Torae

Torae

dodano: 2023-09-25 21:15 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Mamy poniedziałek, czas zatem na podsumowanie najważniejszych premier minionego tygodnia, a trochę się ich zebrało. Jedziemy!

kategorie:
dodano: 2023-09-25 19:51 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Drugi wspólny album Torae'a i Marco Polo. Powrót duetu po czternastu latach od "Double Barrel".

Tracklista:

01. Reloaded (Intro) feat. Shylow
02. The Return feat. Shylow
03. Makin' Up
04. Oh No
05. Grey Sheep feat. Dres Of Black Sheep
06. Life Behind Bars
07. Mardi Gras
08. Rap Shit feat. DJ Revolution
09. Days of Your Lifetime
10. More Danger feat. Shylow

 

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-07-17 14:07 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na kanale ProstoTV na YouTube pojawi się nowy odcinek dSessions z udziałem amerykańskiego gościa Torae, rapera z Brooklynu, współpracującego z DJ-em Premierem i Marco Polo. Torae wykonał z zespołem Hood Shit Band nagranie „What does it all mean” ze swojej EPki „Off the Record”, która ukazała się w 2012 roku. Opracowaniem utworu na żywe instrumenty zajęli się: Michał Urban, Rafał Roguszka, Wojciech Grzyl i Piotr Pelo Goldych. Nad całością produkcji czuwały ekipy A1 Videos i HipHopHeadz.

Tagi:
dodano: 2015-03-31 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 9)

Kojarzony z błyskotliwymi gierkami słownymi wychowanek Brooklynu Skyzoo to jeden z najbardziej uznanych tekściarzy w nowojorskim podziemiu, a reprezentujący Coney Island Torae to gość, który dał się poznać polskim fanom m.in. poprzez współpracę z O.S.T.R.'em, DJ'em Premierem czy Marco Polo. W zeszłym roku obaj MC's postanowili przekuć swoją wieloletnią znajomość we wspólny album i pod szyldem Barrel Brothers wypuścili w świat jeden z ciekawszych, bardziej solidnych krążków, jakie dał nam Nowy Jork ad 2014.

Obu MC's udało nam się złapać przed ich koncertem na Hip Hop Kempie, a wynikiem tego spotkania jest 20-minutowy videowywiad, z którego dowiecie się m.in. jak Sky i Tor się poznali, jaki cel przyświecał projektowi Barrel Brothers, w czym tkwi esencja Nowego Jorku, co myślą o przenosinach Nets na Brooklyn, czego Skyzoo nauczył się od Dr.'a Dre, na czym polega "fałszywa jedność" nowojorkiej sceny i czy możemy spodziewać się drugiej części "Double Barrel" duetu Marco Polo & Torae. Skyzoo odpowiedział też o tym, jak doszło do jego współpracy z legendarnym Spike'iem Lee i zdradził, który numer Torae'a jest jego ulubionym, na co Tor podzielił się wrażeniami odnośnie twórczości Sky.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-16 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Cała czwórka wymienionych w tytule MC jakoś ma do nas po drodze - byli w Polsce niejednokrotnie, a Term i Reks wracają w lutym. Teraz łączą siły w nowym singlu z albumu Termanology'ego zatytułowanego "Shut Up And Rap", który ukazał się w grudniu.

video dnia
dodano: 2014-12-08 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Luxon - Shame - feat. O.S.T.R., Hades, Torae, DJ Kebs

Dlaczego: "Audioactive Dreams" (preorder) to pierwsze EP producenckie Luxona. Jest to zbiór 5 premierowych utworów, które są ukłonem w stronę klasycznego hip hopu wzbogaconego o żywe instrumenty. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni zarówno goście z naszej rodzimej sceny hip hopowej, jak i artyści z zagranicy. Gościnnie na płycie pojawiają się Hades, JWP, Pyskaty, O.S.T.R., MC Melodee, Reks, Termanology, Torae. Swoimi popisami na gramofonach utwory wzbogacili DJ Kebs i DJ Steez. W najnowszym singlu słyszymy duet HAOS oraz Torae.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-10-25 19:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Skyzoo, Torae - Memorabilia

Jeden z najlepszych tracków z jednej z najlepszych Eastcoastowych płyt tego roku, wspólnego dzieła Skyzoo i Torae'a pod szyldem "Barrel Brothers", doczekał się klipu. Jeśli wciąż nie słyszeliście wspomnianego LP, to powyższy banger na bicie Antman Wondera powinien was mocno zachęcić. Już niedługo też możecie się spodziewać naszego wideowywiadu z Barrel Brothers.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-28 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Skyzoo i Torae - to połączenie samo w sobie jest intrygujące dla miłośników niezależnego brzmienia z eastcoastu. A jeżeli na dokładkę dostajemy Seana Price'a i Guilty Simpsona oraz Black Milka na bicie to znaczy nie tylko, że Barrel Brothers spotyka Random Axe... ale także, że pora szykować się na boombapowy ogień.

kategorie:
dodano: 2014-05-12 17:59 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Skyzoo i Torae, jedni z najbardziej cenionych przedstawicieli nowojorskiego undergroundu, połączyli siły, by stworzyć wspólny album pod szyldem "Barrel Brothers". Album ukaże się 27 maja, usłyszmy na nim gościnne zwrotki old Seana Price'a, Guilty Simpsona, Blu, Sha Stimuli i Livin Proofa, oraz produkcje m.in. od !llminda, Black Milka, Oh No, Preemo i Apollo Browna.

