Tewu

Tewu

dodano: 2013-11-04 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Trasy takich ekip po Polsce to coś, czego kilka lat temu raczej nie można było uświadczyć. Apollo Brown, Guilty Simpson i Torae przejechali się po Polsce zostawiając chyba same dobre wrażenia. Na jednym z koncertów, w Katowicach, bardzo fajną relację przygotowała zaprzyjaźniona ekipa Brudnego Południa. W jej trakcie zobaczycie krótkie rozmowy m.in. z Dono ze składu Tewu, Heavy Mentalami, a także gwiazdami wieczoru - Torae i Guilty. Sprawdzajcie, zajebista robota!

video
dodano: 2013-09-08 12:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

TEWU - "BO CHODZI O TO" . Z dedykacją dla ś.p Bolca i Hip Hop kultury (OFFICIAL VIDEO)

RPS Enterteyment prezentuje najnowszy, trzeci klip ekipy TEWU promujący płytę "EPIDEMIA" . Teledysk powstał do jednego z najważniejszych utworów z tego albumu  - "BO CHODZI O TO" z dedykacją dla ś.p Bolca i hip hop kultury.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2013-07-03 21:30 przez: Bashesh (komentarze: 0)

Agencja Muzyczno-Eventowa BASHESH gorąco zaprasza na koncert Wyższej Szkoły Robienia Hałasu z dj Soiną oraz Banity, Tewu, Dźwięku Struktury i Psycho G, który odbędzie się 13 lipca w klubie 2doors, w Sosnowcu.

Wystąpią:
Wyższa Szkoła Robienia Hałasu, wsparcie dj Soina (ok. godz. 24)
Tewu (ok. godz. 23)
Banita (ok. godz. 22)
Dźwięku Struktura (ok. godz. 21:30)
Psycho G (ok. godz. 21)

Sobota, 13.07.2013
Klub 2doors

Malachowskiego 24, 41-200 Sosnowiec

Start: 20:00

Bilety:

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-06-08 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Przekonywanie o wyższości starego, polskiego rapu nad nowym jest z pewnością nadużyciem, co potwierdza przede wszystkim większość autorów starych klasyków, ale atmosfera składanek z końca lat 90. XX w. jest jednak niemożliwa do odtworzenia. Dzisiaj takich kompilacji jakby mniej, a szkoda, bo polski rap ma przecież dobrą tradycję w tej kategorii - wystarczy wymienić chociażby "Enigmę", "Osiedle Pełne Rymów Czyli Hip-Hop Jak Okiem Sięgnąć", "S.M.A.K. Beat Records", a płyt producenckich z innym składem w każdym numerze można by wymieniać kilka dobrych linijek.

Jednym z moich ulubionych albumów z tamtego okresu jest "Hiphopowy Raport Z Osiedla W Najlepszym Wykonaniu" wydany w końcówce 1998 roku przez R.R.X. Z jednej strony jest to doskonały przykład tego jakim producentem w tamtym czasie był DJ 600V, z drugiej niesamowity przekrój sceny. Pih pojawia się tu w ramach 17, Białystok reprezentuje też Projekt W.R.D., Dono nawija w składzie Tuwandaal (wcześniejsza nazwa Tewu), a Małolat naprawdę jest małolatem. Warszawa serwuje klasyczny numer "Koncerty", wczesny numer Hemp Gru w składzie WWDZ i Bilka na soczystym nowojorczyku, który wpadł pod łapy DJ'a Niewidzialna Ręka. Wymieniać dalej? Za co się tu nie złapać, jest to historią polskiego rapu.

video
dodano: 2013-02-28 20:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

TEWU feat. WSRH - "Świry" (official video) muz.Dono

Dlaczego: Nagrane ze wsparciem WSRH "Świry" to kolejny singiel z ostatniej płyty legendarnej formacji Tewu. Trzeci oficjalny album grupy zatytułowany „Epidemia" ukazał się w listopadzie 2012 roku nakładem RPS Enterteyment.

Tagi:
video
dodano: 2012-11-26 14:56 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

TEWU-"EPIDEMIA" (official video)

Dlaczego: W weekend miała miejsce premiera najnowszego albumu jednej z najstarszych ekip hip-hopowych w kraju, czyli Tewu. Tytuł najnowszej płyta grupy to „Epidemia” i właśnie do tytułowego utworu powstał klip. Album ukazał się nakładem RPS Enterteyment a jak mówią sami członkowie Tewu - to najcięższa płyta w ich dorobku, oparta na klasycznym surowym brzmieniu.

Tagi:
dodano: 2012-11-20 15:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 12)

24 listopada będzie miała miejsce premiera najnowszego albumu jednej z najstarszych ekip hip-hopowych w kraju, czyli Tewu. Tytuł najnowszej płyta grupy to „Epidemia” i ukaże się nakładem RPS Enterteyment. Dostępny jest już pierwszy singiel pzatytułowany „Bądźmy wszyscy k…a naturalni!!!”. Znajdziecie go, rzecz jasna, w rozwinięciu newsa, wraz z kilkoma ciekawostkami o nadchodzącym krązku.

Tagi: