Aptaun Records

Aptaun Records

recenzja
dodano: 2017-08-14 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

Planet ANM to na tle całej polskiej rapowej sceny niesamowity oryginał. Może nie wyróżnia go wizerunek, w kwestii liryki nie jest człowiekiem odkrywczym, jak sam jednak nawija „nadrabia wkurwieniem i szczęką z metalu”. Wracając po trzech latach, stara się udowodnić, że domniemana „klątwa Aptaunu” to tylko mit. „Flashback” to rozliczenie z przeszłością i spore zaskoczenie. Jeśli oczekiwaliście kolejnego „Pasa Oriona”, powinniście zweryfikować swoje oczekiwania. Już na początku września usłyszycie wszyscy, Planet ANM wraca!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2017-07-24 18:37 przez: Aptaun Records (komentarze: 1)
Flashback

"Flashback", to drugi legalny album Planeta ANM, który nadal możecie nabyć w preorderze w sklepach Aptaun, QueQuality i Preorder.pl, i który już 08.09.2017 r. ukaże się na rynku nakładem powracającego labelu - Aptaun Records. Jako, że już wcześniej poznaliśmy pełną tracklistę, tym razem z okazji zbliżającej się premiery mamy dla Was krótkie komentarze autora, tzw. "liner notes", odnośnie każdego utworu z albumu. Oto i one:

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-07 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kilka lat temu Aptaun przebojem wdarł się na scenę niezależną zbierając line-up marzeń i serwując masę świetnych albumów i inicjatyw. Ostatnio ucichło wokół warszawskiej wytwórni, ale na szczęście nie przerwała ona działalności...

kategorie: Audio, Elektronika, News
dodano: 2015-04-02 20:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

W dniu dzisiejszym szeregi inicjatywy Aptaun Support zasilił producent Lenzy. Z tej okazji prezentujemy pierwszy singiel pt. "Hate" promujący zbliżające się wielkimi krokami instrumentalne EP - "Infinity", które będziecie mogli zamówić niebawem w preorderze w AptaunSklepie.

video
dodano: 2014-09-03 18:05 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Aptaun Records ujawnia nowych artystów w swoich szeregach. Mowa o klasycznym duecie mc/producent - Planet ANM/EljotSounds, autorach "Pasa Oriona" wydanego za pośrednictwem tej wytwórni w 2013 roku w ramach inicjatywy Aptaun Support. Ich pierwsze legalne wydawnictwo pt. "Universum" pojawi się na sklepowych półkach jesienią/zimą 2014 roku. Dziś prezentujemy pierwszy promujący ten album klip, zrealizowany do utworu "Mroczny rycerz", a już wkrótce ma zostać ujawniona dokładna data premiery płyty oraz uruchomiona zostanie jej przedsprzedaż.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-10 23:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

Od niedawna krążyły na ten temat plotki, teraz potwierdzają je obie strony. Drogi Te-Trisa i Aptaun Records rozeszły się... Oto, co powiedzieli raper i wytwórnia:

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-05-29 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Wytwórnia Aptaun Records udostępniła do odsłuchu piąty i ostatni przed premierą singiel z "Doktora Majka". W numerze "12 Małp" skrecze dograł DJ Noriz. Album PeeRZeta i TMK Beatz ukaże się na rynku już 6 czerwca. Preorder wciąż dostępny w Aptaun Sklepie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-05-09 20:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Aptaun Records ma przyjemność przedstawić trzeci i zarazem ostatni odcinek cyklu "odkrywamy tracklistę", w którym twórcy albumu "Doktor Majk" PeeRZet i TMKBeatz  stopniowo odkrywali karty i prezentowali krótkie zajawki poszczególnych utworów z płyty. Dziś prezentujemy utwór z gościnnym udziałem Słonia i Eripe pt. "Nadejdzie dzień". Poniżej pełna tracklista albumu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-04-20 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Kiedy recenzowałem poprzedni album Żyta Tostera, wspominałem w ostatnim akapicie podsumowującym, że już wtedy byłem bardzo ciekaw następnych ruchów, jakie poczyni suwalski AS. Po intensywnie klasycznym w warstwie muzycznej, dobrym, a licznymi momentami nawet bardzo dobrym "Pięć Miejsc Po Przecinku" niby naturalnym wydawał się muzyczny rozwój... Żytunio jednak zastawił sobie wcześniej małą pułapkę, z której całkiem zgrabnie wybrnął i oto raper niegdyś nawijający wers "żeby rapować pod dubstep? To przykre" dziś jest jak najbardziej otwarty na dubstep, wtyczki i wszelkie bity nieco inne od zwykłej koniunkcji boom-bapowej perki i funkowego sampla. I świetnie się w nich odnajduje.

dodano: 2014-04-16 20:53 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Aptaun Records udostępniło do odsłuchu czwarty singiel promujący album "Letarg/Przebudzenie" Żyta Tostera i EnZU. W numerze "Avatar" gościnnie udzielił się VNM. Premiera albumu 21 kwietnia.

video
dodano: 2014-04-11 16:11 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Prezentujemy trzeci singiel, a zarazem pierwszy klip promujący album duetu Żyt Toster/ENZU "Letarg/Przebudzenie" do utworu "Hangover". Premiera albumu przypada na 21.04 i wciąż możecie go zamówić w przedpsprzedaży w AptaunSklepie. 

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2014-04-06 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Oxon - Za wiele (OneTake #1)

OneTake to nowa inicjatywa Oxona, której założeniem jest nagrywanie całych kawałków na jedną ścieżkę za jednym podejściem i rejestrowanie tego na wideo. Celami OneTake'ów są: powrót do klasycznej formy nawijania, doskonalenie flow i podnoszenie poprzeczki w czasach, gdy żywy wokal coraz częściej zastępowany jest przez efekty komputerowe. Czysty skill, żadnych cięć, rap na żywo!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Relacje, Video
dodano: 2014-01-21 21:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

13 grudnia z pewnością nie był pechowym "piątkiem 13-ego". Do sklepów trafiła "Czarna Biała Magia" Sokoła i Marysi Starosty a warszawską Stodołę nawiedziła inwazja Aptaunowców związana z czwartymi urodzinami warszawskiej wytwórni. Działo się sporo, na miejscu była oczywiście i nasza kamera a dziś mamy już dla Was videorelację, którą przygotował Mateusz Wasążnik. Poza ukazaniem tego, co działo się na imprezie złapaliśmy też na krótkie wywiady Te-Trisa, Tomiko, Diseta i Nerwusa.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-06 22:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

Początek roku to nie tylko podsumowania, ale również postanowienia. Siwers właśnie zdradził fanom swoje plany na 2014. Chyba szykuje się pracowite 12 miesięcy dla reprezentanta Aptaun...

kategorie:
dodano: 2013-11-30 06:11 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Witamy! Już 13 grudnia - Agencja Spot przy współpracy z Aptaun Label zaprasza wszystkich do klubu "STODOŁA" w Warszawie na IV urodziny Aptaun Records w ramach trasy Aptaun Tour. Warszawę odwiedzą:

- PYSKATY,
- SIWERS
- TOMIKO,
- W.E.N.A.,
- BISZ (B.O.K Band)
- MAŁPA, JINX (PROXIMITE),
- TE-TRIS,
- PEERZET.

Strony