OMP

OMP

video
dodano: 2014-12-05 16:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jano - 36 Praft feat. Bachor (prod. Tymek)

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera nowej płyty stołecznej legendy - Jano znanego z formacji OMP. Premiera świętowana jest oczywiście na Wilanowie, a my dodatkowo otrzymujemy kolejny teledysk.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-11-24 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Jano z legendarnego składu OMP ogłosił, że jego solowy album "Alternatywa" ukaże się 5. grudnia 2014 roku. Raper zapowiada album jako zestaw 15 numerów-historyjek pod wychillowane podkłady do fotela - choć nie będzie to klasyczny "Wilanów", to ludzie, którzy darzyli sympatią OMP powinni znaleźć coś dla siebie. Został także uruchomiony preorder krążka oraz opublikowano singiel "Na wyciągnięcie ręki" na bicie Bambeera.

Tagi:
video
dodano: 2014-09-27 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Jano - Zacieramy granice feat. FunkyFlow, DJ Garfield (prod. PaneRR)

Powrót Jana z OMP! "Zacieramy granice" z gościnnym udziałem białostockiego składu FunkyFlow zapowiada solówkę współautora klasycznych albumów z O$ką: "Wilanów - Zobacz Różnicę" i "Dobra Oferta". Bit do singlowego numeru jest autorstwa PaneRRa, cuty dołożył DJ Garfield, a za video odpowiada Poka Film. Płyta zatytułowana "Alternatywa" ma ukazać się już w tym roku, jednak ostatecznie nie w wytwórni V6, tak jak zapowiadano na początku.

Tagi:
dodano: 2013-11-11 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Siódmy odcinek Krótkiego Strzału to zarówno świeże rzeczy, jak i dalszy ciąg wartych do wspomnienia zaległości, które w miarę możliwości nadrabiamy. Tym razem czeka na Was sporo świeżej krwi (Kuban, Krychol, Supran, Grosik, Jey Joy, Wudoka), ale i wracający oldschoolowcy jak Jano z OMP czy krakowskie 3Y (Yez Yez Yo). Różnorodnie, ciekawie i ponownie wyjątkowo obszernie.

recenzja
dodano: 2013-06-08 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Przekonywanie o wyższości starego, polskiego rapu nad nowym jest z pewnością nadużyciem, co potwierdza przede wszystkim większość autorów starych klasyków, ale atmosfera składanek z końca lat 90. XX w. jest jednak niemożliwa do odtworzenia. Dzisiaj takich kompilacji jakby mniej, a szkoda, bo polski rap ma przecież dobrą tradycję w tej kategorii - wystarczy wymienić chociażby "Enigmę", "Osiedle Pełne Rymów Czyli Hip-Hop Jak Okiem Sięgnąć", "S.M.A.K. Beat Records", a płyt producenckich z innym składem w każdym numerze można by wymieniać kilka dobrych linijek.

Jednym z moich ulubionych albumów z tamtego okresu jest "Hiphopowy Raport Z Osiedla W Najlepszym Wykonaniu" wydany w końcówce 1998 roku przez R.R.X. Z jednej strony jest to doskonały przykład tego jakim producentem w tamtym czasie był DJ 600V, z drugiej niesamowity przekrój sceny. Pih pojawia się tu w ramach 17, Białystok reprezentuje też Projekt W.R.D., Dono nawija w składzie Tuwandaal (wcześniejsza nazwa Tewu), a Małolat naprawdę jest małolatem. Warszawa serwuje klasyczny numer "Koncerty", wczesny numer Hemp Gru w składzie WWDZ i Bilka na soczystym nowojorczyku, który wpadł pod łapy DJ'a Niewidzialna Ręka. Wymieniać dalej? Za co się tu nie złapać, jest to historią polskiego rapu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-15 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

"Olimpu Muzyczna Plejada... Wilanów"! Pierwszy zespół wydający pod szyldem Asfalt Records, duet skonektowany w Warszawie w stopniu najwyższym, mistrzowie luzu i zrelaksowanej zabawy. Jano z OMP planuje na jesieni wrócić z nowym krążkiem zatytułowanym "Nowy Wilanów", a jako zapowiedź kilka dni temu umieścił na YT nowy teledysk do numeru zatytułowanego "Idę". Niestety, 013 to już nie 98. Bit wyprodukował niejaki Johnny, video autorstwa Poka Film.

Tagi:
recenzja
dodano: 2012-07-15 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Pamiętasz? Raperzy kiedyś chcieli mieć respekt. W maju 2001 roku po wielokrotnych zmianach daty premiery, światło dzienne ujrzała solowa płyta jednego z członków RHX - Inespe. Po rewelacyjnym debiucie wraz z Emade (czy może raczej DJ'em M.A.D.) i Fiszem raper z Ursynowa przygotował solowe numery, które wyprodukował młodszy z braci Waglewskich.

Album do dzisiaj przewija się we wspomnieniach warszawskich (i nie tylko) hip-hopowców, ale młodsi słuchacze często go nie kojarzą. Szkoda, bo choć Inespe dziś jako jedyny z pierwotnego składu RHX jest nieaktywny, to były czasy, kiedy potrafił w takiej ekipie grać pierwsze skrzypce.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-07-06 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 8)


Wygląda na to, że kolejna legenda wraca na scenę. Zespół OMP, który tworzą O$ka i Jano (pionierzy gatunku z Wilanowa), pracuje nad nowymi rzeczami. Przedsmak działań, które powinniśmy usłyszeć już niebawem, stanowi wideo zmontowane przez POKA FILMS do utworu "Ziołasy" pochodzącego z klasycznego albumu z 1998 roku "Wilanów... Zobacz Różnicę".