Saba

Saba

dodano: 2023-03-15 07:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Powiedzmy sobie wprost - to był prześwietny rok jeśli chodzi o amerykański rap. Ogrom mocnych wydawnictw był tak duży, że łatwo było przegapić wartościowe pozycje, a jeśli ktoś narzekał na poziom... to zapewne przegapił większość. W tym roku swoje albumy wydawali prawie wszyscy najwyżej oceniani przez dziennikarzy raperzy - od Kendricka Lamara przez Pushę T po Nasa. Od Freddiego Gibbsa przez Denzela Curry'ego po Earla Sweatshirta. Głośne projekty dostarczali nam młodzi, ale też weterani, zbierający się nawet w supergrupy (Mount Westmore). Dostawaliśmy wiele eksperymentów łamiących gatunkowe granice, ale też wiele korzennych płyt sięgających po brzmienie lat '90. Działo się multum świetnych rzeczy w każdym możliwym nurcie.

Na początku głosowań w tegorocznych Popkillerach planowałem podrzucić Wam wykaz perełek z amerykańskiego rapu, których dużo słuchałem w 2022, a które mogły umknąć w natłoku głośnych wydawnictw, jednak lawina pracy przy gali sprawiła, że robię to ostatniego dnia głosowań. Ale... lepiej późno niż wcale. Jeśli jeszcze nie głosowaliście to może coś z tych pozycji porwie Was na tyle, że głos na nie wpadnie? Dajcie znać w komentarzach, która płyta z tej listy siadła Wam najmocniej! A ankietę do głosowania załączam na dole artykułu.

dodano: 2022-02-06 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 7)

Mamy koniec weekendu, czas zatem na zebranie najważniejszych premier mijającego tygodnia.

kategorie:
dodano: 2022-02-05 18:18 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Trzeci w karierze album jednego z najciekawszych młodych zawodników z Chicago.

Stream:

 

Tagi:
video
dodano: 2020-12-13 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Swoją muzykę określa mianem "muzyki króliczej nory" zwracając uwagę na jej nieprzewidywalność, tajemniczość i głębię, a bardziej niż jako piosenkarza postrzega siebie jako "lirycznego ekshibicjonistę" działającego poza szufladkami gatunkowymi, które nakładają terminy R&B czy Hip-Hop. Panie i Panowie, przed Wami theMIND - pochodzący z Filadelfii, ale od ponad dekady mocno związany z Chicago wokalista, który na swoim koncie ma współpracę z takimi tuzami sceny jak Chance The Rapper, Mick Jenkins, Saba, Vic Mensa, Noname czy Joey Purp.

W zeszłym roku theMIND zawitał po raz drugi do Warszawy - tym razem z raperką Noname, a my nie mogliśmy przepuścić okazji, aby z nim porozmawiać przed popkillerową kamerą. Niezwykle inteligentny i elokwentny artysta opowiedział nam m.in. o swoich początkach w Chicago po przeprowadzce do miasta i tym, jak udało mu się nawiązać aż tak szerokie kontakty na scenie muzycznej; o genezie współpracy z Mickiem Jenkinsem i występie na klasycznym mixtejpie "The Water[s]", a także o collabo z Sabą na albumie "CARE FOR ME", współtworzeniu poruszająego tribute'u dla Capital STEEZa wspólnie z Nyckiem Cautionem z Pro Era, czy o swoim debiutanckim krążku "Summer Camp" z 2016 roku oraz znaczeniu miłości do samego siebie i szukaniu własnej drogi życiowej.

kategorie:
dodano: 2020-12-12 02:51 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Znany ze współpracy z takimi artystami jak Mick Jenkins, Saba, Vic Mensa czy Noname, związany mocno z Chicago wokalista theMIND powraca po 4-letniej przerwie od debiutanckiego, ambitnego album "Summer Camp" z 2016 roku. "Don't Let It Go To Your Head" to 30 minut wysublimowanego, świeżo brzmiącego r&b z domieszką hip-hopu, a także potężna porcja muzyki pełnej emocji, nieszablonowej, łamiącej schematy. Gościnnie artystę wsparł m.in. wspomniany Saba - autor jednej z najlepszych płyt roku 2018. 

