Atmosphere

Atmosphere

video
dodano: 2021-10-09 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wczoraj ukazał się nowy album Atmosphere "WORD?" a wraz z premierą otrzymaliśmy zestawienie creme-de-la-creme niezależnej sceny czyli collabo z Aesopem Rockiem i MF DOOM'em. Jak mówi sam Slug - bardzo możliwe, że to ostatnia zwrotka, którą DOOM nagrał w życiu.

video
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-05-14 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Ras Kassa na scenie widziałem kilka razy - od występu na Hip Hop Kempie, przez support, który grał przed koncertem GZA w Warszawie, aż po show w ramach trasy West Coast Takeover z Xzibitem pod koniec zeszłego roku. Jedna rzecz, która się nie zmienia, to to, że niezmiennie ogień w wersji live robi wspólny numer weterana z Carson z DJ'em Premierem, pamiętne, można wręcz rzec klasyczne, "Goldyn Chyld"

W tym roku obaj artyści znów połączyli siły - i znów dostaliśmy kawał najlepszej jakości rapu z obu Wybrzeży!

kategorie:
dodano: 2020-01-18 13:17 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

"Whenever" to trzynasty w dorobku albumy grupy z Minneapolis.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-01-18 23:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Atmosphere - Stopwatch (Official Video)

Slug i Ant kontynuują promocję ostatniego albumu "Mi Vida Local", serwując piąty teledysk.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-09-28 14:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dziewiąty studyjny materiał amerykańskiej hiphopowej legendy z Minneapolis, która niebawem będzie świętować swoje 30-lecie. "Mi Vida Local" powstawała w zupełnie innym klimacie Ameryki niż wydana w 2016 roku płyta "Fishing Blues". Po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich sytuacja społeczna i polityczna w USA mocno się zmieniła, co nie pozostało bez wpływu na Sluga i Anta, czyli członków Atmosphere. Skończyła się idylla, zaczęło się polaryzowanie społeczeństwa, wzrost agresji. Stąd czasami na "Mi Vida Local" pojawiają się klimaty bardzo ciężkie muzycznie. Duet skupił się na tym, co dzieje się w południowym Minneapolis. Choć powstał w trudnym okresie, album zawiera też pozytywne momenty. To na pewno płyta zróżnicowana i jednocześnie wyrazista. Atmosphere udowadniają, że choć grają już prawie 30 lat, daleko jest im do zjadania własnego ogona.

video
dodano: 2016-08-08 16:20 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

W sieci pojawił się nowy teledysk promujący najnowsze wydawnictwo Rhymesayers, czyli Atmosphere zatytułowane "Fishing Blues". Premiera najnowszego krążka Sluga i Anta już 12 sierpnia. 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-06-27 19:01 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Atmosphere, czyli duet Ant i Slug, od czasów premiery swojego ostatniego albumu "Southsiders" wypuścili kilkanaście luźnych numerów - trzeba przyznać, że panowie nie próżnowali. W końcu wrzucili w sieć pierwszy singiel z nadchodzącej płyty "Fishing Blues". Premiera wyznaczona jest na 12 sierpnia tego roku. 

Tagi:
video
dodano: 2016-06-23 18:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Nadejście lata sprzyja wydawaniu nowej muzyki, co widać w dzisiejszym Drive By. Z okien Mercedesa padają strzały od The Underachievers, sceny rodem z "Wściekłych Psów" Tarantino rozgrywają się w klipie Bernza, a sytuację uspokaja śpiewający Wiz Khalifa. Kiedy Jadakiss bierze na warsztat instrumental Drake'a, B.o.B ogłasza oficjalne rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Nowe kawałki wypuścili również G-Eazy, Atmosphere oraz zaangażowany społecznie Common w kooperacji z Gregorym Porterem.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-05-09 17:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 8)
southsiders

Drogi Seanie,

Czekałem na nową wiadomość od Ciebie aż trzy lata. Ale nie martw, wcale nie jestem zły z tego powodu. Cały czas byłeś w trasie. Wszystko rozumiem. Poza tym, niemal zawsze tyle czasu trzymałeś mnie w napięciu. Czemu miałbym nagle się odwrócić do Ciebie plecami?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wszyscy fani Atmosphere pewnie wyczekują już z niecierpliwością 6 maja gdy trafi do nas najnowszy krążek duetu zatytułowany "Southsiders". Na razie dostajemy nowy singiel, który "przypomina, że prawdziwa miłość nie zna granic ani praw". Co ma do tego wszystkiego Kanye West? Sprawdźcie sami.

kategorie:
dodano: 2014-03-13 17:17 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Po trzech latach nieobecności Slug i Ant powracają z nowym albumem. Ósmy już krążek Atmosphere, "Southsiders", ukaże się 6 maja, oczywiście nakładem Rhymesayers Entertainment.

