Oxon wspomina beef z Miuoshem i komentuje jego sukcesy

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-09 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Poza garażową walką z Filipkiem zorganizowaną u Winiego, Oxon znalazł czas na wspólną rozmowę z właścicielem Stoprocent. Raper opowiedział w niej o genezie konfliktu Patokalipsy z Miuoshem z 2014 roku oraz w jaki sposób postrzega twórczość Miuosha od tego czasu.

"To wzięło się rykoszetem z posta na Patokalipsie. Miuosh wydał wtedy płytę z Onarem, którą współprodukował TMK, nasz producent z Hipocentrum. I ta płyta była beznadziejna. Zwrotki rapowo bardzo kulały. To był trochę skok na kasę, tak nam się wtedy wydawało. Pato coś tam sobie zażartowało, ja coś tam zażartowałem delikatnie i nagle okazało się, że Miuosh ma z tym straszny problem. Zaczął wydzwaniać do naszych znajomych, że mamy natychmiast podać nasze adresy, bo będziemy bici itd. Jednocześnie cały czas publikował sobie posty, że nie przejmuje się tym, co się dzieje w internecie itd. To było mocno niespójne, ale nie był to dla nas powód, by nagrywać kawałki." - mówi Oxon o powodzie i przebiegu beefu - "Później wyskoczyła impreza w Żorach. Tam grał R.A. the Rugged Man, graliśmy my, grał też Miuosh. Zaczęły się jakieś przepychanki z Penxem, no i chłopaki zdecydowali się wtedy wejść na drogę muzyczną i ja też, bo tam też personalnie były jakieś rzeczy do mnie. A że była to sytuacja, gdzie miałem życiowe punche, nie był to beef z dupy, że 'nie lubię twojego rapu, to się przypi**dolę', to skorzystałem z okazji. Nie miałem wcześniej okazji nikogo na poważnie dissować i to zrobiłem. I w sumie jestem zadowolony z tego, mimo że Miuosh nie zdecydował się podjąć rękawicy. Swoją drogą do dziś nie widziałem go na oczy."

Wspomnianą na początku wypowiedzi płytą było "Nowe światło" z 2013 roku. Później członek Hipocentrum określił swój stosunek do twórczości Miuosha po beefie z Patokalipsą: " Miuosh miał mega szczęście, że gdzieś tam po drodze natrafił na Jimka, który jest świetnym artystą i zaczęli robić gigantyczne rzeczy – wyprzedane stadiony, filharmonie itd. Paradoksalnie mogliśmy mu pomóc, bo po naszych dissach trochę wycofał się z rapu i zaczął robić trochę bardziej miękkie rzeczy. Spoko, osiągnął gigantyczny sukces, jakieś tam miejsce w muzyce zajął, natomiast jest to muzyka rozrywkowa, ja uważam, że raperem jest mocno przeciętnym, mimo iż lata temu, jeszcze w czasach Projektora, jak Miuosh wypłynął, to byłem fanem jego muzyki. Później już nie. Jest przeciętnym raperem, ale na pewno pracowitym. Myślę, że jest zadowolony ze swojego życia i z tego, jak ono teraz wygląda."

Już dziś wieczorem mamy zobaczyć film z garażowej walki Oxona z Filipkiem, natomiast poniżej możecie obejrzeć zapis całej rozmowy Winiego i krakowskiego rapera.

Wini x Oxon - rozmowa

Tagi: 

Popkiller
Ostatnio sobie odpaliłem koncerty Jimka, muzycznie wielki gość. Niezrozumiałe jest dla mnie, jakimi argumentami do niego podczepił się Miuosh.
Beb
Wielki gość, a Mioush muzycznie jest równie wielkim gościem. Ma genialne pomysły i otwartą głowę w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo niby odszedł od tworzenia hip hopu, jednak ciągle go robi i robi to świetnie. To jest ewenement, ale może tak uważam bo widzę to wszystko jakoś Ślązak, kibicuję mu i bardzo go lubię jako rapera. Moim zdaniem to czołówka, ale tak mogę uważać, bo pamiętam skąd wziął się rap w Polsce, z jakiej kultury, a Miuosh to idealny wręcz pomost między jednym a drugim. Dzieciaki tego nigdy nie zrozumieją, niestety. To raczej Oxon jest strasznym przeciętniakiem, którego głównie kojarzę z mało udanego kawałka z albumu NNFoF, jednego z gorszych z tego projektu. Jeśli to wtedy miał najlepszy okres w swojej karierze, no to nawet nie dziwię się Miuoshowi, że obsrał temat Oxona ;)
Popkiller
Nie bardzo rozumiem. Pod jakimi względami Miuosh jest wielki? Albo chociaż, czym się wyróżnia?
stara szkoła
Oxon ma rację. Miłosz żałosny grafoman lecący pod publiczkę.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>