Malik B

Malik B

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2020-07-29 22:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Smutne wieści dla fanów The Roots. Członek oryginalnego składu legendarnej formacji z Filadelfii, Malik B nie żyje.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dla licznych europejskich fanów nowojorskiego undergroundu DJ Skizz jest postacią dosyć świeżą, a jego muzyka zaczęła się przebijać do naszych głośników stosunkowo niedawno. Nie znaczy to, że to newcomer i koleś znikąd. Pochodzący z Bostonu (a jakże!) Skizz, od dziesięciu lat jest współautorem jednej z najlepszych podziemnych audycji - Halftime Radio Show, gdzie gościł m.in. Eminema, Nasa, Method Mana, Redmana czy Gang Starr. Jako DJ jeździł na trasy z Lloydem Banksem i Big Noydem, Large Pro i Cormegą czy Group Home. Jego gramofonowe umiejętności mogliśmy usłyszeć na ostatnim krążku Masta Ace'a "MA DOOM: Son Of Yvonne". Jego historia jest długa i ciekawa, ale zarazem mam wrażenie, że to dopiero początek nowego rozdziału.

Już zeszłoroczny materiał "King From Queens" pokazał, że jego zrozumienie istoty brzmienia NYC jest znakomite i w dzisiejszych czasach rzadkie. W produkcjach raczej nie macie co szukać progresywnych elementów i usilnych prób rozwijania brzmienia w nowych kierunkach. Podobnie jest z "BQE", materiałem, który brzmi jak syf zebrany z ulicy i stanowiący godną reprezentację NYC w stylu M.O.P. czy Mobb Deep bardziej niż Frencha Montany. Nie ukrywajmy, to rapowa konserwa, co dla części z was pewnie będzie śmiertelną zniewagą dla progresu i rozwoju gatunku, dla części natomiast wzorem powrotu do korzeni. Takie czasy, hip hopowcy potrzebują się grupować. Pytanie brzmi: co, przy tak gigantycznej scenie i dorobku Wielkiego Jabłka, może stanowić element wyróżniający rap z Nowego Jorku? Slang, głos, obserwacje, rapowa prostota... Tutaj poczujecie to od pierwszych minut.

video
dodano: 2013-06-12 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Malik B and Mr. Green "Devil" Official Video by Kevin Lopez

Ależ przyjemna niespodzianka. Doskonale znany wszystkim fanom The Roots Malik B przygotowuje się do wydania wspólnego materiału z Mr. Greenem. Połączenie jak najbardziej odpowiednie, pomysł współpracy świetny, ale dopiero jak usłyszycie singla zrozumiecie co się szykuje. Nastrój tego numeru i klipu ma w sobie coś powodującego ciary na plecach, a perspektywa sprawdzenia Malika B w solowej produkcji (solowej na mikrofonie) to dobra perspektywa.