Skyzoo & Torae (Barrel Brothers) - videowywiad (Hip Hop Kemp 2014)

Kojarzony z błyskotliwymi gierkami słownymi wychowanek Brooklynu Skyzoo to jeden z najbardziej uznanych tekściarzy w nowojorskim podziemiu, a reprezentujący Coney Island Torae to gość, który dał się poznać polskim fanom m.in. poprzez współpracę z O.S.T.R.'em, DJ'em Premierem czy Marco Polo. W zeszłym roku obaj MC's postanowili przekuć swoją wieloletnią znajomość we wspólny album i pod szyldem Barrel Brothers wypuścili w świat jeden z ciekawszych, bardziej solidnych krążków, jakie dał nam Nowy Jork ad 2014.

Obu MC's udało nam się złapać przed ich koncertem na Hip Hop Kempie, a wynikiem tego spotkania jest 20-minutowy videowywiad, z którego dowiecie się m.in. jak Sky i Tor się poznali, jaki cel przyświecał projektowi Barrel Brothers, w czym tkwi esencja Nowego Jorku, co myślą o przenosinach Nets na Brooklyn, czego Skyzoo nauczył się od Dr.'a Dre, na czym polega "fałszywa jedność" nowojorkiej sceny i czy możemy spodziewać się drugiej części "Double Barrel" duetu Marco Polo & Torae. Skyzoo odpowiedział też o tym, jak doszło do jego współpracy z legendarnym Spike'iem Lee i zdradził, który numer Torae'a jest jego ulubionym, na co Tor podzielił się wrażeniami odnośnie twórczości Sky.

Rozmowa, tłumaczenie: Marcin Natali
Zdjęcia: Maciej Pieczykolan
Montaż: Rafał Samborski

Anonim
Wreszcieeeeeeeeeeeee jakiś wywiad z amerykańskimi raperami ale i tak dużo do nadrobienia macie ! Oby następne jeszcze szybciej DMX, The Pharcyde itd itd itd.
Marcin Natali

DMX w kwietniu wjedzie już na pewno, a The Pharcyde też zmontowany więc postaramy się jak najszybciej :) Pozdr!

donWC

Młody szczerze pisząc lubię oglądać Twoje wywiady (nie masz ich dużo ale te które widziałem były bardzo pozytywne). Widać u Ciebie tą zajawkę no i trafiają Ci się rozgadani artyści:)

Wiem, że często jest tak z wywiadami iż masz gotowe pytania do tych nygusów i tylko czekasz aż nadarzy się okazja aby na szybciora przeprowadzić jakiś wywiad (bo czas goni) ale jak już siedzicie przy stole i jeśli któryś z nich powie np coś ciekawego to mógłbyś czasem "pociagnąć" wątek, dopytać o szczegóły (tak jak w tym przypadku ze skyzoo). Na pewno taki element uatrakcyjnił by Twój wywiad i więcej ciekawych informacji można było by się dowiedzieć aniżeli odklepanie wcześniej przygotowanych pytań od 1 do 10 i na razie (więcej spontaniczności!!! :). Oczywiście to tylko moja mała sugestia. Pozdrawiam i czekam na jakieś ciekawe wywiady. 5

Marcin Natali

Dzięki wielkie! :) Racja, będę mieć to na uwadze przy następnych. Czasem dopytuję jak coś akurat mnie wyjątkowo zaintryguje, tutaj w momencie jak Sky zahaczył o sesje z Dre po prostu nie wykazałem się refleksem ;) Dzięki za obejrzenie i radę. Pozdr! 5

yo
50 CENTEM Był spoko wywiad
la
Gdzie wywiad z liksami? A ten mega spoko pozytywne zaskoczenie... mogles troche dopytac o te sesje z dre
was
Sesje z Dre - też byłbym ciekawy szczegółów.
jakub
Mam pytanie, z czystej ciekawości: czemu montowanie wywiadów wychodzi wam tak długo? Przecież są bez cięć.
Marcin Natali

W dużej mierze to kwestia tłumaczenia i napisów - w tym przypadku akurat wywiad przetłumaczyłem jeszcze we wrześniu zeszłego roku, no ale różne zawirowania były z programami do montażu i niestety tak długo zajęło złożenie tego do kupy. Pracujemy nad tym żeby to jakoś usprawnić;) Pozdr!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>