Miuosh

Miuosh

kategorie:
dodano: 2023-09-22 16:43 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)

Pierwsza solowa płyta od Miuosha od czterech lat. Gościnnie usłyszymy Piotra Zioła, Natalię Szroeder oraz Błażeja Króla. Album składa się z 9 utworów, które trwają prawie 40 minut. 

Tagi:
video
dodano: 2021-06-10 15:17 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Do sieci trafił wczoraj singiel Miuosha "Doliny", który zapowiada nietypowy projekt rapera powstały we współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk". Artysta wraz zespołem wraz z zespołem przygotował krążek, będący połączeniem śląskiego folkloru i muzyki wspólczesnej w który zaangażowano ponad 140 osób. Co ciekawe na albumie nie usłyszymy rapu Miuosha, ponieważ wykonawca odnalazł się w innej roli.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-06-10 14:46 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Pieśni współczesne" - wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" i Miuosha to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna.

video
dodano: 2021-01-26 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

"Klucze" to specjalny singiel wypuszczony na rocznicę płyty Miuosha "Powroty". Gościnnie w utworze udzieliła się Katarzyna Nosowska, a za reżyserię klipu odpowiada Ralph Kaminski.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-16 17:24 przez: Marek Adamski (komentarze: 10)

Miuosh był jedną z osób, które znalazły się na liście firm i osób, które dostały dotację od Funduszu Wsparcia Kultury. Na dużą część raperów i artystów z powodu tych dotacji wylała się fala hejtu, w tym właśnie na Miuosha. Raper wydał oświadczenie video, w którym odniósł się do całej sytuacji i wyjawił, że wszystkie pieniądze, które mu przyznano, miały trafić do pracowników jego firmy, a nie do niego. Przyznał również, że zaczął otrzymywać groźby śmierci, a część hejterów zaczęła udostępniać jego adres, czy stalkować prywatne konta jego bliskich.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-09 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Poza garażową walką z Filipkiem zorganizowaną u Winiego, Oxon znalazł czas na wspólną rozmowę z właścicielem Stoprocent. Raper opowiedział w niej o genezie konfliktu Patokalipsy z Miuoshem z 2014 roku oraz w jaki sposób postrzega twórczość Miuosha od tego czasu.

Tagi:
dodano: 2020-06-25 22:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Artyści nie od dziś aktywnie angażują się w inicjatywy zachęcające do udziału w wyborach - jedni otwarcie informując na kogo głosują, inni dbając przede wszystkim o aktywizację społeczeństwa, unikając jednak wskazywania swoich faworytów. Tym razem mocne grono muzyków zebrało się wspólnie i zapowiedzieli... nagrodzenie miasta z najwyższą frekwencją wyborczą darmowym festiwalem!

dodano: 2020-05-19 14:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Swoje zwrotki w ramach Hot16Challenge2 położyło już większość uznanych postaci z polskiej sceny rapowej. Nie usłyszeliśmy do tej pory m.in. Miuosha i... jak się okazuje nie usłyszymy. Śląski raper wytłumaczył tego powody.

video
dodano: 2020-04-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Miuosh, Nosowska, Smolik i muzycy NOSPR w internetowym teledysku utworu „Tramwaje i Gwiazdy” – wszystko bez wychodzenia z domu przy użyciu tylko smartfonów!

70 muzyków, 60 godzin montażu wideo i 12 godzin montażu dźwięku – oto nowa, wyjątkowa odsłona utworu „Tramwaje i gwiazdy”. Niezwykłą aranżacją artyści udowodnili, że obowiązkowa izolacja nie musi oznaczać zaprzestania działalności twórczej – wręcz przeciwnie – w domowym zaciszu mogą powstawać naprawdę nieoczywiste projekty.

