DJ Skizz

DJ Skizz

video
dodano: 2020-02-23 17:45 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Z wielką radością przywitałem w zeszłym roku wieść, że na Hip Hop Kempie zawita niejaki Crimeapple - jedna z twarzy obecnego renesansu ciężkiego, gęstego, klimatycznego street rapu a la Roc Marciano czy Ka. Kariera rdzawobrodego MC nabiera coraz większego tempa - po świetnym albumie "Wet Dirt" nagranym wespół z drugim bohaterem wywiadu (o nim za chwilę), Crimeapple nagrał wspólny projekt z nie byle kim - a z samym DJ'em Muggsem z Cypress Hill.

Na początku listopada ukazał się nowy album Crime'a, "Viridi Panem", a przed kilkoma dniami zrodzona na Hip Hop Kempie jego kooperacja z Da Flyy Hooliganem... Facet nie zasypia gruszek w popiele, to jest pewne.

dodano: 2015-02-05 14:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 2)

Jedną z największych zagadek ubiegłego roku była niewątpliwie postać Your Old Drooga. Debiut nowojorskiego rapera z miejsca uznano za tajemniczy projekt Nasira Jonesa, wydany pod nowym pseudonimem. Liczne porównania do legendy z Queens przysporzyły raperowi wielu fanów i sporą rozpoznawalność w podziemiu. Na fali popularności Droog postanowił udostępnić słuchaczom swoją nową EPkę „Kinison”, wyprodukowaną m.in. przez Marco Polo i DJ’a Skizza. Jeśli chcecie usłyszeć „nowego Nasa” rapującego na samplu z Budki Suflera, to koniecznie sprawdźcie ten materiał.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dla licznych europejskich fanów nowojorskiego undergroundu DJ Skizz jest postacią dosyć świeżą, a jego muzyka zaczęła się przebijać do naszych głośników stosunkowo niedawno. Nie znaczy to, że to newcomer i koleś znikąd. Pochodzący z Bostonu (a jakże!) Skizz, od dziesięciu lat jest współautorem jednej z najlepszych podziemnych audycji - Halftime Radio Show, gdzie gościł m.in. Eminema, Nasa, Method Mana, Redmana czy Gang Starr. Jako DJ jeździł na trasy z Lloydem Banksem i Big Noydem, Large Pro i Cormegą czy Group Home. Jego gramofonowe umiejętności mogliśmy usłyszeć na ostatnim krążku Masta Ace'a "MA DOOM: Son Of Yvonne". Jego historia jest długa i ciekawa, ale zarazem mam wrażenie, że to dopiero początek nowego rozdziału.

Już zeszłoroczny materiał "King From Queens" pokazał, że jego zrozumienie istoty brzmienia NYC jest znakomite i w dzisiejszych czasach rzadkie. W produkcjach raczej nie macie co szukać progresywnych elementów i usilnych prób rozwijania brzmienia w nowych kierunkach. Podobnie jest z "BQE", materiałem, który brzmi jak syf zebrany z ulicy i stanowiący godną reprezentację NYC w stylu M.O.P. czy Mobb Deep bardziej niż Frencha Montany. Nie ukrywajmy, to rapowa konserwa, co dla części z was pewnie będzie śmiertelną zniewagą dla progresu i rozwoju gatunku, dla części natomiast wzorem powrotu do korzeni. Takie czasy, hip hopowcy potrzebują się grupować. Pytanie brzmi: co, przy tak gigantycznej scenie i dorobku Wielkiego Jabłka, może stanowić element wyróżniający rap z Nowego Jorku? Slang, głos, obserwacje, rapowa prostota... Tutaj poczujecie to od pierwszych minut.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-09-23 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

DJ Skizz "Day in the Life" ft. Reks, Maffew Ragazino, Rasheed Chappell, & Liza Colby