Tagi:
dodano: 2019-10-16 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Nowa grupa trójki pochodzącej z Chicago będzie nazywać się Ghetto Sage. Jutro ma pojawić się pierwszy singiel zespołu zapowiadający debiutancki album.

Tagi:
video
dodano: 2019-08-27 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Ekipa Dreamville nie zwalnia tempa - pod koniec lipca ich ostatni album Revenge of the Dreamers III" oficjalnie pokrył się złotem, a na dokładkę dostaliśmy teledyski do dwóch z najlepszych numerów z płyty-kompilacji - niezwykle emocjonalnego "Sacrifices" (w składzie Earthgang, Smino, Saba, J. Cole) oraz wyśmienitego "Sleep Deprived" (w składzie Lute, Omen, Mez, DaVionne). Oba teledyski w rozwinięciu - sprawdzajcie bo warto!

video
dodano: 2018-12-22 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Autor jednej z najlepszych płyt mijającego roku w postaci mistrzowskiego "CARE FOR ME", pochodzący z Chicago raper i producent Saba wciąż promuje swoje ostatnie wydawnictwo. Nagrane w duecie z wokalistą theMIND "SIRENS" to druga część utworu rozpoczynającego wspomniany longplay - wcześniej ukazał się już klip do pierwszej części numeru - "BUSY". Z jednej strony spokojny, a z drugiej niepokojący klip do "SIRENS" nawiązuje do tragicznego momentu z zeszłego roku, gdy artysta dowiedział się, że jego bliski przyjaciel i kuzyn John Walt został zamordowany na ulicach Chicago... Tytułowe "syreny" to natomiast zarówno sygnał wozów policyjnych, jak i karetek - w żadnym wypadku ich dźwięk dobiegający zza okna nie niesie jednak nic dobrego.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-04-06 16:45 przez: Adrian Felis (komentarze: 0)

Po świetnie przyjętym „Bucket List Project” z 2016 r. niezwykle utalentowany raper z Chicago powraca z nowym albumem „Care For Me". Ci, którzy znają Sabę z czasów Pivot Gangu wiedzą, że 24-latek jest jedną z najciekawszych młodych twarzy z miasta wiatrów. Reprezentuje refleksyjno-jazzujący styl, z którego znani są również tacy raperzy jak Mick Jenkins czy Chance The Rapper. Jego najnowsze wydawnictwo to 10 utworów, wśród których znalazły się fantastyczne single „Life” czy „Busy / Sirens". Całość stanowi nostalgiczną wycieczkę do najważniejszych momentów z przeszłości artysty oraz wyraz depresji i głębokiej traumy, która wiąże się z dorastaniem w środowisku pełnym przemocy i niesprawiedliwości. Na płycie usłyszeć można szereg interesujących konceptów, okraszonych rewelacyjną mroczną jednak pełną żywych instrumentów produkcją. Jeśli narzekacie na brak ambitnych premier w pierwszym kwartale 2018 r., definitywnie powinniście dać temu projektowi szansę i zanurzyć się w tą porywającą opowieść.

Tagi:
dodano: 2017-11-14 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Po spędzeniu halloweenowej nocy z warszawską publicznością podczas swojego pierwszego koncertu w Polsce, reprezentujący Chicago Saba wraca do wydawania zaangażowanej muzyki. Niezwykle utalentowany artysta z Wietrznego Miasta zaprezentował światu swoją najnowszą kooperację z producentem Zackiem Villerem.