 

Tracklista:

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-07-04 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

W zeszłym miesiącu na swoim Twitterze Slug określił Atmosphere "Bobem Segerem podziemnego rapu". Słynący z rockowych ballad Seger sprzedał na Świecie blisko 20 mln nagrań, ciesząc się olbrzymią popularnością i grając prawie 170 koncertów rocznie w szczytowych dla jego kariery latach 70. Początkowo jedynie na Spotify, teraz jednak również do ogólnodostępnego odsłuchu pojawił się nowy kawałek Atmo zatytułowany właśnie "Bob Seger".

Jeśli skomplikowane emocjonalnie rockowe ballady da się przenieść na język hip-hopu, to z pewnością Slug i Ant są odpowiednimi ludźmi, żeby podjąć się takiego zadania. Zresztą robili to już nie raz i nie pięć. Póki co nie ma oficjalnego potwierdzenia, aby była to zapowiedź kolejnego albumu na co liczą zapewne wszyscy fani zespołu z Minnesoty, ale przynajmniej mamy nowy numer. Do odsłuchania w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-05 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Rok 2012 dla fanów Atmosphere nie był najlepszy z prostego względu - to pierwsze 12 miesięcy od 2007, kiedy Atmo nic nie puścili (a jeśli uwzględniać serię "Sad Clown Bad Dub" to nawet od 2004!). Dla wszystkich wyczekujących mamy dobrą wiadomość. Slug w ostatnim wywiadzie w ramach serii Ask Me Anything uchylił rąbka tajemnicy dotyczącego nowych projektów. Poruszono nie tylko temat Atmosphere, ale też projektu Felt tworzonego z Mursem z Living Legends.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-04-19 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)
Siódmy studyjny album Atmosphere trafił już w ręce słuchaczy. Słuchaczy trochę rozpieszczonych, bo Slug i Ant przez wszystkie lata, słabe numery robili stosunkowo rzadko, a w okresie, który zapoczątkowało fantastyczne "When Life Give You Lemons" szczególnie. "The Family Sign" jak sama nazwa wskazuje miało być podkreśleniem rodziny (zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i przenośnym w stosunku do członków "rodziny" Atmosphere, o której Slug mówi w prawie każdym wywiadzie) i jej znaczenia w życiu głównego narratora, wokalisty i frontmana zespołu. Brzmi jak "zwierzenia podstarzałego tatusia", ale lirycznie Slug w swojej karierze nie przyzwyczaił nas do przewidywalności, a już na pewno do ugrzeczniania rzeczywistości.

Muzycznie Anta w znacznie większym stopniu, wsparli na albumie Nate Collis - odpowiadający za bluesowe gitarki i Erick Anderson, fantastyczny klawiszowiec. Obydwu mogliśmy usłyszeć już na poprzednim albumie.
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-11-16 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 13)
Co się odwlecze to nie uciecze... Nie mogłem znaleźć czasu, żeby w spokoju i pełnym skupieniu, czyli tak jak lubię, sprawdzić sobie nowe dzieło Atmosphere. Nie jest to pełny, oficjalny album, a kolejna pozycja puszczona "w międzyczasie" tak jak chociażby bardzo udano "Leak At Will". Różnica polega na tym, że tym razem dostaliśmy dwanaście numerów, które trwają w sumie ponad czterdzieści minut.

Kiedy w studio spotykają się Ant i Slug wiadomo, że można oczekiwać pewnego poziomu, poniżej którego nie zdarza im się schodzić. Czasem ich eksperymenty są bardziej konwencjonalne, czasem mniej, ale zawsze potrafią zrobić coś co zaskoczy - jeśli nie nowymi pomysłami to efektownym odświeżeniem starych. Czy tak samo jest w przypadku "To All My Friends, Blood Makes The Blade Holy"?

Tagi: