Heavy Mental

Heavy Mental

video
dodano: 2019-11-19 21:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV jest już dostępny zapowiadany teledysk Młodego z gościnnym udziałem KRS-One'a. The Teacha nieprzypadkowo pojawił się na feacie u polskiego artysty. Owocna współpraca obu raperów trwa już bowiem kilka lat. Wraz z premierowym numerem „Puste podwórka” do sieci trafił odsłuch całego krążka Młodego pt. „Lekcja WOS-u”. Płyta ukazała się wyłącznie w formie cyfrowej.

video
dodano: 2017-08-24 16:53 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV trafiła dziś (24.08) 1. wideozapowiedź nowej płyty Młodego. Raper kojarzony głównie z Heavy Mental i KRS-One'em prezentuje singiel pt. „Ludzie na miarę”. – Mój 2. solowy album będzie utrzymany w cięższym klimacie. Muzycznie „Stres” (1. singiel z płyty – przyp. red.) i „Ludzie na miarę” to w sumie najlżejsze numery – zdradza artysta.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-10-27 20:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy odsłuch utworu "Fundament" ze wspólnego projektu Chady i RXa. Gościnnie w nagraniu promującym album "Efekt Porozumienia" pojawił się skład Heavy Mental (Biak, Młody, DJ HWR). Premiera krążka 6 grudnia nakładem Step Records.

wydarzenie
dodano: 2014-05-21 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

One2Pablo ma zaszczyt zaprosić na tegoroczny festiwal Hip-Hopowy KNW Fest w Kaniowie. Gwiazdą wieczoru będzie legenda  światowego rapu - Afu-Ra! Poza nim usłyszymy sporo dobrego polskiego hip-hopu, m.in: Fokus, Trzeci Wymiar, Z.B.U.K.U., Heavy Mental, Młody PSZ. Ponadto na festiwalu nie zabraknie dodatkowych atrakcji, włącznie z telebimem na którym będą transmitowane mecze MŚ 2014!

Już dziś można nabyć bilety poprzez oficjalną stronę festiwalu: www.knw-fest.pl oraz w wyznaczonych punktach sprzedaży. Do końca maja cena biletu to zaledwie 15 PLN!

dodano: 2013-11-04 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Trasy takich ekip po Polsce to coś, czego kilka lat temu raczej nie można było uświadczyć. Apollo Brown, Guilty Simpson i Torae przejechali się po Polsce zostawiając chyba same dobre wrażenia. Na jednym z koncertów, w Katowicach, bardzo fajną relację przygotowała zaprzyjaźniona ekipa Brudnego Południa. W jej trakcie zobaczycie krótkie rozmowy m.in. z Dono ze składu Tewu, Heavy Mentalami, a także gwiazdami wieczoru - Torae i Guilty. Sprawdzajcie, zajebista robota!

video dnia
dodano: 2013-10-06 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Heavy Mental - Latam

Dlaczego: Zapraszamy do sprawdzenia kolejnego klipu z debiutanckiego krążka reprezentantów Szpadyzorni - Heavy Mental. Tym razem dostaliśmy obrazek do numeru "Latam", w którym na pierwszy plan wychodzi bardzo oryginalny, orientalny sampel, przeplatany ujęciami z koncertów chłopaków. Dobra robota.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-10-03 12:47 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Już w październiku ekipa ARTdeRUE powraca i to z dużym kopem. 11 lat na scenie i coroczna impreza urodzinowa na którą zaprosiliśmy artystów nietuzinkowych, mających swój styl jak i uznanie wśród słuchaczy. Ta mieszanka wyzwoli ogromną dawkę adrenaliny i energii jakiej nie poczujecie nigdzie indziej tylko w klubie Wytwórnia 4 i 5 października.

dodano: 2013-06-24 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Heavy Mental to ekipa, która równie dobrze mogłaby nazywać się "długi spłacone". Każdy z nich przez lata pracował w podziemiu, jeździł po każdej imprezie na której można było wbić na scenę i pokazać co ma się do zaprezentowania, montował materiały, szlifował styl... Młody z MeriDialu pierwszy album puścił jedenaście lat temu, w trakcie których pracował m.in. z O.S.T.R.'em, Fokusem, 3odą czy Chadą. Jeśli HWR nie grał jeszcze w jakimś mieście w Polsce, to znaczy, że nie ma tam rapowych imprez. Nasz zeszłoroczny Młody Wilk - Biaku to natural born MC, gość obdarzony nie tylko kozackim głosem i flow, ale również zdolnością do pisania wersów, które swoimi dwuznacznościami i wordplayem są na scenie zjawiskowe. Są efektem wieloletniej pracy w ramach TruKru, pracy u podstaw w Gliwicach, nawijania na scenach w całej Polsce.

Informacja o kontrakcie Heavy Mental w Szpadyzorze była dla mnie dowodem na to, że nawet w tak niewdzięcznej profesji jak MC/DJ istnieje jakaś sprawiedliwość. Oficjalny debiut chłopaków właśnie trafia na półki sklepowe, a wy możecie sprawdzić go sobie dzięki darmowemu odsłuchowi. Nie zapomnijcie tylko potem wybrać się do sklepu, bo kto jak kto, ale to trio zasługuje na oddanie szacunku ich pracy.

video
dodano: 2013-06-20 21:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Heavy Mental - Miałem sen

"Naiwny szczyl - niepewny siebie, ale pewien swego, niewyspany w szkole w przekonaniem, że coś będzie z tego." Przed premierą płyty Heavy Mental poznajemy jeszcze jeden numer, nasycony undergroundowym, piwnicznym klimatem a Młody kolejny raz bitem przywołuje skojarzenia z Apollo Brownem - rzecz jasna pozytywne.

Tagi:
dodano: 2013-06-11 18:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Heavy Mental - Pierwszy Krok feat. Bu, Gruby Mielzky

Dlaczego: promocja legalnego debiutu ekipy naszego Młodego Wilka rusza pełną parą. Szpadyzor Records wypuszcza już drugi singiel promujący nadchodzący self-titled składu Heavy Mental zatytułowany "Pierwszy Krok". W zobrazowanym teledyskiem kawałku gościnnie wystąpili Bu i Gruby Mielzky. Od dzisiaj także możecie zamawiać album w preorderze na stronie El Polako wraz z limitowaną koszulką HEAVY MENTAL.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-06-02 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Pewnie dziwi Was powyższe zdjęcie. Jednak idealnie pasuje ono do sytuacji w polskim rapie. Poznajecie pana w czerwonym? Czerwiec nadjeżdża, niczym Rysio z Klanu, a dokładniej nadciąga niespotykana w tym okresie roku seria premier na rodzimej scenie. Zawsze początek wakacji był sezonem ogórkowym. W tym roku raperzy pomyśleli więc, że może być to okres, gdy w całorocznym natłoku premier będzie spokojniej... a że pomyślało ich tak wyjątkowo wielu to czeka nas letnia lawina nadwiślańskich płyt. A pamiętajmy, że ci, którzy słuchają również USA zostaną zalani też z tamtej strony - Kanye West, J. Cole, Mac Miller i Wale to tylko niektóre propozycje zza Oceanu. Co warto sprawdzić i czego w tym całym tłumie nie przegapić? Wynotowaliśmy ponad 10 pozycji, które trafią na rynek w czerwcu!

video
dodano: 2013-05-28 20:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Heavy Mental - HEAVY MENTAL (z albumu Heavy Mental, premiera 24.06.2013)

No i bang! Czerwiec okazuje się mocno młodowilczym miesiącem. 17.06. do sklepów trafi album Solar/Białas, na ten sam miesiąc wstępnie zapowiedział się Gospel a 24.06. nakładem Szpadyzor Records debiutancki krążek wypuszcza także Biak i tworzony przez niego oraz Młodego i DJ-a HWR'a tercet Heavy Mental. Tytułowy numer to klasyczne nowojorsko-detroitowe uderzenie, przy którym ciężko nie bujać karkiem.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-05-20 21:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Idzie nowe. Nowe Szpadyzory. Nowa płyta. Nowy zespół." - mówi nam enigmatyczny opis pod tym zdjęciem, ale możemy napisać wam o tym coś więcej i nie ukrywam, że miło nam to robić, bo to jedna z osób, które z naszej 16-tki przed startem akcji były najsłabiej kojarzone w szerokim gronie - mimo wyrobionego stylu i wysokiego poziomu lirycznego. Na zdjęciu wprawdzie dobrze tego nie widać, ale najnowszym nabytkiem Szpadyzor Records został ubiegłoroczny Młody Wilk, Biak i współtworzony przez niego tercet Heavy Mental. Dokładniejsze info już wkrótce, miejcie nas na oku a my gratulujemy Biakowi, Młodemu i HWR'owi i czekamy na album!

dodano: 2012-12-12 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

HEAVY MENTAL - BUSHIDO (ONE SHOT KLIP)

Nasz Młody Wilk Biaku na poważnie wziął się do roboty i razem ze swoją ekipą w skład której wchodzą znany z MeriDialu Młody oraz DJ HWR, który odpowiadał za dużą część muzyki i gramofonowych akcji na projekcie Niger. Chłopaki postanowili na spontanie pójść na boisko i nagrać one shota, żeby jak mówią sam "przyzwyczajać ludzi do naszej muzyki". Ja przyzwyczaiłem się szybko i bezpośrednio po pierwszym przesłochaniu nastąpiły następne. Dla wszystkich oczekujących lepszej jakości video - "Bushido" nie jest oficjalnym klipem.

Strony