J. Cole

J. Cole

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-02-04 22:45 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 17)

Ostatnio znów głośno o Eminemie. Raper skierował w stronę J. Cole'a słowa dużego uznania, ale też reaktywował ciągnący się od ponad dwudziestu lat beef.

kategorie: USA, Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-01-01 14:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 8)

Big Daddy Kane pracuje nad filmem dokumentalnym dla Netflixa. Obok Kane'a zobaczymy w nim prawdziwe gwiazdy i legendy rapu. Jego tytuł "Paragraphs I Manifest"

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-29 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

J. Cole pojawił się ostatnio na YouTube'owym kanale u Nardwuara, jednej z najbardziej oryginalnych medialnych osobistości w amerykańskim internecie. Nuardwuar słynie z tego, że swoim gościom zadaje totalnie zaskakujące pytania, na które odpowiedzi mogą znać tylko oni. Dziennikarz zapytał Cole'a, czy to prawda, że to on zasugerował Dr. Dre, by ten podpisał kontrakt z Kendrick'em Lamarem.

video
dodano: 2021-05-27 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

J. Cole kontynuuje promocję "The Off-Season". Przedwczoraj otrzymalismy drugi klip promujący wydawnictwo do numeru "a p p l y i n g . p r e s s u r e". W oldschoolowym teledysku Cole rapuje na ulicach Nowego Jorku, tańczy w metrze oraz... rapuje do posągu wielbłąda.

Tagi:
video
dodano: 2021-05-19 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

J. Cole zaprezentował przedwczoraj pierwszy klip z nowego albumu "The Off-Season". Teledysk do "a m a r i" to dzieło niepozbawione konceptu - raper próbuje w nim przekazać swoją myśl o tym, by nie pozbywać się "swojego wewnętrznego dziecka". W klipie szef Dreamville m.in. steruje prawdziwym helikopterem za pomocą pilota oraz wraca do akademika do pokoju obwieszonego nagrodami za nagrane płyty.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Temat muzycznej emerytury przewija się u J. Cole'a już od jakiegoś czasu. Raper pierwszy raz zdradził, że ma ją w planach w ramach przedstawienia swojego planu wydawniczego. Teraz w wywiadzie dla SLAM artysta ujawnił swoje aktualne podejście do możliwego zejścia ze sceny.

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-05-08 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

"The Off-Season" zbliża się wielkimi krokami! Tydzień przed premierą nowej płyty J. Cole publikuje pierwszy singiel z albumu, będący jednocześnie jego intro. "i n t e r l u d e" to złożony z jednej zwrotki numer, w którym raper m.in. porównuje Nipsey Hussle'a i Pimpa C do Jezusa Chrystusa.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-05-05 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Szef Dreamville powraca z pierwszym od 3 lat solowym albumem. Zgodnie z zapowiedziami Basa, płyta "The Off-Season" ukaże się w przeciagu dwóch tygodni.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-05-05 00:43 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Szósty solowy album J. Cole'a zapowiadany niedługo po premierze "KOD" z 2018 roku. Okładka nawiązuje do pierwszych mixtape'ów rapera - "The Warm Up" i "Friday Night Lights".

Tracklista: nieznana

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-30 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Dopiero co informowaliśmy was o prawdopodobnym powrocie Kendricka, a możliwe, że szykuje się również powrót J. Cole'a. Wszystko za sprawą postu Basa, który... został usunięty chwilę po jego opublikowaniu.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-04 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Pod koniec zeszłego roku J. Cole nie udzielał się muzycznie oraz w social mediach nie przejawiał żadnej aktywności. Zmieniło się to w Sylwestra, kiedy raper ujawnił w nowym poście na Instagramie swój plan wydawniczy oraz dał fanom do zrozumienia, że po jego wypełnieniu zakończy przygodę z muzyką.

Tagi:
video
dodano: 2020-12-10 10:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"2014 Forest Hills Drive" był dla J. Cole'a przełomowym albumem, który dotąd przez wielu jest uważany jako jego najlepszy. W tym roku obchodzi on swoje 6 urodziny i z tej okazji Cole podzielił się fanami archiwalnym klipem do kontrowersyjnego numeru "Fire Squad", w którym znalazły się sławne linijki o Elvisie Presleyu, Justinie Timberlake'u, Eminemie i Macklemorze.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-06 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"The Fall Off", czyli nadchodzące solo J. Cole'a zostało zapowiedziane już przy premierze poprzedniego, w outrze "KOD", czyli numerze "1985". Od tego czasu jednak informacji o nowej płycie było jak na lekarstwo. Wszystko zmieniły Instastories jego alter ego, kiLL Edwarda, który podał przybliżony termin wypuszczenia nowego materiału.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-11-21 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj poznaliśmy nominacje do Grammy 2020. Wśród najczęściej wyróżnionych znaleźli się m.in Lil Nas X oraz J. Cole wraz ze swoją ekipą Dreamville. Kolektyw został wyróżniony za wychwalany przez krytyków album-kompilację "Revenge of the Dreamers III", który od czasu lipcowej premiery pokrył się już złotem.

Parę nominacji dostał również nieżyjący już Nipsey Hussle, który został zastrzelony 31 marca tego roku przed swoim sklepem w dzielnicy Crenshaw w Los Angeles. Jak zwykle nie obyło się też bez kontrowersji, które negatywnie skomentowali Rapsody i Goldlink.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2019-11-03 20:28 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W przyszłym roku do rąk fanów ma trafić 6 album rapera z Fayetteville. Przedwczoraj przed swoim koncertem w Las Vegas, artysta puścił fanom film na wzór politycznych kampanii, który zapowiedział, że "The Fall Off" wyjdzie w 2020 roku.

Tagi:

Strony