 21:01 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Do rozpoczęcia największego hip-hopowego festiwalu w Europie – Openair Frauenfeld, zostały zaledwie dwa tygodnie. W dniach 7-9 lipca małe szwajcarskie miasteczko stanie się europejską stolicą hip-hopu z najwyższej półki. To ostatni moment na przybliżenie wam tegorocznego line-upu, w którym każdy fan czarnych brzmień znajdzie coś dla siebie.

kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-24 19:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Openair Frauenfeld to największy festiwal typu open air w krajach niemieckojęzycznych. Ponadto jest to największy festiwal hiphopowy w całej Europie. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1986 roku, a jego gwiazdami była grupa Status Quo. W latach 1986-2004 było to wydarzenie skupiające fanów wielu gatunków muzycznych. W latach 90. we Frauenfeld zagrały m.in. takie gwiazdy, jak The Rolling Stones, David Bowie, Bob Dylan, The Prodigy, Lenny Kravitz, R.E.M czy rapowy duet Gang Starr. Po 2000 roku festiwal zaczął posiłkować się przedstawicielami czarnej muzyki, jak Cypress Hill, Snoop Dogg czy Mary J. Blige. Pierwsza stricte hiphopowa edycja odbyła się w 2008 roku, a jej headlinerami byli Jay-Z, Wu-Tang Clan, Cypress Hill i Ice Cube.

Strony