Tracklista:

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2014-04-25 11:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dzisiejsza odsłona hiphopkempowego line-upu to stricte podziemne strzały. Apollo Brown, Verbal Kent i Red Pill z ekipą Ugly Heroes, Torae i Skyzoo jako Barrel Brothers oraz Eripe i Quebonafide jako reprezentanci Polski.

dodano: 2013-11-04 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Trasy takich ekip po Polsce to coś, czego kilka lat temu raczej nie można było uświadczyć. Apollo Brown, Guilty Simpson i Torae przejechali się po Polsce zostawiając chyba same dobre wrażenia. Na jednym z koncertów, w Katowicach, bardzo fajną relację przygotowała zaprzyjaźniona ekipa Brudnego Południa. W jej trakcie zobaczycie krótkie rozmowy m.in. z Dono ze składu Tewu, Heavy Mentalami, a także gwiazdami wieczoru - Torae i Guilty. Sprawdzajcie, zajebista robota!

kategorie:
dodano: 2013-10-17 02:35 przez: HipHopHeadz-pl (komentarze: 0)

Controlshop.pl & BIG idea prezentują
Koncert niebanalnego Duetu APOLLO BROWN & GUILTY SIMPSON prosto z Detroit, Michigan oraz jednego z najbardziej utalentowanych i obiecujących MC w

kategorie:
dodano: 2013-10-17 02:28 przez: HipHopHeadz-pl (komentarze: 0)

Z dumą zapraszamy na kolejny wolumin Hiphopheadz Joints !

Tym razem odwiedzi nas jeden z najlepszych Rap producentów na świecie jakim z pewnością jest Apollo Brown (aka 1/3 of The Left) by zaprezentować swoje najlepsze sztosy jak i materiał z najnowszej płyty z reprezentantem Stonest Throw Records i członkiem Random Axe (wraz z Sean Pricem i Black Milk) - GUILTY SIMPSON.

kategorie:
dodano: 2013-10-17 02:23 przez: HipHopHeadz-pl (komentarze: 0)

Z dumą zapraszamy na kolejny wolumin Hiphopheadz Joints !

Tym r

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dla licznych europejskich fanów nowojorskiego undergroundu DJ Skizz jest postacią dosyć świeżą, a jego muzyka zaczęła się przebijać do naszych głośników stosunkowo niedawno. Nie znaczy to, że to newcomer i koleś znikąd. Pochodzący z Bostonu (a jakże!) Skizz, od dziesięciu lat jest współautorem jednej z najlepszych podziemnych audycji - Halftime Radio Show, gdzie gościł m.in. Eminema, Nasa, Method Mana, Redmana czy Gang Starr. Jako DJ jeździł na trasy z Lloydem Banksem i Big Noydem, Large Pro i Cormegą czy Group Home. Jego gramofonowe umiejętności mogliśmy usłyszeć na ostatnim krążku Masta Ace'a "MA DOOM: Son Of Yvonne". Jego historia jest długa i ciekawa, ale zarazem mam wrażenie, że to dopiero początek nowego rozdziału.

Już zeszłoroczny materiał "King From Queens" pokazał, że jego zrozumienie istoty brzmienia NYC jest znakomite i w dzisiejszych czasach rzadkie. W produkcjach raczej nie macie co szukać progresywnych elementów i usilnych prób rozwijania brzmienia w nowych kierunkach. Podobnie jest z "BQE", materiałem, który brzmi jak syf zebrany z ulicy i stanowiący godną reprezentację NYC w stylu M.O.P. czy Mobb Deep bardziej niż Frencha Montany. Nie ukrywajmy, to rapowa konserwa, co dla części z was pewnie będzie śmiertelną zniewagą dla progresu i rozwoju gatunku, dla części natomiast wzorem powrotu do korzeni. Takie czasy, hip hopowcy potrzebują się grupować. Pytanie brzmi: co, przy tak gigantycznej scenie i dorobku Wielkiego Jabłka, może stanowić element wyróżniający rap z Nowego Jorku? Slang, głos, obserwacje, rapowa prostota... Tutaj poczujecie to od pierwszych minut.

Strony