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-31 15:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Oddaję w Wasze ręce coś, co dla mnie, osobiście, jest pewnego rodzaju spełnieniem. Nie miałem odwagi marzyć o takiej współpracy. Zmieniamy nasze plany, po to, żeby dać Wam trochę dobrej energii w czasach, kiedy tak zyskała na wartości. Zostańcie z nami w "Domu"!" - pisze Miuosh, załączając utwór z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk, nagrany z okazji 100-lecia Powstań Śląskich, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Tagi:
video
dodano: 2020-01-23 00:53 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

MIUOSH - Motyle feat. Igo

W utworze „Motyle”, Miuosh krzyżuje swoją muzyczną drogę z Igorem „Igo” Walaszkiem, którego charakterystyczny głos znamy z duetu Bass Astral x Igo, czy singla „Sobie i Wam” Męskie Granie Orkiestra. Muzykę do piosenki skomponował Maciej Sawoch. Klip został zrealizowany na terenie czynnego Zakładu Karnego w Wojkowicach. Teledysk reżyserowała Magdalena Seweryn i Igor Połaniewicz, którzy są również autorami scenariusza i zdjęć. W teledysku główną rolę kobiecą powierzono Kamilli Baar. To już trzeci singiel zapowiadający najnowszy album Miuosha – „Powroty”, za którego produkcję odpowiada Michał „Fox” Król, a gościnnie będziemy mogli usłyszeć na nim Natalię Nykiel, Melę Koteluk, Palucha oraz The Dumplings.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2020-01-10 19:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trzy lata po premierze albumu „POP” Miuosh wraca z nowym materiałem. 24 stycznia na rynku ukaże się krążek „Powroty”. Ósmy solowy album Miłosza to 10 utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Napisaną w trasie płytą katowicki muzyk powraca do kamieni milowych swojej muzycznej i prywatnej podróży przez życie i świat – dotyka wewnętrznych problemów, decyzji i deklaracji, rozlicza sam siebie i podsumowuje swoje dotychczasowe kroki i potknięcia.

„Powroty” to album wymykający się kategoriom, łączący to co mogliśmy już u Miuosha usłyszeć, z tym czego zupełnie się po nim nie spodziewaliśmy. Za muzykę na albumie odpowiada on sam, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings). Producentem albumu jest Michał Fox Król, który swoim nietuzinkowym podejściem zadbał o nadanie wyraźnego i ostrego brzmienia tej swoistej mieszance rapu, popu, muzyki elektronicznej i rockowej. Preorder można zamówić na www.empik.com oraz www.kulturalnysklep.pl

Jak zawsze ważnym elementem całości są goście, którzy i tym razem świadczą o niezaprzeczalnym poziomie całości – obok gospodarza krążka usłyszymy Melę Koteluk, Natalię Nykiel, Igo, The Dumplings, Mateusza Koniecznego i Palucha. Oprócz poznańskiego rapera, który razem z Miuoshem współpracował już dwukrotnie niemal dekadę temu, reszta gości zaszczyciła jego utwory swoją obecnością po raz pierwszy.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-01-08 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Gdy ostatnio Miuosh i Paluch spotkali się we wspólnym numerze to obaj pięli się intensywnie po szczeblach rapgry - było to w bardzo intensywnym dla obu z nich 2011 roku, który zapewnił obu duże kroki naprzód. Kontaktu jednak nie zerwali, a teraz dostajemy kolejne collabo, już w calkiem innym momencie karier!

Tagi:
video
dodano: 2019-12-03 22:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Miuosh zapowiadał krążek "Powroty" parę miesięcy temu w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Pierwotnie miał się ukazać w październiku, jednak dopiero dziś otrzymaliśmy pierwszy, tytułowy singiel.

Tagi:
video
dodano: 2019-06-25 23:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Krótko po historycznym koncercie na Stadionie Śląskim Miuosh atakuje nowym singlem. "Jestem niesamowicie ciekawy tego, jak odbierzecie ten numer" - napisał raper.

"Lhotse" to utwór i teledysk zrealizowane w ramach kampanii "Never Stop. Never Settle". Manifestuje ona takie wartości jak odwaga, niezależność, autentyczność czy konsekwencja w podążaniu do osiągnięcia założonych celów.

Tagi:

Strony