Utwór wypuszczony pod nazwą "360" dotyczy wszelkiego rodzaju matactw, popełnianych przez muzyczne korporacje wobec swoich podopiecznych. Tworzący na własny rachunek raper, w swoim utworze przestrzega swoich kolegów z branży przed podpisywaniem niekorzystnych kontraktów z wytwórniami, z tytułową umową typu 360 stopni na czele.

Tagi:
dodano: 2017-11-12 20:15 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Zgromadzeni podczas halloweenowego wieczoru w Warszawie hip-hopowi sympatycy, bawili się w towarzystwie wyjątkowego gościa z Chicago. Nie był nim jednak wyjęty rodem z horroru Candyman, który choć idealnie wpisałby się w aurę tego dnia, to pozostawiłby po sobie raczej krzyki przerażenia aniżeli ekscytacji. Obyło się bez psikusów, a polski głód rapu został tej nocy zaspokojony przez muzyczne słodycze, które zaserwował publice równie charyzmatyczny Saba. Ten młody artysta, mający na koncie występ na Najlepszym Rapowym Albumie 2016 roku, 31 października zagościł po raz pierwszy w naszym kraju, będącym jednym z przystanków jego europejskiej trasy koncertowej. Przy okazji wystepu Saby w klubie Smolna, nie omieszkaliśmy przeprowadzić z nim wnikliwej rozmowy, której efekty teraz prezentujemy.

video
dodano: 2017-10-28 14:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Reprezentujący nową hip-hopową falę artystów z Wietrznego Miasta, wybitnie utalentowany raper Saba prezentuje swój najnowszy teledysk do singlowego "World In My Hands". Co prawda klip opublikowano już jakiś czas temu, jednak w dniu premiery umknął uwadze naszej redakcji. Druga połowa października wydaje się jednak odpowiednim czasem na przypomnienie tego obrazka, bowiem już za kilka dni podopieczny samego Chance The Rappera wystąpi w warszawskim klubie Smolna. O szczegółach imprezy przeczytacie tutaj. Nie chcecie tego przegapić.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2017-10-23 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy polski występ jednego z przedstawicieli nowej fali rapu z Chicago i stałego współpracownika Chance The Rappera, Saby. Charyzmatyczny MC, który wciąż promuje swój ostatni, wychwalany przez krytyków projekt "Bucket List Project", wystąpi w Warsawie już 31 paźdzernika.

Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że support przed nim zagra jego brat, wyluzowany i oferujący ciekawy mix humorystycznych linijek i życiowych doświadczeń Joseph Chilliams. Próbka możliwości Josepha oraz informajce odnośnie biletów w rozwinięciu.

wydarzenie
dodano: 2017-07-13 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Wyjątkowa wiadomość dla polskich fanów Chance'a The Rappera - już w październiku w Warszawie wystąpi niezwykle utalentowany, 23-letni raper rodem z chicagowskiego West Side - SABA, którego kojarzyć możecie m.in. z zeszłorocznego "Angels" Chance'a, czy wcześniejszego "Everybody's Something" z pamiętnego mixtape'u "Acid Rap".

Na jesiennej trasie po Europie SABA będzie promował wydany w zeszłym roku debiutancki, bardzo dobrze przyjęty album "Bucket List Project", na którym gościnnie wsparł go m.in. sam Twista. Bilety za jedyne 29zł już w sprzedaży - widzimy się pod sceną!

video
dodano: 2016-05-09 16:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Wygląda na to, że zawiązana przez Chance'a The Rappera i Donniego Trumpeta współpraca obu muzykom wyjątkowo przypadła do gustu – i bardzo dobrze. Jak tu się bowiem nie cieszyć, kiedy rezultatem są takie perełki? Nagrane wspólnie z innym reprezentantem Chicago Sabą "Angels" doczekało się wręcz nieziemskiego (dosłownie) teledysku, w którym artysta wciela się w rolę superbohatera i niczym Clark Kent lata fruwa pomiędzy wieżowcami Chicago. Nie chcecie tego przegapić.

Strony