Kalendarzowa jesień zawitała już do nas, a kolejny dzień możemy powitać dawką klasycznie hip-hopowej refleksji. DJ Skizz, który niedawno zaprezentował światu swój długooczekiwany materiał "Brooklyn Queens Experience", promuje go nowym klipem do numeru "Day In The Life". Gościnnie pojawiają się Reks, Maffew Ragazino, Rasheed Chappell i wokalistka - Liza Colby. Wszystko zobrazowane fajnym, nastrojowym klipem z nowojorskim posmakiem. Recenzja materiału Skizza niebawem na Popkillerze.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-08-13 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dzisiejszy Drive By trochę odmienny od dotychczasowych. Mało tutaj bardzo znanych postaci, a sporo takich, których możecie słyszeć pierwszy raz. Nie mogło zabraknąć niezwykle produktywnych i przez to często goszczących tu Kendricka Lamara i Tech N9ne'a. Usłyszycie fantastyczny efekt współpracy Terrace Martina i 9th Wondera, zobaczycie jak potęznym głosem dysponuje Stevie Stone, poznacie Thr33zy'ego z ekipy Languague Artz i sprawdzicie nowy singiel DJ'a Skizza z nowojorską obsadą. Na deser natomiast Famoso o którym sam wcześniej nie słyszałem, a mocno mnie zaskoczył. Zapraszamy na przejażdżkę!

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-14 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Zapraszamy was do kolejnego Drive By'a w którym pociski są bardzo różnorodne, ale każdy może okazać się celny. Od numerów, które bardziej zwrócą waszą uwagę ze względu na featuring czy bit (co nie znaczy, że stanowią one ich jedyną wartość), po nowy melanżowy szlagier kolesia, który z wszystkich dirrty southowych raperów może pochwalić się największą ilością sprzedanych płyt w karierze. Usłyszycie nowe zwrotki od szerokiego przekroju MC's: od pana Solo z Black Hippy, przez rzeźnikującego jak zwykle Royce'a, aż po F.T. z nowojorskiego Street Smartz. Starzy wyjadacze z numerami, które sprawiają, że na ich płytę czekamy z wypiekami pojawiają się obok gwiazd młodego pokolenia i anonimowych debiutantów, którzy dotrzymują kroku największym. Sprawdzajcie! 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-05 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

DJ Skizz to bardzo ważna postać w nowojorskim radio, chociaż pochodzi z Bostonu. Jak wielu ziomków z Massachussets zakochany jest po uszy w klasycznym nowojorskim rapie, gdzie kilku prawdziwych mięśniaków ładuje wersy pod dobre pętle z mocną perkusją. Jego darmowe projekty, które udostępniał dotąd naprawdę robiły wrażenie, a nadchodzący oficjalny debiut ma szanse to wrażenie jeszcze poprawić. "B.Q.E." bo tak nazywa się album można rozwinąć jako "Brooklyn Queens Experience". W singlowym "Triboro Thoro", które znajdziecie w rozwinięciu występują Hannibal Stax z Gang Starr Foundation, Big Noyd z QB i Panchi z NYG'z. Oczywiście nie jest to rap dla fanów rapowania w stylu Logica i Machine Gun Kelly'ego. To "gutter rap" - brudny, nieskomplikowany, ale dosadny. Zdecydowanie warto. Na płycie oprócz nich pojawią się Masta Ace, Havoc, Cormega czy Lil Fame.

dodano: 2012-03-15 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
Nowojorskie dzielnice mają coś takiego w swoim brzmieniu, że w najbardziej znamienitych przypadkach można bez problemu rozpoznać skąd pochodzi dane nagranie. Dla tych, którzy cenią sobie rap z Queens, a osłuchali już wszystkie albumy Nasa i Mobb Deepów mamy nie lada gratkę - darmowy mixtape utrzymany w klimacie najbardziej klasycznych nagrań QB.

Autorem mixtape'u jest DJ Skizz, który wyprodukował całość oraz dobrał gości. Wśród nich m.in. Big Noyd, Killa Sha, Krumbsnatcha, CNN czy Lil Dap.