MF Doom

MF Doom

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-05-07 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Fani rapu i komiksów na pewno doskonale pamiętają połączenie Czarface i MF DOOM'a, do którego doszło w 2018 roku. Projekt Inspectah Decka, 7L'a i Esoterica skrzyżował mikrofony w typowo crossoverowym stylu z Danielem Dumile'em. Jak się okazuje - w ubiegłym roku zdążyli stworzyć kolejny materiał, który dostajemy dziś, już po śmierci DOOMa...

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Czyżby druga część klasycznego "Madvillainy" miała się ukazać po niedawnej śmierci MF DOOMa? Jak zdradził szef wytwórni Stones Throw Records, Peanut Butter Wolf, label posiada prawa do nieopublikowanych numerów, które miały się znaleźć na kontynuacji wydawnictwa DOOMa i Madliba.

kategorie: USA, Świat, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-05 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W sobotę zorganizowaliśmy specjalny podcastowy panel, w trakcie którego wspomnieliśmy postać MF DOOMa wraz z jego wielkimi fanami - gośćmi Hirka Wrony byli Radek Miszczak (ex-Hip Hop Kemp), Sebastian Jóźwiak (Astigmatic Records, EABS) oraz Ńemy (MC/Producent, Sick Pro Music).

Teraz oddamy głos Wam...

Tagi:
video
dodano: 2021-01-02 17:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W ostatnim dniu 2020 roku dotarła do nas tragiczna wieść o śmierci legendarnego MF DOOMa, jednej z ikon sceny niezależnej. W specjalnym podcaście wspominamy właśnie jego życie, twórczość i dorobek wraz z aktywistami i fanami, z Hirkiem Wroną rozmawiają:

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-01 15:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wczoraj wieczorem uderzyła nas informacja o śmierci MF DOOMa.

Jak Wy wspominacie Daniela Dumile'a? Co znaczyła dla Was jego muzyka? Swoje refleksje podsyłajcie na wspolpraca@popkiller.pl a wybrane wspomnienia od fanów wrzucimy na Popkillera w specjalnym tekście...

Tagi:
kategorie: USA, Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-31 23:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Legenda sceny niezależnej, jeden z najbardziej wpływowych producentów i wyrazisty raper. W ostatnim dniu roku 2020 dostajemy fatalne wieści o śmierci MF DOOMa.

Tagi:
dodano: 2019-02-06 11:00 przez: Adrian Felis (komentarze: 2)

Ostatnie wydarzenia związane z 21 Savage'em to nie pierwszy przypadek, w którym postać ze świata hip-hopu zmaga się z twardym prawem migracyjnym Stanów Zjednoczonych. Wbrew pozorom, lista raperów o niejasnym statusie obywatelstwa jest naprawdę długa, a statystyki jednoznaczne — uzyskanie prawa do życia w USA nie jest łatwe, nawet kiedy ma się pieniądze i sławę. Którzy raperzy doświadczyli podobnych problemów w przeszłości?

video
dodano: 2018-11-17 04:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

MF DOOM - One Beer (Official Video)

Klasyczny numer MF Dooma doczekał się po latach kreskówkowej wizualizacji.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-05 13:45 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Takie pogłoski pojawiły się wraz z wczorajszym wpisem Drake'a na Instagramie, na którym udostępnił okładkę klasycznego "Madvillainy", z cytatem z jednego kawałka z owego krążka, "Just keep ya eye out like aye aye captain"...

Tagi:
dodano: 2016-12-27 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

ASM. A State of Mind. Zachodzę w głowę, czemu ten tercet, złożony z raperów FP i Greena-T oraz producenta Fade'a, nie cieszy się znacznie większą popularnością. Panowie z ASM to mój ulubiony "typ" muzyków - stale rozwijający się, poszukujący nowych rozwiązań, łączący hip-hopowy "fundament" z żywymi dźwiękami funku, jazzu i soulu... Ich albumy "Platypus Funk" z 2010 r. oraz "Crown Yard" z 2011 r. po brzegi wypełnione są fantastycznymi rezultatami tychże kombinacji.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-27 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od premiery wersji deluxe ubiegorocznej płyty duetu PRhyme w składzie DJ Premier i Royce Da 5'9''. Oprócz znanego już materiału, rozszerzona wersja krążka zawierać będzie kilka nowych utworów, na których usłyszymy takie postacie jak Joey Bada$$, Logic czy Black Thought z The Roots.  Tak wielkie nazwiska bledną jednak, gdy ich bezpośrednim sąsiadem staje się legendarny raper w żelaznej masce - MF DOOM! Wspólnego numeru zespołu PRhyme, Metal Face'a i asytującego im Phonte z kolektywu Little Brother posłuchacie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-09-29 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Połączenie idealne? Na pewno nietuzinkowe. Oto Ghostface, Żelazny Człowiek z klanu Wu-Tang, uznany za jednego z najlepszych tekściarzy w historii gatunku - łączy siły z niezwykle tajemniczą i ekscentryczną personą rapowego półświatka - kryjącym się za maską Żelaznopalcym Doomem o Tysiącu Wcieleniach... Gdy w 2005 roku w wywiadzie dla Mass Appeal panowie zdradzili, że pracują nad wspólnym materiałem, wśród fanów zawrzało. Czego możemy się spodziewać po takim połączeniu? Multum nawiązań do komiksów (Iron Man sprzymierza się z Dr. Doomem... Co Wy na to, fani Marvela?)? Wykręconych, zwariowanych storytellingów? Tracków uginających się od przezabawnych sampli ze starych kreskówek - czy może jednak nie? Może jednak przeważy stare, unikalne brzmienie Wu, z masą cytatów z filmów kung-fu? Tyle możliwości! Czym będzie DOOMStarks?!

dodano: 2015-01-25 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Ghostface Killah jest niezmordowany.  Jeszcze nie ucichły ostatnie takty jego świetnego albumu "36 Seasons" (recenzja wkrótce!), a on już szykuje kolejny materiał, tym razem w kooperacji z kanadyjskim jazzowo-hip-hopowym tercetem BADBADNOTGOOD. "Sour Soul" ukaże się 24 lutego. Do tej pory mieliśmy okazję posłuchać trzech utworów z albumu - "Six Degrees", "Gunshowers" (co ciekawe, obydwa tracki to kooperacje z uznanymi graczami z Detroit - odpowiednio z Dannym Brownem i Elzhim) i  "Ray Gun" z udziałem niezrównanego zamaskowanego super złoczyńcy MF Dooma. I to do "Ray Gun" panowie nakręcili teraz teledysk!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-23 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jeśli jesteście fanami amerykańskich komiksów to na pewno zaciekawiła Was w pewnym momencie postać rapera i producenta MF Dooma... a jeśli jaraliście się jego rapem to na pewno sprawdziliście skąd wziął ksywkę. Teraz dwa światy zostały połączone w nowym klimatycznym video, stylizowanym na komiks lat '80...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-06 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

DJ Premier i Royce Da 5'9" dopiero co wypuścili album jako PRhyme (nasza recenzja niebawem), jednak nie osiadają na laurach - nadchodząca wersja deluxe da nam dodatkowe numery, w tym kooperację z MF Doomem!

Strony