KRS-One

KRS-One

dodano: 2023-11-30 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

KRS-One wjechał z kawałkiem, w którym składa życzenia z okazji okrągłej rocznicy istnienia hip-hopowej kultury. Sprawdźcie "50 More Years Of Hip Hop".

Tagi:
kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-11-13 07:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Niedawno Łona postawił tezę u Karola Paciorka w Imponderabiliach o tym, że dziś rapową sceną rządzą kobiety, za co zebrał cięgi od internautów. Dał też znać, jakich wykonawców dzisiaj najczęściej słucha. Kilka dni temu był zaś gościem innego podcastu, w którym powiedział, kto rapowo miał na niego największy wpływ, a także mówił o hip-hopowych płytach, jakie go ukształtowały.

kategorie:
dodano: 2022-02-25 18:47 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album legendy hip-hopu.

Stream:

 

Tagi:
dodano: 2021-10-19 13:45 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 11)

W nocy z niedzieli na poniedziałek miała miejsce jedna z ważniejszych bitew, jakie odbyły się w ramach platformy Verzuz. Do walki stanęły prawdziwe legendy: KRS-One i Big Daddy Kane.

video
dodano: 2021-09-28 20:44 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

asthma i Młody serwują kolejny singiel z albumu "manifest" - tym razem to brudny i klasycznie boombapowy "never forget", w którym gościnnie pojawiają się DJ Ure i KRS-One. Co ciekawe - numer jest całkowicie anglojęzyczny.

dodano: 2021-09-04 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

KRS-One zaliczył parę lat temu gościnkę u Quebo w głośnym singlu "To nie jest hip-hop". Teraz amerykańska legenda pojawi się na płycie dużo młodszego zawodnika i jednocześnie debiutanta, jakim jest asthma.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-18 11:00 przez: Adam Kołodziejczyk (komentarze: 4)

KRS-One, jeden z najbardziej płodnych i długowiecznych MC w historii wraca z nowym albumem, który zapowiedziany jeszcze na ten rok! "Don't Fall For It" i "Black, Black, Black", bo tak nazywają się najnowsze dzieła 55-latka, zwiastują jego 23 solowy album "Between Da Protests", którego premiera zapowiedziana jest na 21 grudnia.

Sam raper przyznał, że planował wydać album w przyszłym roku, ale ostatnie wydarzenia w USA spowodowały, że zdecydował się przyspieszyć premierę albumu. Beat do "Don't Fall For It" został wyprodukowany przez protegowanego KRS-One'a, o podobnie brzmiącym pseudonimi Sun-One'a, a "Black, Black, Black" wyprodukował polski producent Młody, z którym KRS-One współpracował już kilka lat temu! Ma to być też nie ostatni bit Młodego na albumie.

video
dodano: 2020-06-17 19:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dokładnie wczoraj Tupac Amaru Shakur skończyłby 49 lat i jak co roku, każda rocznica urodzin oraz śmierci 2Paca obfituje we wspomnienia i historie, którymi dzielą się przeróżni ludzie, którzy zdołali poznać charyzmatycznego MC osobiście. Również my przeprowadzając wywiady nie raz pytamy artystów o znajomość z Pac'iem, a częstym tego rezultatem są fascynujące opowieści, wspaniale ukazujące klimat lat 90. 

Jedną z takich historii podzielił się z nami weteran bostońskiej sceny Edo. G w rozmowie przed popkillerową kamerą, kiedy to opowiedział o niedoszłym collabo, które planował na swój drugi studyjny album w 1993 roku. Na jednym tracku planował wtedy Edo zebrać takie postaci jak 2Pac, KRS-One oraz Craig G. Dlaczego więc plan spalił na panewce, a track nigdy nie został ukończony?

video
dodano: 2019-11-19 21:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV jest już dostępny zapowiadany teledysk Młodego z gościnnym udziałem KRS-One'a. The Teacha nieprzypadkowo pojawił się na feacie u polskiego artysty. Owocna współpraca obu raperów trwa już bowiem kilka lat. Wraz z premierowym numerem „Puste podwórka” do sieci trafił odsłuch całego krążka Młodego pt. „Lekcja WOS-u”. Płyta ukazała się wyłącznie w formie cyfrowej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-08-18 16:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Każde społeczeństwo potrzebuje doktora i nauczyciela" - napisał jeden z komentujących to collabo. Tak Panie i Panowie - KRS-One i Dr. Dre spotkali się wczoraj w studio!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-22 13:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jedna z największych ikon westcoastu z jedną z największych ikon eastcoastu? Takie kooperacje wciąż wywołują spore emocje a tym razem Snoop i KRS spotkali się na tracku na nowym albumie pierwszego z nich - na bicie legendarny Battlecat!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2017-05-21 19:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 5)

Pewnie nie każdy miłośnik hip hopowej kultury wie kim był Malcolm X. A powinien. Po pierwsze dlatego, iż grzechem jest nie znać postaci, która odegrała tak znamienitą rolę w walce o prawa czarnoskórej mniejszości w Stanach Zjednoczonych, a po drugie, jak mogliśmy przeczytać swego czasu w słynnym magazynie „The Source” : That’s the man who made intelligence cool in Hip Hop music”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

video
dodano: 2017-05-16 14:21 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 12)

Quebonafide i KRS-One wspólnie w jednym kawałku, a wszystko to na bicie Returnersów - tak prezentuje się kolejne dzieło z "Egzotyki", do którego powstał klip. Amerykański teledysk Que utrzymany został w trueschoolowym stylu, co dobrze oddaje klimat samego utworu. Cały materiał ukaże się 9 czerwca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2017-05-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że produkcją ponad połowy nowej płyty KRS-One'a zajął się Polak, Młody z ekipy Heavy Mental. Z tej wyjątkowej okazji postanowiliśmy też złapać go na krótki wywiad, by mógł opowiedzieć co nieco o całej sytuacji i wrażeniach z nią związanych.

Strony